reklama

Bezdrátový cyklocomputer Cateye

Dobrý den, mám už rok na kole bezdrátový tachometr a mám s ním jenom potíže.

Sice mi měří vzdálenost a rychlost, ale během jízdy se několikrát zastaví na nule a pak po chvíli se zase rozběhne, jako by nic.
Nakonec mám pak najeto o třetinu méně, než ostatní.

Zkoušela jsem už vyměnit baterku dole i nahoře, ale je to stále stejné.

Ještě nevím, jestli není problém s upnutím. Sensor mám na vidlici vlevo a computer taky. Pokud se kolo otočí kolem snímače, tak to cvakne. Což by mělo být v pořádku.

Tak nevím, co je s ním špatně:-(

Nemáte s tím někdo zkušenosti??? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2012
Autor: JancaL2
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    A mám Sigmu a dělá to taky.
    Když neukazuje, stačí ho vyndat, otřít kontakty o kalhoty a zase nandat.

    Ještě si zkontroluj, zda není mezi snímačem a kompem nějaká překážka, která brání přenosu signálu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Budeš mít nejspíš moc velkou vzdálenost senzoru a počítače...
    Z přesně stejných důvodů jsem na horském kole přešel na drátový.....
    Na silničce mě ten samý bezdrát funguje skvěle :) taky mám řídítka podstatně níž....

    Zkus dát senzor co nejvíš na pevné části vidle...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

           

      Max. vzdálenost bývá uvedena i v návodu. Taky mám jeden "bezdrát" /asi VDO?/ v šuplíku. Velmi rychle se v něm vybíjela baterie v počítadle, nebavilo mně ji pořád měnit. Časem se mi přestal líbit i relativně velký snímač na vidlici...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2012
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

             

        Je fakt, že snimač mám větší, byl to komp od Specialized, mám ho cca 5 let a a baterky myslím tak 2x měněné.. ve snímači je taková malá tužkovka :)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

               

          Ta malá mrška /12V?/ byla o.k. i po delší době, nepotřeboval jsem ji měnit.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2012
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

                 

            12V nevím jistě ale asi jo :) v podstatě jsem to měnil preventivně před zahraničním výpadem.......

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2012
            Autor: újezďák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Max. vzdálenost sigma uvádí 70cm, ale nefunguje to nebo jen někdy. Mám sigmu a snímače (na silničce i horákovi) mám co nejvýše. Takže max.30cm a funguje to výborně.
    Zkus tedy dát snímač co nejvýše na vidlici a uvidíš.
    A pak, taky záleží ka kvalitě tachometru.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2012
    Autor: Ane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    70cm je ukrutně málo, větší bude mít zas vyšší spotřebu. Osobně bych chtěl tak 120cm.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2012
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Zkusím to dát blíž k sobě a uvidíme.
    Jinak díky....

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2012
    Autor: JancaL2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Vyměnit za drátovej.

    Po skoro 5 letech s bezdrátovou Sigmou už mi cokoliv bezdrátovýho na kolo prostě NESMÍ!!

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2012
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

           

      vidím to stejně

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2012
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Reklamovat, pokud to jde!

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2012
    Autor: forhend
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezdrátový cyklocomputer Cateye

         

    Taky může být velká vzdálenost mezi snímačem co máš na vydlici, a magnetem co máš na drátu. měl jsem stejný problém u drátového a vypodložením snímače se problém vyřešil.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024