reklama

Také nacházíte tolik věcí?

Myslím při cestách na kole. To člověk hodně vidí, i do těch příkopů vedle...
U mě byla tahle sobota hodně úrodná.
Nejdříve za Benešovem jeden smutný nález - autem sražená srna. Z toho bývám vždycky dost špatnej.
Ale už na Jemništi klíč 14/17, ten jsem si vzal.
Přd Louňovicemi pod Blaníkem plastová krabička s rybářskými háčky.
Pěkná série přišla v kopci za Načeradcem - přímo na asfaltu dámský hedvábný šátek, o kus dál dámský svetřík a za další kousek - podprsenka. A bylo to čerstvý, řek bych - ještě teplý. Tak jsem to rozjel, říkal jsem si - ta nemůže být daleko...Byla. Tak jsem si aspoň zvednul hodinový průměr, v životě jsem kopec tak rychle nevyjel (tady žádný "kanec v říji", Joe!).
Za Salačovou Lhotou mapa, sice Jeseníků, ale nevadí, jednou se hodí.
U Choustníka dláto.
Zpátky za Pacovem plná plechovka piva.
Na objížďce před Vlašimí nádherná pánská bunda, značková. Malá. Nechal jsem.
U Chotýšan pouzdro na mobila, perfektní, dám do něj nářadíčko.
O kousek dál pěkný kus - asi 4 metry - krásnýho tlustýho stříbrnýho řetězu. Nechal jsem, ale s hodně těžkým srdcem.
Před Benešovem pletené prstové rukavice. S jelenama.
A u Mirošovic kožená dámská peněženka s doklady, tu dneska dám na policii.
Jak říkám - solidní sobota...

[ Zpět ]
Datum: 24.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Nějak jsi měl kliku, já nacházím jenom přejetá zvířata, rozdrbané pneumatiky z náklaďáků a odpadky. A že těch odpadků je, zajímavé je, kolik je mezi nimi poloprázdných PET lahví. Někdy jsou odpadky v pytlích, zřejmě jejich bývalý majitel nehodlá platit "těm zlodějům" za odvoz a tak to cestou z chalupy někam odhodí.
    Jediný úlovek, který jsem si přivezl z výletu byl nádherný zavírací nůž Victorinox, našel jsem ho na zřícenině nejmenovaného hradu pod listím.
    Spíš trousím než nacházím...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Koukám že když sedneš na kolo,nevidíš neslyšíš.Z Říčan Louňovice,Načeradec,to sis udělal pěknej výlet.

    Věci kolem silnice?Tohle mně vždycky nadzvedne i rozesmutní.Pokud je to o tom tady klíč,támhle šátek,to ještě jde.Ale když vidím že se někteří jedinci po cestě zbavují odpadků (což je jev častější),za to bych urážel ruce.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Většinou nacházim nože. Před 14 dny suprovou značkovou ledvinku. Byla teda úplně prázdná a pověšena v lese na větvi. Co mně ale nazvedne, když někde uprostřed lesů vedle pěšiny najdu třeba televizi. Co to bylo za vola, že se s tím tahnul až tam.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Já měl v sobotu smůlu, nenašel jsem nic, ani správnou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také nacházíte tolik věcí?

           

      Kolik jsi toho vypil? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Rád jsem jezdil z Prahy do Brandýsa. Těsně za Radonicema připomínala silnice, po které šla cyklotrasa, spíše smetiště.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Zajeď si třeba do SCG (Srbsko a černá hora). Tam najdeš věcí u silnice. Hlavně černá hora je jedno velké smetiště. Třeba u krásné soutěsky, kterou protékala řeka Ibar, tam skoro nejde nešlápnout na nějakej odpadek.
    Takže možná bys tam našel i nějaké upotřebitelné věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Díky, už dlouho jsem se tak nezasmál.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    :-))))))))))))))))))))))))))))))))

    Nikdy jsem nic nenašla než odpadky, staré lednice, rezavé autodíly, gauče nevyjímaje. Ta snůška dámského prádélka - nehodil by se ti třeba i ten starý gauč k tomu? A příště to nezahazujte, prádlo je drahé !!

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Pěkné, Airline, moc pěkné. Ale na toho starého žida, co chodil s kolem kolem naší čtvrti, na toho chlapče ale nemáš. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také nacházíte tolik věcí?

           

      Ja si to myslím furd, že lépe je v lese.
      Já našel(potkal) 3bedle a dnes jsem paňmámu zavezl na košík václavek.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také nacházíte tolik věcí?

         

    Kdysi jsem z pangejtu zvednul šrajtofli, vybral prachy a s dokladama ji tam nechal. Zevrubnou prohlídkou zjem pak zjistil, že v ní místo očekávaných eur byly slovenský koruny. Cejtil jsem se okraden.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také nacházíte tolik věcí?

           

      Cha,cháá,to bylo překvapení viď?A protože na Slovensku budou eura asi dřív než v Čechách,tak předpokládám že sis je ještě nechal.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také nacházíte tolik věcí?

             

        Nenechal, dobračka si za ně koupila v Ostravě natural, když jela do Polsky.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také nacházíte tolik věcí?

             

        To bylo dobrý.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Také nacházíte tolik věcí?

               

          Ztráty a nálezy podle nové zákonné úpravy
          Od počátku října je účinná změna v občanském zákoníku č. 359/2005 Sb., která upravuje ztráty a nálezy. Podle nové úpravy, kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vrátit vlastníkovi. Pokud vlastník není znám, pak obci, na jejímž území k nálezu došlo. Pokud si majitel do 6 měsíců nález nevyzvedne, propadá obci.
          Tož tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (alda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Také nacházíte tolik věcí?

                 

            Jen to upřesním. Nová zákonná úprava říká, že po 6 měsících nalezená věc propadá obci. Předtím to bylo tak, že nalezená věc po 12 měsících propadla státu. V případě, že něco naleznete, neodevzdáte a někdo to na vás napráší. Dopouštíte se přestupku "Přisvojení si cizí věci". Takže vždycky tvrďte, že jste se domnívali, že jde o věc odloženou (vždyť přeci okolo té věci kterou jste našli leželi další odpadky).

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Také nacházíte tolik věcí?

                   

              Jo, a než tady někdo začne hřímat něco o poctivosti, nebavíme se o dokladech, nalezených dětech nebo digitálech. Mám na mysli věci za pár korun s kterými nebudu otravovat starostu v sobotu večer v nějakém prdelákově.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také nacházíte tolik věcí?

           

      Ty seš teda dacan. Štěstí, že jsi nešel zrovna kolem, když jsem ztratil doklady s penězi já. Měl jsem kliku na poctivého důchodce, který vše poctivě odevzdal na policii.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také nacházíte tolik věcí?

             

        Bejval jsem taky poctivej nálezce, ale postupem let, když mi nikdo nevracel ztracený věci, jsem začal souhlasit s názorem J.Haška na poctivý nálezce v Osudech dobrého vojáka Švejka. A šrajtofli jsem našel, když jsem šlapal 80. kilometr a kdy do nejbližší ohlašovny bylo kilometrů 15. A kromě toho se mi nechtělo u policajtů čekat na sepsání protokolu.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Také nacházíte tolik věcí?

               

          Ja nedavno odevzdal srajtofli s 230 $ , SIN security no , a jeste nejaky drobnosti , policajt vzal telefonni seznam a zavolal , majitelku nasel v tel seznamu podle jmena , babka tak asi 70 si pro ni prisla osobne na policii asi za pul hodiny , bydlela jen par bloku od police station , Davala me chudera 23$ - desetinu naleznyho , ale jsem to nevzal ........ta duchodkyne nevypadala na to ze by byla v baliku .......

          [ Zpět ]
          Datum: 17.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024