reklama

Nabíjení GPS, mobilů.

Jak řešíte nabíjení GPS, mobilů a pod, v situaci, kdy nechcete v každé hospodě nahánět zásuvku nebo pořád kupovat baterie? Solárně nebo máte nějaké jiné vychytávky?

[ Zpět ]
Datum: 06.03.2012
Autor: axi
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    Do mobilu mám náhr. Baterii a zapínám ho každý večer, vyřídím potřebné a vypnu (zatím jsem tu náhradní nepoužil ani na měsíční cestě).Do foťáku i kamery taky náh. baterie, GPS nemám, ale loni ho měl kamarád (na monočlánky AA)a půjčoval jsem mu svoje, když mu došly. Výbornou zkušenost mám s monočlánky Enelope. I když mají kapacitu jen 2000mAh,vydrží déle a po plném nabití drží 95-99% kapacity i po měsíci- ostatní mají sice kapacitu i 2800mAh, ale po týdnu se vypaři třetina.Ke všemu navíc vezu nabíječky v krabičce 12x10x5cm. Jednou za čas (10-14dní)zastavím na noc v soukromí či penzionu avše přes noc dobiju a je pokoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

           

      V podstatě souhlasím.

      Mobil zapínám jenom 2x denně na to nejnutnější. Co mě má kdo otravovat na dovolené, že? :-) Na druhou stranu byznys je byznys. :-) Mám také druhou baterku a pro jistotu na mobil i mininabíječku.

      Do foťáku vezu dost baterek skoro na celou cestu. Mám s sebou i rychlonabíječku a šance se vždy najde.

      GPS mám jen datalogger na dva AAA články. Vydrží vždycky jen jeden den od rána do večera. Mám několik sad akumulátorů a pro jistotu i železnou zásobu alkalických článků.

      Ta rychlonabíječka, kterou mám na AAA/AA články může fungovat i jako zdroj, stačí přepnout směr. Dá se s ní pak přes adaptér dobít i mobil. Jako nouzovku jsem to už použil ze čtyř AA článků jsem ho dobil stejně rychle jako ze zásuvky.

      Předloni jsem vyzkoušel solární panel Brunton (http://www.cyklostranky.cz/nase-cesty/2010... a zkoušel jsem po cestě na slunném jihu dobíjet AAA články do zmíněného GPS dataloggeru. Funguje to. :-)

      Ještě k rychlonabíječkám. Ano, není to dobré pro akumulátory tyhle potvory, ale je to rychlé a to je v kempu důležité. Dají se stihnout i dvě dobití za večer.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2012
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

             

        Dnešní akumulátory-vyráběné v poslední době- jsou už na rychlonabíjení stavěné(mají to i značené). Samože ne na rychlonabíjení za půl hodiny- většinou na šetrnější 2,5-4hod.Solární nabíječka mi leží doma nevyužitá- do pustiny na delší dobu nejezdím.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

               

          Souhlasím, že s tím rychlým nabíjením článků to není zásadní problém. Články AAA/AA jsou relativně levné, takže snadno nahraditelné. Horší je to u mobilu, tam ale stejně dostává baterka „co proto“ během roku neustálým nepravidelným dobíjením, hlavně v autě. Pořídil jsem si proto do mobilu novou na cesty, která vydrží dlouho.

          Ten solární panel jsem měl půjčený na recenzi, také ho už nemám.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    Já jsem si zrovna sestavil solární nabíječku, Panel má asi 25*15 cm, takže na brašny v klidu, má 5W (počítám že 1W z toho v průměru dostanu. Celý i s aku a měničem mne to vyšlo asi na 800. Letos vyzkouším a jsem zvědav jak to pojede, mám tam klasickou autozásuvku.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2012
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    Na tři týdny dlouhou dovolenou jsem si do GPS vezl tužkovky - cca 15 párů stačilo. Mobil jsem důsledně vypínal a vydržel tak celou dovolenou. Jen jednou denně kontrola okolního světa, jinak Off, to je pak dovolená :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2012
    Autor: m
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    vyrábím si energii sám.
    http://www.azub.cz/dynamo-v-naboji/

    mám zbastelný k tomu mústek a malou olověnou batrii a krabičku ve které se mi z toho nabijou každý den čtyři tužkové baterie, což mi pokrylo energii pro foťák, MP3 přehrávače, kameru atd. Ale je to větší a těžší než profi řešení, takže silně uvažuju o tom, že před cestou koupím tohle:
    http://www.azub.cz/system-s-baterii-pro...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    Používáme pružný solární panel, který se dá krásně přichytit gumicuky k báglům. http://www.trekshop.cz/solarni-nabijecky...
    Pak máme celkem 4 lithiové akupacky 7,2V/6Ah (každý dva). Tyto packy nabíjíme buď tím solárem nebo máme k tomu lehkou síťovou nabíječku, která je dobije asi za 4 hodiny. Solárním panelem se dají taky dobíjet všelijaká zařízení přímo (hlavně mobily) přes redukci, která se používá do auta a má USB konektor http://www.sunnysoft.cz/zbozi/099PSE-073...
    Naše cesty trvají i 6 týdnů, takže si to žádá takové speciální řešení. Spotřebičů na kole máme hned několik - vysílačky, světla, blikačky, houkačky. Vše je napájeno z akupacků. Nejlepší mobil na cesty je Nokia 6310i - ten má extrémní výdrž na jedno nabití, a to 2-3 týdny. Ale vydrží i déle, protože běží asi tak hodinu denně.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2012
    Autor: 164104
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    myslel jsem hlavně nabíjení GPS. Protože jsem úplný laik přes elektro, tak se ptám, co například říkáte těm solárním nabíječkám, které se prodávají např. na aukru okolo 250 až 500,-Kč?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2012
    Autor: axi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

           

      To je k ničemu, to má výkon většinou tak 0,5W, takže počítat 0,1 :). A ono sestavit si to sám není vůbec žádná věda. A koupit se to vše dá levně, nemusí to stát 4000 jako o příspěvek výše.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2012
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

         

    Krome solarni nabijecky jsem videl i nabijecku na kličku a nebo pres klasicky alternator na kole ktery se vyuzival na svicení. Tech resení je víc ale máš pravdu ze baterie a jejich nedostatecna kapacita, respektive velké naroky zarizení je velky problem dneška.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2012
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjení GPS, mobilů.

           

      Klicku s sebou obcas vozim. Ale je to tak dostouchnout v pripade nouze.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024