reklama

Přehazovačka Shimano x Sram :-)

Potřebuji otočné řazení na devítkovou kazetu. Protože se mi nedaří najít nic od shimana (maximálně má na osmičkovou kazetu), bude to sram. Výběr je z několika provedení, takže ok. Mám tam ale přehazovačku od shimana a u těch sramáckých otočných řazení mají poznámky, že se dá použít na přehazovačku Sram 1:1 nebo Shimano 2:1. Přehazku sram se mi už kupovat nechce, takže se vás ptám: jak poznám u shimánovských přehazovaček (alivio, deore, slx, xt...), jestli to je 2:1? Nebo obecně všechny přehazky shimano mají tenhle poměr 2:1? Kdo to ví, odpoví - děkuji :-)

[ Zpět ]
Datum: 15.02.2012
Autor: Airline
  • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

         

    Šimaňácký přehazky mají jeden poměr.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

         

    Alivio, Deore a SLX muzu potvrdit - vzajemne zamenitelne.
    (U presmykacu mi to ale nejak nesedi. Myslim nove x stare.)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

           

      Takže to beru tak, že moje shimánovské přehazovačky budou chodit se sramáckým otočným řazením, které požaduje, aby poměr se shimánovskou přehazkou byl 2:1. Dík :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

         

    Vítej v řadách "šiftařů" :-))
    Pro přehazky Shimano má Sram rukojeti s přízviskem Rocket nebo dříve Attack.Připrav se na dvě věci-pekelně krátký krok řazení a o mnoho méně luxusu,protože Sram má v měničích oproti Shimanu silnější pružiny-tedy v přehazkách.U přesmyku je to jedno,většinou je vlevo microshift-tedy je to bez poloh,ale jsou i L rukojeti s polohami(vzácné),ovšem tam je stejně plná kompatabilita s přesmyky SH,naopak někdy je fakt problém seřídit přesmyk SRAM s vlastním řazením,aby neškrtal řetěz(9-10s.)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2012
    Autor: Merida
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

           

      Kdes byl tak dlouho, chlape?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2012
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

             

        Nazdar :-)),já jen tiše přihlížím :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.02.2012
        Autor: Merida
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

           

      Dík za radu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

             

        Rádo se stalo
        "šiftil" jsem už s první -historicky-rukojetí Sachs,tenkrát to mělo ještě pojistku proti nechtěnému přeřazení :-)) pak to koupil Sram,přišel první Grip Shift-a fenomenální úspěch a zlatá éra "otoček".Proti slabým pružinám měničů SH vzniklo zařízení pod názvem "BASSWORM"(nevím zda to píšu dobře-pořád jsem generace co umí líp rusky),ale fungovalo to.Bylo by to na dlouhé psaní-vše jsem jezdil a i to mám doma v krabici,většinu.....přehazky Sachs,otočné řazeníSachs, Sram GS(SRT 800,600,400)
        Pokud chceš luxus-kup přehazku SRAM a řazení otočné také-jde o to,že při poměru 1:1 je na řazení normální "krok" ,pružiny jsou v obou směrech řazení(v rukojeti)-při řazení "nahoru"ti pomáhá,při odřazování "dolů"brání nechtěnému přeřazení-musí se překonat rozumný odpor.To bohužel v kombinaci řazení Sram Rocket/přehazky Shimano není-ten krok je fakticky pekelně krátký a odpor minimální(často přehodíš o více pastorků nahoru i dolů),je to o zvyku-poměr je jasný.Samo,zvykneš si-ale možná pak budeš na SRAM nadávat,neprávem -SRAM je prostě o poměru 1:1

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2012
        Autor: Merida
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

               

          Nelze než souhlasit. Pokud budeš chtít docílit přesného kroku řazení, tak je lépe nemíchat značky. Někde jsem četl, že kvalitní jablečný mošt se také vyrábí pouze z jablek ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2012
          Autor: Dragon64
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka Shimano x Sram :-)

               

          Ok, dík za fundovanou odpověď :-). V pondělí to objednám - přehazovačku Sram 5 + k tomu řazení Sram 7.
          Pokud jde o smyk, tak tam problém nepředpokládám - mám tam také shimánovský.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2012
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024