reklama

Nový atlas Labské stezky je na trhu

Dálková cyklotrasa podél Labe u nás zdaleka nedosahuje popularity, jakou má v sousedním Německu. Nejednotné značení, různá kvalita povrchu a nedostatečné mapové podklady se podepsaly na tom, že většina německých turistů dojede maximálně do Děčína nebo Ústí, kde otáčejí řídítka svých kol zpátky na sever do Německa. Češi zase, pokud jde o dálkové trasy, raději vyrazí na jih k Dunaji do Rakouska. Podpořit zájem Čechů o Labskou cyklotrasu, to je cíl nového cykloturistického atlasu, který vyšel koncem loňského roku.

Datum: 15.02.2012
Autor: Redakce
  • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

         

    Měřítko by nevadilo, kdyby v mapě byla kilometráž, ovšem to z ukázek není vidět, zda-li tam je. Jinak myšlenka, aby bylo na mapě i okolí je dobrá. Jakkoliv mám v oblibě cykloprůvodce od nakladatelství Esterbauer, postupně si k nim dokupuji i normální mapy, protože v průvodci je tak 5 km vlevo, vpravo od cyklotrasy a zbytek je Terra Incognita.

    Snad fotka "Dětem se u Labe líbí" není součástí atlasu. Byla by to klamavá reklama, snímek je pořízen v Bad Schandau. :))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

         

    Copak, že tam dali speciální mapku průjezdu Kuksem?
    Je to tam nějak extrémně náročné na orientaci?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: Radix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

           

      Kuksem jsem po labský projížděl víckrát a nepřišlo mne to nějak náročný, ale plno "lamiček" by se asi klidně vydalo po místních schodech, možná proto to tam dali :). Jediný místo kde mne na labský přišlo značení jako nedostatečný je ve Vrchlabí, tam nebyl nikdo kdo by mne poradil kde začíná a značku jsem nepotkal (měl jsem jen automapu) a u Lesa Království, kde před přehradou značka končila a dál nic :). A je tam víc směrů kudy se vydat. Ale člověk má snad hlavu a alespoň tu automapu aby se vymotal...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

             

        V Hohenelbe to je snadné, začíná to u nádraží.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: Radix
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

               

          V Hohenelbe to neznám, tam jsem nebyl. Každopádně ať to ve Vrchlabí začínalo kdekoli tak tam nebyl jedinej člověk co by mne poradil. A cyklista jeden a ten mne při žádosti o radu poslal do prdele :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: zdendazzz
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

                 

            Já to zas moc neznám ve Vrchlabí.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2012
            Autor: Radix
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

           

      Loni v lete bych ji ocenil. Trochu jsme tam bloudili :-(. Jeli jsme z Verchlabi. Od Krizove cesty podel koleji k zamku a na vlak to bylo trochu neprehledne.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: vlli2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

             

        Koleje vedou k zámku, tak se tam snad bloudit nedá.
        Proč jste jeli vrchem? Podél kolejí ani pořádná cesta není.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: Radix
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

               

          Jeli jsme podel koleji, kde je ta krizova cesta (moderni piskovcove sochy), pak jsme projeli pod kolejema do vesnice a odamtud jsme smerem do Kuksu trochu bloudili. Fakt je, ze jsme nemeli zadnou mapu. :-(. I k te krizove ceste ze Zirece jsme se netrefili napoprve. Jinak, z Vrchlabi pres Tremesnou a Dvur Kralove to bylo v pohode. Z Kuksu jsme se vraceli vlakem do Vrchlabi, kde jsme meli auto.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: vlli2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

                 

            Aha, tedy jste nejeli podle kolejí. Jen jste jeli od soch tím viaduktem (tunelem) pod kolejemi.
            Pak jste jeli do Stanovic a tam už se nedá moc bloudit. Tam se dá jet buď rovně po silnici do Kuksu, nebo podle Labe po cyklostezce tamtéž.
            Teoreticky se dá za mostem odbočit vlevo a jet přes Rýcholku do Choustníkova Hradiště.
            A odtamtud zase do Kuksu.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2012
            Autor: Radix
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

             

        Od odbočky na Stanovice začíná silnice k železničnímu přejezdu stoupat a je tam pravá zatáčka.

        V šedesátých letech tam jelo pohřební auto, které vezlo nebožtíka do Pardubic na kremaci.

        To auto byl buick, původně sanita po americké armádě, měl sto koní. Šofér spěchal, pod kopcem to trochu přišlápnul. Jak vymetl zatáčku a ještě do kopce, uvolnila se vzadu rakev, dveře se otevřely a rakev vyletěla ven.

        Nezbylo než posbírat prkýnka z rakve, přihodit volně loženého nebožtíka a jet zpátky pro novou rakev.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: Radix
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nový atlas Labské stezky je na trhu

               

          To mne připomíná jednu historku co jsem kdysi četl: chlapovi umřela manželka, rakev byla vzadu v pohřebáku a pozůstalý manžel seděl vepředu na místě spolujezdce. Pohřebák naboural, rakev s manželkou vyjela dopředu a rozkřusla pozůstalému muži hlavu. Ten to nepřežil. Být v rakvi tchýně tak je to černější humor :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: zdendazzz
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024