reklama

Ochranné gumy na vidlice

Ahoj, nevíte někdo kde bych sehnal ochranné gumy na odpruženou vidlici ? Nikde je nemohu sehnat. Dík.

[ Zpět ]
Datum: 29.01.2012
Autor: 2182185
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    A je to potřeba? Nikde jsem to ještě neviděl.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    To máš asi dost starou vidlu. Musí tam být guma?
    Neoprenové návleky by ty třecí plochy mohly také dost účinně chránit.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2012
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochranné gumy na vidlice

           

      Ty bych tam necpal. Vleze pod ně bordel a bude vidli vydírat. Guma je dobrá taky akorát na to, aby se ten čurbes pod ní schoval. Lepší je vidli pokaždý otřít. Ten neopren by měl možná smysl akorát při hodně extrémním brodění čurbesem...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    Takže nikdo nevíte ? Vím, že na nějakých krosových kolách se odpružené vidle prodávají s gumami, ale že by se samostatně neprodávaly ? :/

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2012
    Autor: 2182185
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    Ona je taky otázka jak bys je tam dostal. Pokud vím jsou vcelku a bez rozebrání vidle si neumím představit jak je tam dáváš. Ale rozebrat vidlici možná není takový problém.
    Já jsem takové gumy měl na nějaké staré vidli RST. Ale moc nedržely a funkci stejně neplnily. Na dalších mých vidlicích - Epicon, XTR a dvacítkové, co mám na ležáku už nejsou.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochranné gumy na vidlice

           

      Rozebrání jako při obyč údržbě vidlice ;-)

      Co se těch prachovek týče, tak je to tam spíše k zlosti... Akorát se pod tím nachytá bordel a ještě rychleji odřou vnitřní nohy vidlice.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    Tak nikdo nevíte, kde bych sehnal ? :(

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2012
    Autor: 2182185
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochranné gumy na vidlice

           

      V cykloprodejnách asi díly k těmhle vidlím na jedno použití neprodávají. Možná tak ještě v Olpranu :-)
      Když se bez nich neobejdeš, zkus nějakou prodejnu s dílama na motorky. Trošku humpoláčtější tuším byly na fichtlech (Mustang, 20, 21)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochranné gumy na vidlice

           

      Kde jsi sháněl?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2012
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochranné gumy na vidlice

         

    Kde seženeš ty originál "gumy" na cyklistické vidlice, to nevím. Snad jedině se poptat po cykloservisech, jestli se jim tam někde neválej zapomenutý v šuplíku.
    Nicméně jsem řešil stejný problém - jezdím i v zimě, tedy i na mokrých zasolených silnicích, stříká to na kluzáky a proto jsem se je rozhodl nějak ochránit. V mototechně na motorky (v mém případě ve Voticích u Benešova) jsem koupil tyhle vrapovaný gumy na Jawu 50 - Pionýra. No a ty jsem použil - jak dopředu na vidlici, tak dozadu na tlumič (hlavně ten jsem chtěl ochránit, byl vždycky zadělanej až běda). Ty gumy jsem podélně rozříznul, nasadil a přiměřeně (spíše volněji) stáhnul plastovými stahovacími pásky. Na kluzáky neprošlo nic.
    (v současnosti už na zimu fullíka - fox vzadu i vepředu - odstavuji a jezdím na spešl zimáku - tam už jsem to nedával, mám tam epikona, kluzáky po jízdě otírám, jinak se o to nestarám).

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

554 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024