reklama
Město: Praha

PID tarif a kolo ve vlaku 2012

Tak jsem jel letos vlakem po Praze a liboval jsem si, že můžu jet na lístek PID za 32,- resp. 24,- a za kolo nemusím více platit. Sice je opruz, že tam neuznávají SMS, ale naučil jsem se s tím žít. Průvodčí mě ale div nevyhodil s tím, že ani tištěný lístek už od roku 2012 pro kolo neplatí. Musel bych mít prý OpenCard! Ta je narozdíl od podobných karet v jiných městech ČR tak hloupá, že se nedá dobít a čerpat podle toho jak PID využívám a nabízí pouze časové jízdné. Tzn. já a mě podobní už jen kolo za 25,- s tarifem ČD, což se vyplatí hlavně při přestupu, kde mě to už bude stát 50,- ;( No co, OpenCard přeplácet nebudu, to si raději rozšířím vozový park o skládačku. Uznávám, že je třeba šetřit místem.

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2012
Autor: cobic
  • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

         

    Průvodčí se mýlil, ukázal ti, kde to má v tarifu?

    Platný tarif PID na stránkách ROPIDu uvádí toto:
    ===============================
    Kapitola "VI. Bezplatná přeprava osob a věcí ve vlacích zapojených do systému
    PID a na lince AE (Airport Express)"

    - pouze na území hl. m. Prahy v pásmech P a 0 vč. B lze ve vlacích zapojených do systému PID bezplatně přepravit jízdní kolo, které přepravuje cestující s platným jízdním dokladem PID nebo
    s platným dokladem dle Tarifu PID opravňujícím k bezplatné přepravě ve vlacích zapojených do systému PID v pásmech P a 0 vč. B (je-li doklad k bezplatné přepravě dle Tarifu PID
    vyžadován).
    ===============================
    Jízdenka za 24,- neno 32 je, domnívám se, jízdním dokladem PID.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

         

    Ten tarif je ke stažení zde:
    http://ropid.cz/download.php?s=1&idg=128...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

           

      No nic mi neukázal, jel jsem jen z hl.n. do Strašnic - 2 stanice. Protože tunelem do Vršovic bohužel ještě nevede cyklostezka. Jsem rád, že se průvodčí mýlil, URL na Ropid a kapitolu VI, odstavec "i)" si dávám do telefonu a budu jezdit, dokud mi neukážou důkaz ;) Kdyby na mě něco vytáhli, dám vědět. Díky za uklidnění.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: cobic
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

         

    Hm divný a nepravděpodobný, jediný co mě napadá byl jsi ve vlaku který je určen k přepravě kol ?

    Mě se zase stalo, že jsem v rámci přejezdu mezi Libní a Hlavákem vlezl do vlaku kde neplatí ani v druhé třídě na chodbě :)opencard ..... a nebylo to žádné pendolino ale uprášenej rychlík.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

           

      No rychlík bych asi poznal tak, že bych se musel s kolem sápat po schodech nahoru. Navíc by mi asi těžko zastavil ve Strašnicích. Byl to normální starej pantograf na Benešov. Překvapilo mě, jak o tom průvodčí zasvěceně hovořil, že jejich benevolence skončila ke 31.12.2011 a že to byl jen zkušební provoz. Buď je něco, co nevíme, nebo to byla jen jeho osobní snaha o propagaci OpenCard ;) Fakt záleží, na koho člověk narazí. Je to 3 dny, co mě policie vyháněla z magistrály u Muzea s tím, že tam jako cyklista nemám co dělat. Potom co jsme si ujasnili, že to není ani dálnice, ani silnice pro motorová vozidla se sice uklidnili, ale přesto doporučili, ať jedu po chodníku. Se slovy, že si nenechám dát pokutu za jízdu po chodníku jsem pokračoval po silnici dál na IPák. Zajímavé, že sama policie vybízí k porušování pravidel silničního provozu ;) Já už se nedivím vůbec ničemu.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: cobic
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

             

        ahoj, já bydlím ve Strašnicích a tenhle úsek jezdím taky :) a po Praze máš kolo zdarma pokud máš platný jízdní doklad ČD nebo Opencard a kolo ti nebude platit. ve vlacích ČD platíš ale jejich tarif pokud nemáš opecard. tzn 11 Kč v tuhle chvíli z Hl. nádraží do Strašnic

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2012
        Autor: Ovecka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

               

          Tohle jsem si myslel taky, ale doklady ČD mi ve vlacích zahrnutých v PID pro kolo neuznávají. Buď mám jízdenku či doklad ČD a kolo musím platit zvlášť (mimo IN-100, tam je to v ceně) nebo časovku PID či papírovou PID (dle Ropidu a po ověření Vratislava) a pak je kolo zdarma.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.01.2012
          Autor: cobic
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

                 

            Ano, takto je to správně. Lze to interpretovat tak, že není kolo ve vlaku po Praze zdarma, zdarma je jen k PID dokladu.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.01.2012
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

           

      opencard neplatí v rychlících ani po Praze, protože v PID jsou zařazeny jen osobní a spěšné vlaky.. taky když jedu za Prahu s osobákem tak platím hned z Hlaváku když jsem neměl opencard, ale s osobákem platíš až od poslednís stanice na území Prahy..

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2012
      Autor: Ovecka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

             

        Jo jo, já k tomu dostal i vysvětlení od Ropid ( cca za 4 týdny) i od ČSD ( DO DRUHÉHO DNE :)

        Jen jsem se jich pak zeptal jak mám poznat vlak ,který zařazen je a který není, na peronu když přeběhnu z příměštáku smer Masaryčka na vlak jedoucí zjevně na Hlavák :)
        Řekli mi, že mám číst cedule a jízdní řád

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

               

          typické rychlíkové soupravy vynechat a z Hlaváku na Smíchov metrem :)

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2012
          Autor: Ovecka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

                 

            Tuším, že újezďák jezdí odněkud ze směru Oujezd. Tak mu metro na Smíchov je plat prtný. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2012
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

                   

              nepodceňovat ten oujezd problém :)
              Typický odmávnutý pražský taxikář má tato pořadí :
              kyselý ksicht " újezd" takový minirito pod Petřín ?
              pak jsou experti kteří znají jen ten mezi Jižním městem a Průhonicema
              No a když jim řeknu že nad lesy tak se ptají na Kolín, nebo na Kostelec někde tam že ?

              [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2012
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: PID tarif a kolo ve vlaku 2012

         

    Potvrzeno od interního PIĎáka. Průvodčí si vymýšlel, lístek za 24/32 umožňuje mít s sebou kolo zdarma.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2012
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024