reklama

Pomoc bliznimu - Homebuilders

Pani stavitele,
mel bych pro vas mensi vyzvu.
Dokazal by nekdo z Prahy nebo okoli upravit invalidni vozik a zvysit mu nosnost?

Aby bylo jasne proc, podivejte se na tohle:
http://www.alergosalve.cz/Misa_12_2011.pdf
Ta divka s pritelem nema kde nechat veci a vozik neumerne pretezuji a je v dezolatnim stavu. Na novy od pojistovny zatim nema narok (coz se mozna brzy zmeni), ale i ten novy budou pravdepodobne zatezovat stejne.
Neni to jedina potrebna pomoc, ale tahle je naprosto mimo predstavivost ostatnich, kteri se Mise snazi pomoci. Ja si vzpomnel na zdejsi stavitele.

[ Zpět ]
Datum: 05.01.2012
Autor: Murphy
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    no ja nevim, ale tohle sou kecy. Pokud bezdomovci chtějí tak můžou klidně bydlet v azyláku a mít se relativně dobře. Ale chce to splnit pár podmínek, což je pro některé nepřekonatelný problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2012
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Dnes jsem s nimi mluvil. Tihle nemuzou. Ta divcina se o sebe nepostara, v azylakach nejsou osetrovatelky a jediny, kdo se o ni stara je ten pritel. Jenze je nikde spolecne neubytuji, ubytovny nejsou smisene. A navic je problem najit bezbarierovou.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      No ono to není s tím bydlením v azylových domech apod. tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Na sklonku léta jsem se snažil pomoci bezdomovcům - staršímu manželskému páru - sehnat nějaké bydlení v Ostravě. Hlavní problém je v tom, že prostě nejsou azylové domy apod. pro páry. Jsou buď jen pro muže a nebo jen pro ženy případně pro matky s dětmi - a šmytec. Takže pro páry zbývají klasické ubytovny, hotelové domy apod, ale tam vás ubytují minimálně tak za 4.000 Kč měsíčně (alespoň tedy tady v Ostravě) - což je pro bezdomovce víceméně nedosažitelná suma. Tudíž pro tu dívčinu z Prahy s přítelem je to dost bezvýchodná situace. Stejně ale nechápu, proč nemohou být azylové domy pro páry - ať už manželské či druh-družka.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: Jihra
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Co jsem slyšel, tak se to párkrát zkusilo, ale byly s tím hodně špatné zkušenosti a z azylového domu se stávaly neukočirovatelné bordely, neustálé hádky, nadávání a rvačky. Tenhle typ lidí má mnohem víc problémů při soužití na malém prostoru.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      No ja tedy nevim,ale myslim,ze tohle je vlakno o tom,kdo muze pomoci.Vychovavat je a radit jim muzes taky ale az potom.Ted bych se v tom vice nerejpal a nerozmazaval to.Nechces ci nemuzes pomoci s vozejkem tak,jak oni chcou,nech bejt a koukej proste jinam...;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    Smutný příběh.
    Když je ta dívka na tom zdravotně tak špatně, tak by se pro ni řešení s ubytováním a péčí rozhodně našlo, ale to by ona musela chtít hodně změnit dosavadní způsob života a buď by se musela odloučit od přítele nebo ten by musel zásadně změnit způsob života a v tom bude asi největší problém, že to opravdu nechtějí.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2012
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Prave na tom usilovne pracuji. Jenze i na to potrebuji podporu. Ta holcina vice mene umira na podvyzivu. Musi se urychlene dostat do nemocnice a vykrmit.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Tak držím palce, snad se to podaří, pokud to ještě nevzdala, tak by hodně pomoc mohla a měla církev kam docházela a trochu schopný kněz by mohl hodně zafungovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Nechci tě zrazovat od tvé činnosti, ale jak už píší jiní výše - pokud prioritně nebudou chtít oni změnit styl svého života a sebe, tak na tvé pomoci budou jen parazitovat.
        A čím víc do této pomoci zabředneš citově, tím hůře se pak z toho budeš dostávat. Na rozdíl od nich.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

               

          ..podle Tvého si tedy tito lidé primárně zaslouží umřít na podvýživu, protože pomoci jim znamená citový prodělek, protože oni parazitují na druhých? Tak s tím ostře nesouhlasím. Do podobné situace se může dostat často i velmi rozumný schopný člověk, když se najde nějakých pár pěkných sv.ní, které ho oberou až na kost promyšleným podvodem či podrazem a ještě ho stihnou nechat třeba dorazit a např. zmrzačit. Nevidím důvodu, proč takové lidi zavrhovat, protože naletěli nebo se i sami v době pro sebe úspěšné třeba špatně investovali či někomu nechtěně naletěli.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: Martis
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                 

            nikdo nikoho nezavrhuje, pokud mají zájem, je tu dostatek možností, jak se ze srabu dostat. Jenže musí chtít a něco pro to udělat. Ten japonec Samoseto tady nefunguje.
            PS: jednoho takového jsme měli přímo v rodině tak vím o čem mluvím.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2012
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                   

              Predpokladam, ze kdyz jste ho meli v rodine, ze se mu nekdo pokusil pomoci a ukazat mu spravnou cestu. Pomohl mu, podal pomocnou ruku z toho spravneho brehu. Tihle maji jen sebe navzajem.
              Oni ani nevi, ze tu ty moznosti jsou, natoz jake. A navic nicemu a nikomu moc neveri.
              Taky bez sebe navzajem nejspis nepreziji. Ona potrebuje fyzickou pomoc, on potrebuje, aby mu nekdo rekl, co ma delat.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.01.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                 

            Nepochopil jsi o čem jsem psala, a tak vyvozuješ zcela mylné závěry toho, co jsem chtěla říct.
            Nehodlám to tady ale rozpitvávat. To není věc na internetovou diskuzi.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        je to fakt smutný, ale pořád nějak nechápu, proč je na ulici, jako zraněná po nehodě přeci dostává nějaký důchod, i když asi nikdy nepracovala, když se jí nehoda stala v 17 letech, ale i tak by asi v nějakém zařízení být mohla. Bohužel asi jen sama, ale pak mi není jasné, proč přítel nepracuje, i když třeba jen brigádně nebo příležitostně. Jak píše Radka, těžko se pak my dostáváme ze zklamání, že se nám nepodařilo pomoci.
        vozejk neumím upravit, takže nepomohu.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    Abych to shrnul. Jestli se někde pletu, opravte mně.
    Holka zdrhla z děcáku, od 13ti žila pod mostem, pak měla autonehodu(jela v autě, nebo ji srazilo? Moc bezdomovců autem nejezdí. Kdyby ji srazilo, myslím že by to neopomenuli zdůraznit) a zůstala na vozíku. Má přítele, rovněž bezdomovce a žebrají v metru.
    Je to jistě smutný příběh, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tento osud si víceméně zvolila sama. Je hodně holek z děcáku, které takový osud nemají. Po 18nácti se odstěhují do domů na půli cesty, nebo jiných zařízení, s pomocí různých organizací si najdou práci a začnou žít normální život. Jsou i jiné, které začnou chlastat, fetovat, živit se prostitucí a ty také mohou skončit pod mostem. Je to ale jejich volba.
    Tenhle článek se snaží působit na city ale o některých věcech mlčí. Vozík - na další ještě nemá nárok. Znamená to že ten první dostala? Kdo jí ho vyřídil? A proč je teď v takovém špatném stavu?
    Prostě se mi nezdá, že by vyčerpala všechny možnosti jak se z této situace dostat, je-li tak bystrá a inteligentní, jak se v článku píše.
    Netvrdím že je to něco smyšleného, jen je mi proti srsti když je mi hráno na city aniž bych znal všechna fakta.
    Murphy, není to nic proti Tobě ani jim, ale takhle to vidím.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Máš určitě v lecčems pravdu.
      Nicméně každý jsme jiný.
      Co jednoho složí druhý ani nepocítí a naopak. Proto, že mě kupříkladu říznutí do ruky téměř nebolí nebudu se smát někomu, kdo s rozříznutou rukou skučí bolestí. Já mu to bolest věřím a věřím, že ho to bolí.

      T9m chci říct, že situce, kterou někdo zvládne pro jiného může být nezvladatelná a potřebuje pomoci. Ano můžou být ten případ, že takhle žít chtějí a rozhodli se proto, je to možné neznám je. Pokud ale ne a opravdu chtějí svůj osud změnit, jen nemají sílu se momentálně odrazit od dna, je podle mne naprosto v pořádku podat ruku a pomoci jim vylézt prvních pár schodů nahoru a naučit je chodit po schodech.
      Je nesmysl je vynést a pak zanechat, ale naučit je jít životem a pomoci jim s tím začátkem, je podle mne naprosto v pořádku a správné.

      K tématu:
      S vozíkem asi moc nepomohu Murphy, na to sem levej, abych ho vyrobil.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Prvni vozik ziskali nekde bokem. Nevim jak, ale ofiko to nebylo. Od te autonehody prestala chodit postupne, ale nikdy s tim u doktora nebyla. Nema diagnozu. Ani nevi, ze by mela mit. Neveri, ze by se o ni alespon castecne mohl stat postarat. Od 13 let, kdy si "vybrala", zije vice mene mimo spolecnost. Ona nejspis o spouse moznosti ani netusi. Takze je hlavne potreba ji dostat do nemocnice, aby ziskala narok na vozik a na invalidni duchod, pripadne aby ji nekdo zacal lecit.
      Vozik mozna nebyl v dobrem stavu od zacatku, to nevim. Kazdopadne nemaji kam odlozit svoje veci, takze maji vsechno povesene na voziku. Ketrve pred tydnem jsem jim venoval krosnu, aby alespon cast mohl Jirka nosit a vozik se uplne nerozpadl.

      Jak jsem pochopil, ona mysli za oba. Ten kluk utekl jeste mladsi, takze si "vybral" v 10 letech. Je jeste neduverivejsi. Kdyz se ma neco zarizovat, hlavou je Misa. Takze ze by si Jirka sam nasel praci, to je nad jeho sily. Potrebuje vedeni.
      Kdyby Tebe prestali vychovavat v 10 (13) letech, taky bys nejspis nebyl schopen vyuzit socialni system.

      Ten nejzasadnejsi problem je, ze jestli prijde mraz, nemusi tuhle zimu Misa bez odborne lekarske pomoci prezit, protoze hubne.
      Nemuze pozadat o ubytovani, kde ostatni bezdomovci mohou. Nemuze jist svaciny a susenky, ktere jim obcas nekdo da, protoze na to nema zuby. Je odkazana na koupene jogurty a podobne.


      Vis, neco jineho je chlap, ktery po rozvodu zacne chlastat. Ten si to vybere opravdu sam. Ale tihle dva se od 10 (13) socialne nevyvijeli, nebo spis vyvijeli spatnym smerem a samostudiem.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Murphy, proboha, přestaň jim dělat spasitele. Nemůžeš za ně brát odpovědnost. To se obrátí proti tobě.
        Vím, že tě to citově zraňuje, ale nesmíš se do toho takhle nořit.

        Z toho co píšeš mi vychází, že kdyby se o sebe staral, rehabilitovala by, cvičila, tak že by se asi hýbala podstatně lépěji. Po nehodě asi byla v nemocnici a tyto možnosti ji určitě lékaři řekli. Pokud se na to vykašlala tehdy, tak by musela hodně chtít, aby to teď změnila.
        Dostat ji do nemocnice - proboha, jak ji chceš dostat do nemocnice?!? Na základě čeho?!? Na jaké oddělení?!?
        Uvědomuješ si, že za nemocnici pak musí platit?!? Z čeho to bude platit?!? Jsi si jist, že bude ochotna podrobit se nějaké léčbě a poslouchat doktory ?!?
        Mohu ti garantovat, že pokud by se tam dostala v akutníms tavu, tak si ji tam také nechají jen po nezbytně nutnou dobu.
        Prioritně by měla navštívit vůbec nějakého doktora, zjistit co jí valstně je, nechat si udělat zákaldní vyšetření apod.
        Zapomeň na to, že když ji dostaneš do nemocnice, tak jí dají dohromady.

        Jo a jen tak momochodem - kdo za ní platí zdravotní a sociální pojištění?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

               

          Ano, to je prave to, co vsechno nekdo musi vyresit a zjistit. Ta studentka, ktera psala clanek, jiz zajistila, ze ji prijel prohlednout internista z Motola a ten se pro ni ted snazi zajistit misto na infekcnim. Preposlu Ti mail, ktery mnohe vysvetli, ale nemam opravneni ho zverejnit volne na netu.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                 

            Napíšu, jak to ve finále všechno dopadne: přijmou ji do špitálu, tam ji začnou dávat dohromady a jakmile začne být venku hezky a jí bude lépe, tak dívčína zdrhne a nechá po sobě dluhy.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2012
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                   

              Jo, i to je mozne. Mne slo jen o to, jestli by neco slo udelat s vozikem. Jinak - pochybuji, ze by si ji tam nechali do " jakmile začne být venku hezky".
              Nicmene - kdyz ji srazilo auto v 17 letech, to za ni jeste socialni a zdravotni mel platit stat. A od te doby naopak mela ona od statu kasirovat. Coz se, jak to tak vypada, nedeje.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                     

                A ví o ní vůbec konkrétní úřad ? Mají kontakt. Co vím, tak obvykle u těhle lidí bývá největší problém právě s nepořádkem v papírech a v nezařízených náležitostech. Málokdy jsou ale schopní si to sami vyběhat, takže největší pomocí by mohlo být právě ono oběhání úřadů a následné dohlédnutí na plnění. Podle toho, co píšeš, jsou to zdejší občani, takže na nějaké dávky mají určitě nárok. Jen je dotlačit k vyřízení potřebnýho. Pak už by měli i nějaký ty peníze na alespoň minimální bydlení.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.01.2012
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                       

                  Ale jo, to zarizuje ta studentka. A dalsi lide se taky nasli. Mne slo o ten vozik. Zatim jediny, kdo prisel s nejakym napadem, je Heras. Nabidl prispet na upravu treba u Barese. No, jeste uvidime, jak dopadne v nemocnici - mela by nastoupit v pulce tydne...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.01.2012
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

               

          Nechápu Tvůj příspěvek. Všichni se někdy octneme tam kde nás je třeba, kde můžeme kapkou pomoci. Proč řešíte co se stane? Oceňuji, že Murphyho srdce není tvrdé a bezcitné a že jeho pomoci někdo zneužije nebo to nedopadne tak jak bychom si my "slušní" lidé představovali až tak moc důležité není. Nikdy člověk neví jakou stopu zanechal v tom druhém. Už jen zájem, porozumění je pro takové lidi mnoho co jim člověk může dát. A tím, že se člověk rozhodne dát něco ze sebe (a nemusí to být jen peníze) většinou mnohonásobně víc dostane zpátky. Zjištění, že moje srdce není kus ledu je k nezaplacení.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2012
          Autor: xanti
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                 

            Pokud chceš, aby takováto pomoc byla účinná, pak musíš pomáhat hlavou a ne srdcem.
            Tito lidé velmi snadno podlehnou citové závislosti a na to se musí dávat velký pozor.

            Nejsem proti pomoci jako takové, to spíš naopak. Jsem ale proti pomoci, která je dělaná bezhlavě a může způsobit právě tyhle "citové škody".

            Zkrátka každá pomoc musí být učiněna tak, aby se s ní nakonec nenapáchalo víc škody než užitku. To jsem svým příspěvkem myslela.

            Murphy mi k tomu poslal ale víc informací, takže už vím, že tahle pomoc je centrálně organizovaná a má nějaký svůj řád a smysl. To jsem v době, kdy jsem psala výše uvedený příspěvek nevěděla a z předchozí diskuze mi to nijak nevyplynulo.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                   

              Hele, ja tu vazne neshanel nic vic nez nejake info k oprave / vylepseni voziku. Neporadam sbirku, ani nic takoveho. Naprosto jasny a konkretni pripad, kdy bylo potreba hlavy a rukou, nikoliv srdce.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

                     

                Jj, už jsme si to vyjasnili.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.01.2012
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    Pominu ostatní aspekty a vyjádřím se jen k technické stránce věci.
    Vozík, stavěný pro pacienty, musí být schopný uvézt i stokilového chlapa. Pokud má dívka tak nízkou váhu, měl by nějaký náklad ještě v pohodě "snést" aniž by se poškodil. Možná by stačila průběžná údržba, i když chápu, že asi moc "vercajku" nemají a vozík má svá specifika.
    Protože občas jeden spravuji mládenci, kterého někdy doprovázím při jeho cyklistických tréninkových jízdách, mohl bych se o kontrolu, či případnou správku pokusit, případně okouknout možnosti nějakého zesílení. Nemám ale možnost svařovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2012
    Autor: drak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Dekuji za info. Bud je ten vozik spatny, nebo mu vadi, ze velka cast vahy visi vzadu.
      Nicmene - jsk jsem psal vyse Rondovi - Misa se v pulce tydne dostane do nemocnice. Predpokladam, ze se v kratke dobe dozvim, jestli dostane novy vozik, nebo ne. Mozna by stacilo i ten stary omrknout a jestli je to uplny odpad, koupit novy (po repasi jsou za 2500,-). Dam vedet az budu vedet. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Nějaká oprava stávajícího vozíku, aby si na tom mohli vozit metrák svých krámů je podle mne blbost.
        Podle mne je daleko důležitější, zda slečna vůbec chce nastoupit zpátky do systému, zajistit si nějaký příjem (invalidní důchod, práci, nevím, jaké jsou možnosti...).
        Zpočátku asi bude potřebovat člověka, který ji bude povzbuzovat a pomůže s denními věcmi, občas přespat v teple, najíst a osprchovat, zajistit nutné ošetření. Což snad dělá ta studentka. Ale ty kroky musí vést k tomu, aby se co nejdřív osamostatnila a naučila starat sama o sebe.
        Kdyby bylo potřeba, na nákup vozíku můžu přispět.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

               

          :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2012
          Autor: xanti
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Cargo-invalidni-vozik?

             

        Když se dívám na ty invalidní vozíky (jeden jsme taky doma používali), tak mi přijde, že jsou pouze osobní a žádnou kombinaci s prostorem pro zavazadla nemůžu najít. Zřejmě jde o to, aby se dal ten vozík rychle složit do kufru auta, než aby s ním někdo tahal všechny svoje věci. I když by něco takového jako cargo-invalidní vozík vzniklo, tak by to pravděpodobně hodně ztěžklo a pěšky by se s tím špatně manipulovalo, páč kvůli malým otočným kolečkům vpředu se to musí kvůli každému obrubníku dost naklápět a nejsou tam žádné převody pro tlačícího. Spíš mi připadá, že by to chtělo nějakou cargo tří či čtyř-kolku s úpravou pro invalidy (ruční pohon). Zajimavé je tohle http://www.benecykl.cz/cs/foto/handbike-kozoroh... , to má i nosič na brašny a dal by se k tomu připojit nákladní přívěs.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2012
        Autor: cobic
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cargo-invalidni-vozik?

               

          Ale ta cena zakladu 106 480KC sa mi zda viac ale fakt viac nez prehnana. Moj odhad je ze sa to da spravit v hodnote polovice a zo slusnym ziskom. Aj ked naklady na certifikaciu su velke tak sa mi to zda fakt vela.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2012
          Autor: colombo.ii
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                 

            Me to neprijde tak zly, kdyz blba fabie stoji 200k ;) Asi to bude pouzitelny, kdyz je v zakladu rohloff a tricyklova hydraulika. Vyrobce pise, ze lze vybehat pri ZTP ci ZTP/P az 50% dotaci a pak jsou tam odkazy na nadace, ktere se zabyvaji tim, jak klientum pomoci. A o jake certifikaci mluvis?

            [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2012
            Autor: cobic
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                   

              ono ked vyrabas komercne nejaky ram tak musis dat spravit krash testy a take ptakoviny. oo zober si azub lehokolo + rohlyk a pochybujem ze si od teba vypitaju 106k kc
              ......... ale zato ze maju ludia narok na dotaciu a nabucha tam vyrobca koli tomu cenu jak svet a naviac pre ludi ktory su postihnuty ............ zda sa mi to hnusne.
              Alebo takto rohlyk stoji 29 000kc cize zbytok byku je za 76 000kc
              Ved je to drahsie jak karbonovy special VK1 alebo VK2. Je to presne take iste ked sme zadavali dopit na cenovu ponuku k zatepleniu bytovky partia co to robyla na zivnost si pytala 263 000€ a sro ktora mala certifikat (obe firmy ponukali ten isty zateplovaci system) 486 000€ vraj vedia na zaklade nasho projektu vybavit dotacie. Ked zratas uroky v banke na 6rokou 4,2% tak sa ty ludia pravom vykaslali na s.r.o. Jo a kvalita prac je vyborna sme priebeh ako autory projektu dozorovali.
              Podla mna keby oslovil nejaky invalid azub alebo shok bikes tak by s cenou dopadol lepsie a mal by 4 kolku v rovnakej ked nie v lepsej kvalite a za uuuplne inu cenu.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.01.2012
              Autor: colombo.ii
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                     

                Nevim, zda jdeme spravnym smerem, uvidime co Murphy. Chtel jsem nejdrive najit nejaky existujici produkt, co by resil danou potrebu. Pak to pripadne muzeme optimalizovat dale hledanim alternativ, nejakou poptavkou atd. Zajimave veci jsou taky tady: http://bike-on.com/
                Na tu certifikaci zalozim nove tema, docela me to zajima.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.01.2012
                Autor: cobic
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                       

                  Ja ted nic. Misa je v nemocnici, tak uvidime, jak to dopadne.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.01.2012
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                         

                    Snad dobře, já jsem taky minulou zimu u sebe přechovával bezdomovce aby nezmrznul, páč byla opravdu pořádná kosa. Snažil jsem se ho zjara namanévrovat do Azylového domu v HK, ale nepovedlo se mi to. Takže vím, že memusí být úplně jednoduché někomu pomoci.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.01.2012
                    Autor: cobic
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                         

                    Jsou nějaké nové zprávy? V nemocnici teď lépe než na ulici: http://www.novinky.cz/diskuse?id=266078&...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.01.2012
                    Autor: cobic
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                           

                      Stale v nemocnici.
                      Snad tenhle tyden by ji meli pustit, tak pak uvidime. Zatim zadne rozumne informace nemam.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 29.01.2012
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                             

                        info?
                        dik
                        cibi

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.04.2012
                        Autor: cibi
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                               

                          No vida, zapomnel jsem. Misa se dostala z nemocnice, nejak jim dokazali zajistit ubytovani a snazi se je vratit do spolecnosti a Mise zajistili praci ve chranene dilne. Takze vse je na dobre ceste. Ted hlavne zalezi na nich, jak se budou snazit.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 13.04.2012
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Cargo-invalidni-vozik?

                               

                          Člověče, mě zrovna dneska v noci taky tahle otázka napadla, ale přiznám se, že jsem se chtěla Murphyho zeptat obálkou. Tak dík za dotaz.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 14.04.2012
                          Autor: radka
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    Potřebujou ještě ten vozejk upravit, nebo ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2012
    Autor: Lensik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

           

      Predpokladam, ze uz ne. Ale jestli by ses do toho chtel pustit, muzu se zeptat. Ted jim nejake ubytovani nasli, takze vozik nemusi neumerne pretezovat a nemusi s sebou vsechno vozit. Takze i jestli je tenhle na odpis, bude jednodussi koupit nejaky jety (na netu od 2500,-), nez tenhle opravovat a upravovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

             

        Nevim, jestli jsem něco nevynechal, ale přišlo mi, že tu každej řeší něco jinýho, než tu pomoc. Co se mě týká, můžu nabídnout pomoc opravy rámu a kontrolu pohyblivých částí, pokud se jedná o vozík ze železa, na hliník nemám zařízení. Důležitý je ale kontakt s majitelem, každý používá vozík trochu jinak, a při repasi je to potřeba brát v úvahu, aby se za chvíli neopravoval znovu.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2012
        Autor: Lensik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

               

          Obalka.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2012
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Aktualni stav - odpoved na dotaz na upravu / opravu voziku

         

    Dobrý den,
    děkuji, že jste se ozval. Vozík nám zatím naštěstí funguje -.jediné, o čem uvažujeme, je výměna kol za nějaké "bytelnější", aby jim nepraskala duše - ale protože Míša zatím bydlí v podnájmu, tak nemusí na vozíku trrávit tolik času, jako předtím a problém není tak aktuální.

    Moc Vám děkuji za nabídku, a pokud by Vám to nevadilo, ozvala bych se až v případě, že problém bzude opravdu hořet - protože zatím to všechno tak nějak zvládáme.

    Přeji Vám hezký den!
    Anna Š.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Aktualni stav - odpoved na dotaz na upravu / opravu voziku

           

      Další komunikace vyřešíme přes mail

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2012
      Autor: Lensik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Aktualni stav - odpoved na dotaz na upravu / opravu voziku

             

        OK, kdyz se ozvou, ozvu se taky.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2012
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc bliznimu - Homebuilders

         

    Tak jsem holku s nejvyšší pravděpodobností těsně před 18:45 viděl dnes na Florenci na jejím obvyklém místě...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2012
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024