reklama

Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

Nazdar, prosím Vás, sem tu novej, rád jezdim přes léto na kole, doposud sem jezdil jen trek, ale vzhledem k tomu že povětšinou brázdim jen silnice tak chci přesedlat na silničku. Bohužel si nemužu dovolit nic lepšího a proto má volba padla na tyto dva kousky ktery na netu jsou k mání za 12 tisíc (rád bych investoval tak o tři tisíce víc ale nemohu si dovolit). Je tu někdo z Vás tolik znalej že dokáže tyto dva modely spolu porovnat a poradit který je lepší, vhodnější, výhodnější...??? Děkuju moc za rady
PS: popřípadě věděl by někdo o něčem lepším za stejnou cenu

[ Zpět ]
Datum: 01.01.2012
Autor: Maty
  • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

         

    Dovoluji si Ti dát svůj názor z pozice hobby jezdce, který ale najíždí větší objemy: osobně bych bral tu Demu. Má hliníkovou vidlici (to GT má sice karbonovou, ale v týhle cenové relaci ji vidím na úrovni té hliníkové), navíc si můžeš vybrat ze dvou kombinací dvojpřevodníku - klasiku nebo kompakta. GT má trojpřevodník, ale tam už bych musel často řadit. Osobně vždy upřednostním kompakt 50/34 před trojpřevodníkem. Jinak ty kolečka jsou plus mínus stejný.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

           

      Díky za názor. Jen si nejsem jist o tom převodníku... Oba kousky jsem viděl na netu jen s dvoupřevodníkem, u Dema 52-39 u GT 50-39.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2012
      Autor: Maty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

             

        Namátkou jsem si otevřel SPORTMEN.cz a Cyklo Ryšavý - jsou tyto varianty převodníků:
        FSA Vero Compact (50 x 34)
        nebo
        Shimano R 450 (52 x 39).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

               

          Jo, neřikám že ne :) Jen že sem ju při mym hledání nenašel. Ale když tak nad tím přemýšlím, ten kompakt ani není myslim potřeba, na treku co mám je menší převod v předu 39 a vzadu největší 25 a to mi stačilo ke štěstí.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2012
          Autor: Maty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

         

    Za ty peníze bych zkusil koupit něco z bazaru. Seženeš silničku o několik tříd lepší než bys koupil novou.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

           

      Jen tak namátkou:
      http://www.cyklobazar.cz/inzerat/154816/scapin/
      nebo
      http://www.cyklobazar.cz/inzerat/166640/prodam...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

           

      Díky za tip, jen mám strach že vzhledem k tomu že tomu moc nerozumím tak se mě vyhne nějaká zásadní informace a pak se po nějaké jízdě budu bouchat čelem do zdi proč sem si za ty peníze nekoupil radši horší, ale funglovku. Fakt v tomhle nevim. Nicméně já sem takovej prťavec (163cm) a vesměs co sem se dival po inzerátech tak je to vše na výšku od 170 výš a nebo z daleka (já Prostějov)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2012
      Autor: Maty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

             

        Ať už se rozhodneš pro Demu nebo GT, chybu neuděláš. Jediné, co u obou považuji (trochu) za nevýhodu - nemají vzadu desítkovou kazetu. Na tu jsem si já už zvyknul a míň bych u silničky nechtěl. Ale třeba jedenáctku kampu bych taky nechtěl, prostě tu desítku.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

               

          na treku použivám nejlehčí převod 39-25, což je stejny jako u GT, takže v tomhle pro mě není problém, Dema má dokonce o zub lehčí (39-26) ale to si myslím že nehraje roli.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2012
          Autor: Maty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

             

        Když jsi malé postavy, tak by ti mohlo být tohle kolo.
        http://www.kolokram.cz/product_info.php?cPath...
        O 500,- Kč levnější než Maxbike a kvalita kola nesrovnatelná.
        Nebo zkusit pohledat ve výprodejích třeba Meridu.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

               

          Děkuju za tip. A co tohle? Je levnější, tudíž asi horší, ale... je horší v porovnání s Demem či Maxbikem? Tady je k mání za slevu kolo o velikosti 51, což by asi byla moje velikost, nikde sem nenašel tabulky k přeměření u nich. Jinak měřím 163cm.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2012
          Autor: Maty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

                 

            Ono záleží jak která firma udává velikosti.
            U silničních rámů je někdy sloping, někdy ne.
            Nejdůležitější rozměr je délka rámu.
            Třeba tady je konkrétně geometrie toho Torpáda.
            http://www.torpado.it/ita/prodotti.php?cat=11...

            A sleva v Kolokrámu se týká jen jednoho kola ve velikosti 48cm a stříbrno-bílé barvě.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

                   

              mě se neukázal odkaz :( to sem se dival, škoda že tam nepíší porovnání k výšce člověka, myslim že k mým 163 by se hodila velikost 51) a na mysli jsem měl to ještě levnější, ktery mají ve slevě právě vě velikosti 51, Torpado T1000 Destriero. Ptal jsem se dvou kluků, přeci jen čím víc názorů slyším tím si mužu udělat ucelenější obrázek, avšak bohužel o Torpadu nic neví, takže nemužou soudit. Momentálně se rozhoduju Mezi Maxbike Merlin 2300 (slyšel jsem ale že přehazovačka a přesmykač od shimana 2300 jsou mírně řečeno na prda) nebo právě Torpadem (kvuli velikosti mám na mysli ten levnější -Destriero). Jako třetí varianta stále platí starej model Demy Alvita, ale to se mi už nelíbí a Merida ride co mi bylo doporučeno už je trochu nad mou hranici, v takové slevě jsem ho neviděl nikde na netu :( O dalších variantách nevím, GTR bylo vyprodáno takže to padá. A přes inzerát sem nenašel nic tak malyho na mou výšku (163cm) a když tak to bylo hodně zdaleka na to abych si to mohl třeba ozkoušet a omrknout. A taky mám strach že rám bude měkkej, bůh ví kolik totiž může mít nalítáno a to sem dostal radu že si na tuhle věc mám dát při koupi přes inzerát velkej pozor, při jízdě z kopce pak dokáže pěkně skotačit udajně.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2012
              Autor: Maty
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

                     

                Tady jedno máš. A prosím tě, pokud chceš nějaká kola porovnávat, vlož sem rovnou link, nikdo nemá chuť ztrácet čas hledáním.

                http://www.cyklobazar.cz/inzerat/167058...

                [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2012
                Autor: Holfi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                •      

                  Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                  Datum: 04.01.2012
                  Autor: Maty
                • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

                       

                  ještě jednou se omlouvám že si mi neobjevil link!
                  takže ještě jednou:
                  http://www.cycleshop.cz/cz-detail-309488-dema...
                  VS.
                  http://www.maxbike.cz/silnicni-kolo-merlin-2300-1/
                  VS.
                  http://www.kolokram.cz/product_info.php?cPath...
                  VS.
                  ???

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.01.2012
                  Autor: Maty
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

                       

                  Tak po tomhle kolečku bych skočil hned - nové výplety, osazení ultegra... to nemá za těch 12 tisíc chybu.
                  Pro zajímavost uvádím, že před 2 roky jsem dělal prostředníka při prodeji a nákupu perfektně zachovalého fitka - výplety shimano, karbon vidlice, osazení kompletně Sh 105, nepoškrábané. Nádherné! Přijel jsem tenkrát služebně k mým klientům zkolaudovat garáž. No a v garáži několik nádherných nových koleček, HT + fitka, všechno scotty + tohle trochu (málo) jeté. Hned jsme se seznámili, začli povídat o ježdění, no a klienti jestli prý nevím o někom, kdo by to "starší" koupil. Hned od nich jsem jel za mým přítelem do Kolovrat, ten tam odpoledne zajel - a od té doby ho sedlá on. Cena? 3 000 (slovy: třitisíce) korun českých!!! :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.01.2012
                  Autor: Airline
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

         

    Všechno špatně, tak než jsem se rozhoupal, GTR je pryč... :( Na ktery bych vsadil spíše (když už mezi nimy není rozdíl tak kvuli barvě :D, nějakej duvod si najít musím :D)
    ..ale... co takhle Maxbike Merlin 2300??? Na webovkách maxbike je dokonce ne výběr z několika komponentů. Co vy na to, váš názor jak na Dema/Maxbike, tak popřípadě jaky komponenty k Merlinovy z nabídky?
    Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2012
    Autor: Maty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dema Alvito vs. GT gtr series 4 09

         

    Děkuju všem za rady, nakonec jsem po všechnym zvážení a prohledání internetu koupil Torpado Temeraria T2000 za 13.500 s osazením Campagnolo Veloce a na karbonové vidlici.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2012
    Autor: Maty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024