reklama

Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

Ahoj :-), tak jsem se rozhodl zase trochu zaexperimentovat - budu zaplétat nová kola na krossíka, tak jsem si řekl, že tam dám náby na šestiděrové kotouče a k tomu koupím nějaké hydraulické brzdy. Vstupní požadavky: ne moc ostré (můj krossík je určený na cykloturistiku, nikoliv do terénu), přesto spolehlivé, no a pokud možno co nejlevnější. Vidlice to pobere, s tím problém není. Kdyby ještě byly v prodeji např. Shimana M 525, který mám na meridě z roku 2004, tak bych je vzal, ale už nejsou. Potřebuji typ na nějaký vhodný model, na značce nezáleží, upřednostním shimana. Na Kupkole jsou M 486, asi budou měkčí páky, ale to by mi nevadilo. Nebo vadilo? Nebo snad Tektry auriga? Nebo něco úplně jinýho?
Dík, Ai :-)

[ Zpět ]
Datum: 22.11.2011
Autor: Airline
  • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

         

    Mám na kole hydry Promax k naprosté spokojenosti. Dobře brzdí a bez nepískání.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2011
    Autor: navrc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

           

      8-)
      bez nepískání = s pískáním?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2011
      Autor: pavka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

         

    Klidne bych vzal http://tinyurl.com/6tygqqo
    Kdyz jsem v lete stavel levne HT, dal jsem tam M5xx, protoze jsem je dostal nejlevneji.
    Osobni dobrou zkusenost mam s M485, M486 a temi deorky, ale ty uz jsou prece jen trosku ostrejsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

         

    Na doporučení dobrého mechanika jsem si koupil Sh. Deore BR-M596 model 2012, dobře a plynule brzdí, snadno se namontují a seřídí. Na Kupkole je mají v akci za 1.990
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...+-zadni,-bez-kotoucu_90632.html

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

           

      Jen je otazka, jestli tech 8 kil navic za to stoji. ty M4xxx budou jen o neco mekci. (odzkouseno). A kdyz si pak priplatis... a priplatis ... a priplatis jeste trosicku, tak mas Elixiry X0 za 8 litru. 8-)
      Jedine bych zauvazoval, jestli neni nejaky duvod ta dat treba BB7, kvuli udrzbe a opravam na cestach.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

             

        Jo to já nevím, já jen napsal svoji hodně dobrou zkušenost s tím co mi bylo doporučeno, brzdí dobře a měkce a co důležité, jen když chci já a vůbec je neslyším ani když projedu čurbesem. Nové brzdy jsem koupit musel, už mě nebavilo brzdit si i do kopce a toho protivnýho zedníka jsem se taky nemoh zbavit :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

         

    Díky za vaše rady. Rozhodnu se pro jedny z těch šimánovských. Mají sice houbovitější stisk páky, ale to mi nevadí, a krossíka ubrzděj bez problémů. Dík :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2011
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte spolehlivé levnější hydry :-)

           

      Vyhoda Shiman - podle nekolika servisaku - je v mineralnim oleji. Mazou se zevnitr samy. DOT kapalina pry vytvari neco jako vodni kamen, je tedy treba ji menit. A pistky tu a tam mazat. Se Shimanem pry at jezdim, dokud neni problem.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024