reklama

Destičky LX = SLX? :-)

Prosím, prosím - brzdové destičky do hydraulik Shimano LX - jsou totožné s těmi SLX? V dohledné době budu muset vyměnit moje LX a na nových baleních už jejich označení přímo nefiguruje. Já si myslím, že na destičky totožná je celá řada XTR - XT - SLX - LX (a ještě možná Deore), ale včera jsem volal do jednoho servisu, jestli je mají a tam mi řekli, že nové SLX destičky mají jinak nějakej zobáček... tak jsem z toho jelen. Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 16.11.2011
Autor: Airline
  • Re: Destičky LX = SLX? :-)

         

    Jake zobacky maji ty Tvoje?
    Mrkni do vsech subkategorii krome AVIDu. 8-)
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Destičky LX = SLX? :-)

         

    Přišel jsem k jetým mechanickým kotoučovkám, brzdí dobře, ale jak poznám že je třeba vyměnit destičky? a jaké destičky? Na těch brzdách je napsaný shimano a jinak nepoznám nic?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2012
    Autor: greenhorn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Destičky LX = SLX? :-)

           

      Bude tam vyrazene nejake kodove oznaceni. Treba M486. To je dostatecna informace co se tyce typu desticek.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Destičky LX = SLX? :-)

           

      Kdy vyměnit destičky poznáš, neboj ;-). Skřípání kovu na kov nejde opravdu přeslechnout...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Destičky LX = SLX? :-)

             

        A nejlepší je to po prvních deseti kilákách celodenní vyjížďky v pořádných horách :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Destičky LX = SLX? :-)

               

          Kdyby jenom celodenní... :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                 

            Říkám, já to nikdy neměl. Vozíte sebou běžně náhradní destičky?

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2012
            Autor: greenhorn
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                   

              Obcas na ne mrknu, jak jsou ojete. Na vice nez dvoudenni akci vetsinou mivam v naradi jedny pro jistotu prihozene. V extremni situaci se mi podarilo ojet skoro nove behem 24 hodin az na kov.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                     

                Taky mám furt jedny v brašničce, tak jako baterii so compu, tyčinku a marmeládu. Je to takový nic, snadno se to uveze. Jo, a taky patku k přehazce... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2012
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                   

              Náhradní nevozím, před větší akcí nechám zkontrolovat a případně (klidně i preventivně) vyměnit. Ale už jsem (nové) destičky zlikvidoval za jedny závody. A nejenom destičky (67 km bahno bahno bahno; Silesia Opava 2010); stálo mne to jen v materiálu pět tisíc...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2012
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                     

                75 Kč na kilometr. Hmmm, takhle draho jezdíval vojenský ZIL. Nebylo levnější jet desetimetrovým Lincolnem s livrejovaným šoférem ?

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2012
                Autor: ronda
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Destičky LX = SLX? :-)

                       

                  Ano, levnější by bylo se na to vysrat, ostatně jako spousty dalších (stejně jako má už měli zaplaceno startovné). Když jsem si jel v pátek pro "číslo" a viděl ty "bažiny" všude kolem, tak mi bylo jasné, že to "suché" nebude. Jenže já jsem takový blb, že prostě nevzdávám... Tolik urvaných šaltrů a řetězů jsem ještě nikdy neviděl... No, dojel jsem to (špinavý jako prase, blato i za předkožkou), má ženuška jest mi svědkem ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.03.2012
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Destičky LX = SLX? :-)

         

    Mám dotaz je možné že jsem zliklidoval destičky po 350km? Jakou mají destičky vlastně životnost? Já kolo používám jako přibližovadlo do práce a dneska jsem byl na řípu a vzhledem k pohybu pěších co šli na horu jsem si nedovolil kolo víc rozjet. Nicméně asi v polovině kopce jsem musel zastavit kuli nevábným zvukům od brzd. Koukám na přední nic nebylo vidět pak kouknu na zadní a z prostoru kde se nacházejí destičky se kouřilo. Tak jsem to nechal než to přešlo a dojel jsem dolu pod kopec a pak vše v pohodě. Ale tato zkušenost mi na optimismu a důvěře ke kotoučovým brzdám nepřidala, a hlavně jsem měl pocit že i přes to že jsem ty brzdy mačkal jak vzteklej tak v některejch momentech kdy bych musel opravdu zabrzdit tak bych nezabrzdil. Ale je možné že to byl jen nějaký pocit nejistoty nebo něco takového.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Destičky LX = SLX? :-)

           

      A nebo nějaký problém s konkrétníma deskama. Mohly bejt mizerný, nebo jsi mohl mít zamaštěný kotouče, že to nebrzdilo a kouřilo. Nemazal jsi řetěz ? Kotoučovky brzdí jako čert a za normálních okolností vydrží i desky dost dlouho.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Destičky LX = SLX? :-)

             

        Ty brzdy jsou pěkně jedovatý. Ale tohle mě překvapilo, je možné že to udělalo i počasí že bylo chladno. Ale zápach byl stejný jako od brzd u auta když se jede hodně z ostra. Řetěz jsem nemazal, a že by se kotouče zmastili při cestě na říp? Je možný že se na ně dostala trocha bahna protože jsem jeli kousek po polnačce těsně pod řípem.

        Neví náhodou někdo kolik by měly ty destičky vydržet? (třeba u auta příklad ford transit tam ty destičky vydrží v průměru okolo 30-40K)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2012
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Destičky LX = SLX? :-)

               

          S brzdama na auto to srovnávat moc nejde. Navíc i pro shodný typ auta dělají minimálně dva druhy desek. A vydrží podle použití. Střelci v serpentinách je obrzdí daleko dřív než pohodáři na dálnici.
          A u těch na kolo očekávej odpovědi od mnoha tisíc km po jednu ostrou vyjížďku v bahně. Už se tady o tom psalo mockrát a pokaždý takhle.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024