reklama

Mongoose nebo Author?

Poradte mi, prosim, nekdo. Mam si vybrat mezi Mongoose Rockadile LED a Author Kinetic. Na Mongoose jsem chtela prehodit kotoucove brzdy Tektro IO za vecka, ale rekli mi, ze to nejde, kvuli rafkum. A varianta bez kotoucovek ma desne hnusnou barvu ramu:o( Tak ted rozhoduji mezi LED a Kinetic. LEDko se mi libi celkove vic, ale ty kotoucovky me moc nenadchly. Nemate s timto kolem nejake zkusenosti? Je to s temy ryfkama opravdu takove, ze se tam nedaji dat veckove brzdy? Potrebuju pomoc, jinak si asi nic nekoupim:o(((( Tak dik

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Loto ([email protected]))
  • Re: Mongoose nebo Author?

         

    Mám ho 14 dní a nemůžu si ho vynachválit... Nejsem žádný "drtič" ani závodník, a tak mi k mým účelům 100 % vyhovuje. Mechanické Tektra brzdí zatím výborně. A to je nemám ještě zajeté...

    Pokud tam jsou ráfky, které tam podle specifikace mají být, tak tam jsou Alex DM18. V tom obchodě Tě teda pěkně tahali za nos... Spíš se jim to nechce dělat... :-(
    Ty ráfky jsou použitelné i pro V-brzdy ! Dokonce je v jejich specifikaci uvedena "featurka" - Wear Line indicator, což je podélná rýha po celém obvodu ráfku ( 0,3 mm hluboká ), tam kde mají dosedat brzdové špalky. Pokud bude ten ráfek jednou probržděný tak, že už ta rýha nebude znatelná, tak se má vyměnit...
    Víc podrobností na http://www.alexrims.com

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongoose nebo Author?

         

    Já jsem sice chlap, ale mám problémy se zádama a tak jsem si schválně koupil Author Kinetic ASL tzn. s dámským sedlem a trochu jinou geometriíí rámu. Musím to kolo pochválit. Výtečná měkká vidlice reaguje na všechny nerovnosti a krásně tlumí, sedlo je i pro chlapa moc fajn, řazení páčkama alivio přesný a kolo lehký - Alu rám - Zpracování svarů i laku velmi pěkné. Valivý odpor na horskáče minimální - dá se srovnat s crossovým (měl jsem ho před ním - Author Classic SX). Měkká madla pro úchyt, prostě celkově je to kolo pro měkkou pohodovou jízdu. Vzadu i vpředu jsou "Véčka - Tektro" ale všiml jsem si úchytů jan na vidli tak vzadu na rámu pro možnost kotoučovek, myslím, že by tam bez problémů šly. S tou rýhou v ráfku má Jarda pravdu - je tam. Kolo bych doporučil - je skvělý!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mongoose nebo Author?

           

      Potíže se zády a vzpřímené kolo? Nevím sice, jaké potíže máte, ale jestli jsou dost velké na to, abyste kvůli nim koupil dámské kolo, tak to bych měl strach jezdit na jakémkoliv vzpřímeňáku.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mongoose nebo Author?

             

        Nazdar Jiří!Mám potíže se zády a s často se blokující páteří. Lékaři mi z tohoto důvodu šetrnou jízdu na kole přímo!!!doporučili + plavání, abych páteř přiměřeně namáhal a posiloval, ale přitom zbytečnými otřesy nenamáhal. Author kintetic asl, není žádné klasické dámské kolo, je to kolo s pánským provedením rámu ale je daleko měkčí, než jiná kola, právě s důvodu jiné geometrie uložení přední vidlice a jejího méně vzpřímeného sklonu, než je tomu u kalasických vidlic....takže vidlice pohotověji reaguje na nerovnosti a pohlcuje jejich nárazy, což mohu přímo z vlastní zkušenosti s tímto kolem potvrdit.... ta sedačka také dost nárazů utlumí, nehledě k tomu, že je širší sedák, což dělá své. Divil by ses, ale výrobky tzv. "pro ženský" bývají často s daleko větší pečlivostí a snahou o jednoduchost a pohodlí lepší, než kdejaké profi-kolo pro závodníky, z něhož je človkě po 5ti km vytřesenej! Zvažuji ještě odpruženou sedlovku, protože s manželkou máme tandem a na něm právě odpružené sedlovky, které mým zádům při přejezdu nerovností velmi svědčí!!! Takže! Nejdřív si zjisti (na www.author.cz) , o co jde, a pak vysílej rozumy! Kvůli tobě nepřestanu jezdit na kole nebo nezačnu na lehocipedech, když mě sport a jízda na klasickém kole od dětství baví.... Martin

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mongoose nebo Author?

               

          Nic proti, mě to jenom překvapilo, protože znám člověka co má záda jak paragraf už od dětstvní a doktor mu právě nedoporučoval kolo - jakékoliv. Dokud neviděl fotku lehocipedu, o němž slyšel poprvé. To samozřejmě závisí hlavně na typu potíží, věřím, že existují i takové, kterým kolo prospěje. Proto se řiď radou od doktora, ne ode mě! Byl jsem prostě zvědavej, jakou potíž s páteří eliminuje dámský rám místo pánského, což samozřejmě nezjistím z www.author.cz, že ano. Navíc v nějaké diskuzi hned vedle se všichni dušovali, jak moc špatných vlastností má dámský rám, některé jsem vypozoroval na dvou dámských kolech doma, tak mě ten tvůj příspěvek zaujal o to víc.
          Dík za info.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mongoose nebo Author?

               

          P.S. Na menší otřesy je lehociped sice ideální, ale jestli vám řekli, abyste jezdil na kole pro posílení zad, tak to by vám nepomohl, tam záda odpočívají.
          A nikdy bych nechtěl, aby někdo s nečím začal nebo dokonce skončil kvůli mě. Nevím sice co máte proti lehocipedům, ale jezděte samosebou na čem chcete. Na tandemu jsem ještě nejel, pár jsem jich potkal, obvykle jsouto jediní další nekonvenční cyklisté, které potkám. Asi proto, že je někteří zabedněnci taky mají za cirkusáky nebo exhibicionisty.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mongoose nebo Author?

                 

            Díky za reakce, ale ta diskuze se rozbíhá úplně jiným směrem, než zřejmě původně autorka příspěvku chtěla. Chtěl jsem jí sdělit pouze své zkušenosti s kolem Author Kintetic ASL, na který se dotazovala. Na čem mám či budu jezdit já, jestli na dresině nebo koloběžce, tandemu či lehocipedu je myslím vážně moje věc a uvidíme, co mým zádům nakonec prospěje.:-) Každopádně jezdit nepřestanu, jedině , že bych se nemohl už pohnout a to bych asi rovnou zabalil všechno. Protože život bez kreativity, volnosti a pohybu v přírodě je podlě mě jako psí bouda se řetězem - člověk i pes by tak postupně stejně zašel.Takže, jak praví klasik : "Sportem k trvalé invaliditě!" je pořád pro mě lepší , než shnít bez pohybu na gauči či v hospodě za živa - jak to mnozí kolem mě dělají! :-) I když ta hospůdka na krásné vyjížd´ce na kole uprostřed malebné vesničky a jedno "orošený" na terásce taky dost potěší!!....:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024