reklama

Problémy s povinným ručením :-)

Ahoj :-)
Dneska ráno jsem obdržel doporučený dopis od České podnikatelské pojišťovny, a. s., u které mám sjednané povinné ručení na mojí starou škodověnku. Prý že jsem nezaplatil jednu pololetní platbu ve výši 858,- Kč! K tomu si hned napočítali 100,- jako poplatek za upomínku, přiložili složenku a že to mám všechno zaplatit do 31 dnů ode dne obdržení, pak že předají exeturovi.
Hned jsem tam volal, ale telefony nezvedaj. Tak jsem poslal mejla, že mám vše zaplaceno a že když mi do zítra 13. 10. 2011 neoznáměj, že je vše pořádku, tak jdu zítra na Policii podat oznámení na rozkrádání plateb u nich na pobočce. Už se mi to totiž jednou stalo, cca před 2,5 rokama - a jak se to hned u nich dohledalo!
Nicméně pak jsem si sehnal číslo přímo na pobočku do Říčan, kde to vždy v hotovosti platím, zavolal jsem tam - a že to prý musím dokázat (což o to, příjmové doklady mám schované), ale to jsem odmítl, protože oni mají od příjmových dokladů kopie. Kopie že prý posílaj někam na ústředí. Já trval na svým, vyměnili jsme si pár vět - dotyčná dáma hledala, hledala, hledala… pořád hledala - a našla! Prostě moji platbu OMYLEM přiřadili k jinému číslu účtu. Takže teďka vše ok!
Co mě ale nas.alo - že hned přiložej složenku a výhrůžku exekucí! Já byl vytočenej jak nevim co, jezdím (a povinné ručení) platím od roku 1983, za minulýho režimu vše ok a v tom současným už podruhý chlív!
(P. S.: škodověnka už není - včera jsme ji nechali zlikvidovat)
Ai :-)

[ Zpět ]
Datum: 12.10.2011
Autor: Airline
  • Re: Problémy s povinným ručením :-)

         

    Takže příště do pojišťovny s tímhle :-) http://www.youtube.com/watch?v=dlt4YS0CJSQ

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2011
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémy s povinným ručením :-)

         

    Tak oni lidi zase někdy hřeší na to, že smlouva musí ze zákona trvat ještě X měsíců po nezaplacení atd., tak tyuhle inštituce jsou na neplatiče vostrý, a dělaj bububu.

    Jako poctivý plátce jistě nechceš dotovat ztráty způsobené neplatičema (a to se týká všeho, nejen pojištění, ale třeba eletriky, telefonu, internetu, veřejné dopravy atd.).

    Teda bývá dobrým zvykem u takových dopisů formulace jako "věříme, že jde o nedopatření, bla bla", a pokud je to jejich bordel, tak se vomluvěj, chyba se může přece stát na obou stranách.

    Stalo se mi několikrát, že se mi jednání nějaké firmy opravdu nelíbilo, tak jsem s nimi okamžitě zrušil všechny smlouvy a vztahy, a asi by se museli hodně snažit, abych se k nim vrátil.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémy s povinným ručením :-)

         

    Aby ses neradoval předčasně!
    Mě se kdysi stala taková věc - do nějakého r.93 jsme bydleli v Teplicích v nájmu od města. Když jsme se stěhovali, poslední dvě platby jsem provedl z účtu převodem (před tím obyč. složenky).
    Bydleli jsme už dva roky v DC a přišel rovnou platební rozkaz ("odsuzuje se"), na dva dlužné nájmy z, samozřejmě s penalizacema, poplatkama atd. To se musí ihned podat "odpor", já byl z toho na fakt mrtvici. Po komunikaci s kr. soudem v UL a Správou městských bytů v Teplicích po týdnu uznali, že to zaplacený je.

    A co myslíš, že nám přišlo o rok později !?!

    To už jsem byl na tu úřednici do telefonu i sprostej! Ale "odporu" zaslanému doporučeně soudu jsem se stejně nevyhnul :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2011
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy s povinným ručením :-)

           

      Z vlastní zkušenosti vím, že jak v tý lhůtě (obvykle 8 dnů od doručení) nepodáš odpor, tak to nabyde právní moci a člověk je v pytli, i když může dokázat, že má pravdu. Prostě po nabytí PM platíš - a zpětně to pak vyžaduj soudně občanskoprávní cestou...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2011
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problémy s povinným ručením :-)

         

    Kdyz jste u toho povinneho ruceni... Jde se zbavit malusu prechodem k jine pojistovne? Platim malus, ktery zavinil byvaly pritel, a ponekud me to stve.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2011
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy s povinným ručením :-)

           

      Někde jsem se dočet, že přechodem k jiné pojišťovně lze zachovat bonusy. Malusy nevím, obrať se někam na pojišťovnu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2011
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy s povinným ručením :-)

           

      řekl bych, že si přechodem asi moc nepomůžeš
      když jsem zjišťoval ceny pojištění, všude se ptali na délku bezeškodního průběhu

      ale je možný, že přechodem k jiný pojišťovně i po započítání malusu ještě ušetříš :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2011
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy s povinným ručením :-)

           

      Za určitých podmínek to jde bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2011
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problémy s povinným ručením :-)

             

        A za určitých podmínek lze přiznat i plný bonus - a to i když má člověk malus.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2011
        Autor: Jihra
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024