reklama

Špatně mi to řadí

Včera jsem provedl první velkou očistu kola, který mám asi 5 měsíců, zadní kolo jsem měl úplně sundané, bez problémů jsem ho nasadil a pak namazal řetěz a na čepy přehazovačky jsem trochu stříkl silikonový olej ve spreji, podle návodu tento olej lze použít na čepy přehazovaček, přesmykače apod. Řetěz nejdřív očistím WD 40 a pak zakápnu hustým olejem Cross Country, přebytek setřu.
Naprosto netuším, co jsem pokazil, ale od té doby mi to blbě řadí, má smysl běžet s tím hned do servisu? Nemůže to být třeba příliš namazaným řetězem nebo to udělal ten silikon na přehazovačce? Dosud nebyly s řazením žádné problémy, řadilo mi to přesně a hladce, teď řetěz při přeřazení na vyšší stupeň třeba ze 2: 5 na 2: 6 začne trhat i 3x po sobě a jakoby chce přeskočit apod. Tak nevím, co byste mi poradili?

[ Zpět ]
Datum: 11.10.2011
Autor: tapin
  • Re: Špatně mi to řadí

         

    Mělo by stačit doladit přehazovačku.
    Shimano má doladění (plastový šroubek) tam, kde lanko a bowden vstupuje do přehazky. Sram má ladící šroubek z boku řadících páček :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatně mi to řadí

         

    http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatně mi to řadí

           

      Začal bych bodem 12.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatně mi to řadí

           

      Ahoj, doporučuji začít bodem č.1 v uvedeném postupu, nic tím nepokazíš, zvlášť pokud máš horní vedení lanka k měniči.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: Dragon64
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatně mi to řadí

         

    Zacal bych tim, ze bych zkusil povysadit a poradne dotlacit kolo do patek. Nejlepe nastojaka a oprit se o sedlo, aby kolo bylo co nejblize svisle a zatizene pozici. Nejspis si kolo sedlo trosku krive. Nebo pripadne bylo krive puvodne a ted to budes muset opravdu seridit tim popotahovatkem na bowdenu - Jestli mas Shimano, bude nejspis na obou stranach - tedy jak u pacek, tak u prehazovacky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatně mi to řadí

           

      Přesně tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatně mi to řadí

             

        Ty woe, proč Ty a ne já?!!! :-) V zásadě s tebou ve všem souhlasím, ale dočkat se od Mloka takové pocty, že řekne jen "přeně tak", tak o tom jsem nikdy ani nesnil :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2011
        Autor: m
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatně mi to řadí

               

          To patřilo pod Murphyho... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2011
          Autor: m
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatně mi to řadí

               

          Moc jezdis a malo servisujes, Ta praxe nekde musi byt znat.
          A taky neustale tahani rad od Mloka. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Špatně mi to řadí

                 

            Bych mohl napsat, že mám Rohloffa, tak si to můžu dovolit, více jezdit a méně servisovat, ale nebudu prudit :-) Ovšem závidím ti tu pochvalu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2011
            Autor: m
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatně mi to řadí

         

    To máš z toho, že čistíš picygl i když se kola ještě točí. Co funguje, do toho nehrab!
    A jinak, co radí Murphy. Nasaď pořádně zadní kolo a seřiď přehazovačku.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatně mi to řadí

         

    Pokud nepomůže rada Murpyho tak ještě mě tak napadá jestli prostě nemáš vytahanej řetěz ono to po vyčištění a promazání je o něco míň tuhý.....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatně mi to řadí

           

      To je pravda, za 5 měsíců, podle toho, kdo, kde kolik a jak najel, už může být nějaké opotřebení, a po vyčištění a promazání se to projevilo.
      Kromě řetězu mají někdy nová lanka tendenci se "natáhnout". Opět to řeší seřízení přehazovačky.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatně mi to řadí

             

        jj, záleží taky na tom, co je to za kolo. Některé z výroby osazují "perníkovou" kazetou a prachmizerným řetězem.
        První řetěz na mém novém kole šel do kytek po 1000 km a vzal sebou kazetu. Následující C9 vydržel na treku přes 15 tisíc.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatně mi to řadí

               

          to je právě ta zkurvená cenová politika, která zasáhne i kategire kde by to člověk nečekal, kdyý se pak musí na něčem ušetřit pár kaček aby cena byla ..999,-

          Ještě do portfolia kazeta, řetěz přidám ráfky, středy a špice.

          Moje první silnička byla a je super, ale originál kola byla víc než od třídu níž než zbytek osazení... čemuž jsem věnoval pozornost bohužel až po té co se to sypalo jako blázen místo toho abych to řešil při koupi, zmámen karbńem a Xtčkama :)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

359 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024