reklama

Ramy, ramy a zase ramy

Zdravim vsechny :-)
Vypada to, ze brzy by mohly byt na konte nejaky volny penizky, tak asi se zacnu poohlizet po ramu na MTB. Porad doufam ze nebudu doma zastrelen a ani ty kufry me cekat nebudou... .-) Potrebuju trochu ziskat prehled. Nedavno mi nekdo radil ramy maxbike, jezdite je nekdo? Vase zkusenosti? Jak vybrat spravnej ram? Mam 190 cm a do rozkroku 90 cm, podle nejakyho vzorecku jsem dosel na velikost 21'' Co se tak divam po netu, tak vetsina kol ma (jak se jmenuje ta trubka od vidlice k predstavci) jen takovou kratkou. Davat tam nejaky vysoky predstavec? Nezlomi se pri tvrdsim zachazeni? Jaky ram shanet, aby to nebyl uplnej shit, ale zas ne neco priserne drahyho, co bych nevyuzil? Zavodne urcite jezdit nebudu, mozna sem tam nejaky maratonek z hecu, pokud se budu citit. Nebo shanet neco starsiho, jenze jak poznat ze ram je dobrej a vydrzi? Navic, jak nekoupit corku? Kdo mate cas a chut piste piste. Cyklistum a cylikstice a hlavne cyklistkam zdar. Stana

[ Zpět ]
Datum: 13.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
  • Re: Ramy, ramy a zase ramy

         

    Myslíš hlavová trubka? Tak v níž je zastrčená vidlice? Ta se právě hodně s velikostí rámu prodlužuje. Maxbike ti popíše bejbís, vydrž. A co ty rámy Sprinter: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1216 To vypadá zajímavě, ne: http://www.duratec.cz/ Ale ceny jsem neprohlížel. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ramy, ramy a zase ramy

           

      Už jsem tady Joe, abych tě poslechl. :-)))
      MaxBike opravdu mám (trekovou) a líbí se mi na něm rozumná cena a aj geometrie mi vyhovuje. Moje kostra stála 3 600 a je o 300 g lehčí než kostra vážící 1,9 Kg. Ta stojí 2 600 Kč.
      Měřím asi 177 cm a mám velikost rámu 22". Podle vzorečku mám mít 21,6" a je to nejpohdlnější kolo, které jsem kdy měl.
      P.S. Už jsi tu někdy někoho viděl nadávat na svoje kolo? Každý máme to nejlepší. :-)))
      V každém případě tě mohu nechat projet na svém kole, pokud bydlíš někde blízko.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ramy, ramy a zase ramy

             

        Hm, z Přerova to sem máš kousek. :-((

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ramy, ramy a zase ramy

               

          :-D bejbis .. to mam fakt kousek... ze z Plzne ze? no mozna dobre, jeste by se mi na tom Tvym kole tak dobre jezdilo, ze bych treba nehtel slist...
          Joe na ramy duratec se ted urovna divam, ale nejde mi zobrazit cenik... :-( chteji zaddosst o heslo, snad mi odepisou :-)
          Stana

          [ Zpět ]
          Datum: 13.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ramy, ramy a zase ramy

         

    Podivej se na www.merida-bike.cz. S MTB ramy Merida ti muze popsat vlastni zkusenosti Airline, tusim, ze nekde rikal, ze ma horace Meridu. Jinak samostatne ramy nabizi vetsina vyrobcu kol, takze si projdi jejich stranky.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ramy, ramy a zase ramy

           

      Já Ti můžu říct pouze zkušenost s jedním meriďáckým rámem - Special Edition 2004. Je vynikající, prostě pevný, nic se nekroutí...dobře vypadá, je to dělaný hydroforming technologií (tlakově za použití horkého oleje, tenhle systém začala - snad - merida a teď už to jedou i jiné značky), dolní rámová trubka má ten "brokovnicový" profil, dovolující zeslabení až na 1,2 mm. Nějaký čas jsem si na tenhle rám zvykal psychicky, co všechno snese - když totiž na tu spodní rámovou trubku poklepeš, tak to je, jako bys klepal na plechovku od piva, prostě tak tenounký. Nicméně - snese asi ještě víc, než já jezdím. Při sólo koupi by neměl být drahý (do 4 tisíc). Popravdě - dost dobře srovnávat nemůžu, nikdy jsem vlastně jiný HT rám neměl. Ale jsem plně spokojen. Vzadu nemá návarky na véčka, je dělaný pro kotoučovky.
      Před pár měsíci jsem četl na bike-fóru podobný dotaz na rám, někteří ho doporučovali a nikdo od něj neodrazoval (a to na tom fóru jsou podle mě hlavně mladí draví kluci, co se s tím moc nepářou).

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ramy, ramy a zase ramy

         

    Ahoj Stano. Já jsem ted v podobné situaci, taky se leckde rozhlížím a padl mi do oka rám Twister XC za 2800 vč. DPH. Mrkni na www.bikezone.cz, tam to je, v nejbližší době se mi snad zadaří si ho prohlídnout in natura. Jinak doporučím ještě www.bike-eshop.cz, tam jsem zas našel obstojně se tvářící rámy Spyder, Cyklosvec.cz, Koloshop.cz a online-kola.cz - tam všude jsem se díval a je toho dostupného hodně.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ramy, ramy a zase ramy

           

      Tak jsem se právě vrátil ze servisu s perfektně vycentrovanými kolama a představ si, mají tam na prodejně kola s rámy Twister! Vypadají naprosto skvěle, sáhl jsem si na to a je to paráda. Když jsem se na ty rámy ptal, moc je vychválili, takže tímto mám pro sebe vybráno. Teď jen potřebuji vymyslet, kde na to vzít a nekrást...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ramy, ramy a zase ramy

             

        Tak zrovna spizuju ty ramy Twister .. elaji nejvetsi 20,5, potreboval bych tak 21.. ma priserne dlouhy nohy. Ten ram kupuju jenom kvuli tomu ze ten co mam ted je malej a asi jak mam vytazenou sedlovku a predstavec , tak se mi to v zatackach tak nejak divne chova.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ramy, ramy a zase ramy

         

    Z kufrů za dveřmi usuzuju, že jsi ženatý. Jak je pak možný, že by pro tebe měly zbýt na účtu penízky na cokoliv? Jestli tvoje žena ti dává prachy do ruky, tak potřebuje školení !!!! Nejdříve myčka na nádobí a potom nějaké rámy..... :-)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ramy, ramy a zase ramy

           

      Kdo šetří, má za tři.
      Myčku na nádobí jsem si chtěl pořídit už několikrát, ale manželka mi sem nedovolí nastěhovat další ženskou.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ramy, ramy a zase ramy

             

        Je vidět, že máš spořivou manželku - dobře ví, že živá myčka nádobí totiž vždycky vyjde na pěknej balík a ještě abys jí obšťastňoval. Ta automatická vyjde levněji, ušetří spousty vody, času, kuchyňka je pořád čistá a nemusíš se jí v noci věnovat. Tak proč by měla souhlasit s živou myčkou? Aby strhanýmu chlapovi každý ráno masírovala ještě záda? :-))))))))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ramy, ramy a zase ramy

               

          Ahoj lidicky, diky za vsechny tipy, vsechno si projdu postupne, ted jsem chvilku nebyl u PC, sklatila me potfora bacil :-( Zajimaji me taky vase negativni zkusenosti s ramama ( ten je mekej, tem se mi zlomil, atd)
          Svestka jojo, zenatej jsem, ale jsem clovek spousty povolani a z hlavni vyplaty nevidim ani korunu, ta jde na provoz domacnosti a poplatky, z druhe vyplaty jsou dovoleny, darky, takovy veci a na moje konicky zbyvaji prasule z ostatnich fusek a privydelku, tak proto delam takovy cavyky nez neco koupim, protoze sehnat na to penizky neni zas az tak lehky... jo jeste, proc strhanymu chlapovi? To si ho musis setrit, pak Ti dyl vydrzi... a ta masaz ale nemusi byt tak spatna.. treba jako zacatek.. no to by patrilo spis jinam ...:-D
          Andy jojo.. to resim taky, kde na to vzit a nekrast...
          Bejbis jo, s tema myckama to neni jednoduchy... mycka, maserka, kucharka, chuva k detem... clovece to by se z toho jeden zblaznil... hlavne z toho ze ony se potom maji snahu dostat na misto manzelky a navic se nesmi dovedet jedna o druhe... to radsi fakt tu mycku automatickou... ale prece jenom, nikomu to nerikej, ja radsi ten ram na kolo ;-)
          Stana

          [ Zpět ]
          Datum: 17.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ramy, ramy a zase ramy

                 

            Tak to bych chtěla vidět dnešní mladou slečnu, jak se chce dostat na místo manželky. Vstaň z hrobu! Mluvíš o historii minulého století!!! Dnešní holky jsou nejen krásné, přitažlivé, sportovní a úžasné, ale na rozdíl ode mne taky chytré!!!
            :-)))))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ramy, ramy a zase ramy

                   

              Svestka do hrobu se zatim nechystam... zas tak starej jeste nejsem. Souhlasim s Tebou v tom ze dnesni holky jsou krásné, přitažlivé, sportovní a úžasné, ale s tim druhym souhlasit nemuzu.... :-) Vic to radsi rozvadet nebudu, at me do toho hrobu nevypravi ta moje... :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 18.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024