reklama

Plášť 700x35c

Může mi někdo poradit nějakej kvalitní ( klidně i dražší ) plášť 700X35c (případně 38C)....? Letos jsem koncem srpna koupil Rubenu a po 800 km je už dost sjetá, prostě zralá na lehký dojetí a výměnu.

Díky za případné rady.

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2011
Autor: jiřík
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Nikdo neporadí, odborníci,hm....?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť 700x35c

           

      Bylo by dobré udat, na co plášť potřebuješ, na jaký povrch, jaké ježdění...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: scalar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Snad cokoliv kromě Rubeny.

    Co se poohlídnout třeba tady?
    http://www.imexpo.cz/index.php?cnt=ctl&...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    S rondou používáme Schwalbe Marathon, najíždíme snad už kolem 10.000 km a pořád jsou velice dobré, dobře drží, mají stále vzorek a na obou kolech (4 pláště) snad jen 2 defekty. Bezvadně drří i na mokru a v terénu zvládají opravdu hodně a mají překvapivě docela dobrý záběr.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Na turistické cestování doporučuji Schwalbe marathon, Maxxis overdrive nebo continentaly (ty jsou i dost levné).
    S rubenou mám rovněž špatnou zkušenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2011
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Pokud ti nevadí vyšší hmotnost, pak Schwalbe Marathon Plus Punkture Protection. Na "pracovním" kole je mám od roku 2006, vzorek OK a také jsem od té doby nikdy nepíchnul. (Moc toho nenajely, tak cca 500 km/rok)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Shledávám, že jsem snad jediný člověk v ČR, komu vydrží Rubeny, aniž by se mu sjížděly.:-()Ja jezdím naložený, bud´ jsem leta tahal vozík s dětmi nebo nyní děcka na tyčkách a Rubeny mají už 2500 km na jednom lehokole a na druhém přes 3000 km a sjetí je minimální. To mi spíš dříve spuchří.;-()

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť 700x35c

           

      Moje špatná zkušenost není z rychlého ojetí, ale že se mi na nich dělaly boule.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť 700x35c

             

        A ty boule tam byly u nového pláště anebo se tam udělaly časem? Případně pokud až po čase za jak dlouho asi? Resp.kolik si na nich najel, než měly třeba boule? Já mám obuté Rubeny Walrus, Flash, Cobra některé již 7 let - bez boulí. Pravda na boku již lehce zpuchřelé ale jinak bez problémů.;-)A co si pamatuji, tak na staré závodce Libertě jsem jě měl 20 let - bez boulí a rovněž lehce zpuchřelé.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plášť 700x35c

               

          Víťa Dostál snad jel na Rubenách kolem světa.
          Alespoň to psal v knize.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2011
          Autor: Radix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Plášť 700x35c

                 

            Řekl bych, že od doby, co V. Dostál objel na Rubenách svět, již Vltavou proteklo docela dost vody a kvalita se zřejmě razantně změnila. ...k horšímu.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2011
            Autor: mira.l
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plášť 700x35c

               

          Měl jsem od rubeny krosový plášť a horský, bouličky (jedna na běhounu, jinak na bocích) se udělaly po max. pár stovkách km, jedna dokonce hned při nafouknutí nového krosového. Vyměnili mi to bez problémů za maxxise + doplatek.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2011
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plášť 700x35c

               

          Rubeny na krose jsem měl jen jednou - Cobry, tuším r. 2005. Plášt se odvaloval dobře, životnost by mohla být taky slušná, ale těch defektů! Minimálně jednou týdně, předtím na Kendách tak tři za rok. Vrcholem bylo, když jsem zadní prorazil asi po 1500 km a přední po 3500. Na hladké rovmé silnici, pokaždé díra o průměru 2-3 mm.
          Rubeny jsem jezdil i na silničce, 23 mm v drátu, moc to na ních nejelo a vydržety tak 4500 km. Ale stály tuším 190 Kč/kus.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2011
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Plášť 700x35c

                 

            Já nevím, co vy s těma kolama a gumama všici děláte. Prorazit plášt´na rovné silnici se mi daří akorát na "kvalitních" Kendách a to na tandemu a v patce.;-) (již třikrát za sebou). Ale na plně naloženém tandemu upozorňuji!(dva lidi, plnej nosič a děti na dvojtyčce v závěsu nebo takovejch 30 kg na nosiči.;-) Na singlu se mi to v životě nepodařilo - ani na naloženém ani v lese, či po polňačce a šutrech.:-()Možná, že se jim podvědomě vyhybám a tak jsem ušetřen těch defektů.;-) Zatímco vy si v nich asi libujete a tak hurá rovnou do děr.;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2011
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Plášť 700x35c

                   

              Možná se vyhýbáš dírám... Možná jezdíš pomalu...
              Prorazit se dá prakticky cokoli. Po tmě jsem trefil kanál na pořádně nahuštěném Big Apple a ráno bylo přední kolo prázdné. Taky to byla rána jako prase.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.10.2011
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Plášť 700x35c

                     

                Přesně. Ono i když je dobře vidět a jede se trošku rychleji a přijde rozsekaný úsek asfaltu a nechceš jet zrovna krokem, tak se může zadařit, že něco nevykličkuješ.
                Letos na jaře jsem tu měl jedno místo na asfaltu (normální široká silnice), kde to šlo trošku rychleji projet jen na fullu jak to bylo rozsekané (auta tam jezdila krokem). A bylo to tam několik měsíců než to opravili.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.10.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť 700x35c

           

      ona je hlavně jejich kvalita strašně proměnlivá. Pokud doržuješ tlak a zatížení tak je tto opravdu plášť na x let.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plášť 700x35c

             

        nasadil jsem novou rubenu na treka a po 150-ti km jsem na žel. přejezdu protrhl osnovu a udělal takovou bouli na předním kole (při huštění pod maxium a zátěži celkem 90kg,já+náklad), že jsem dojel jen díky podhuštění. výměna v servisu bez problémů, ale po nasazení a 300km stejná závada. na zadním po odjetí 900km zmizel vzorek a defekty ani nepočítám- tak šla do popelnice. s kendou jsem odjel během dvou let dvakrát rumunské cesty-necesty a celý rok doma bez jediného defektu (cca7000km)proto rubeny už NE!!!!!!!!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plášť 700x35c

               

          nojo asi holt zrovna ta špatná série. Asi jak se tam kdo zrovna vyspí. Já mám zkušenost takovou i takovou :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2011
          Autor: Billicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plášť 700x35c

           

      Já mám s Rubenama jeden zásadní problém. Podobný plášť od Schwalbe snese mnohem větší tlak než ten od Rubeny. Čti Rubenu musím přefouknout, aby trošku jela.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plášť 700x35c

         

    Moje klasické doporučení Schwalbe Marathon Supreme , Dureme nebo Extreme /vše 700x35/ - seřazeno od nejrychlejšího k nejpomalejšímu nebo ekonomická, ale stále výborná verze - Marathon Cross /700x38/.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2011
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024