reklama

Nepropro pro prcka

Máte pro děti vyzkoušený nějaký nepromokavý prodyšný oblečení, v čem by se daly vyhnat do deště? Kde to kupujete, nebo tip na konkrétní výrobky?
Bundu a kalhoty, případně kombinézu, a kdyby byly nějaký funkční rukavice…
Otesánek začíná mít OTP, tak jsme mu naordinovali 1x denně pořádně utahat na odrážedle, a když teď je chladněji a prší, tak aby to neodstonal.

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2011
Autor: Joe-CUBE

Nejlépe hodnocené

4 hlasy
  • Re: Nepropro pro prcka

         

    Prosím tě, co je to OTP?!?

    S oblečením ti neporadím, protože v době, kdy byly naše holky malé jsme byli rádi, když jsme sehnali obyčejné holinky a nějakou tu pláštěnku :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      Okrasný tukový prstenec.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepropro pro prcka

             

        Jo aha, tak to mě teda nenapadlo :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepropro pro prcka

         

    Ja mam pro deti nepromokavy nemembranovy kalhoty a stejne jsou schopny dostat vodu i pod ne, na kalhoty je pro deti membrana imho zbytecna. Ty kalhoty mam napriklad z Tchiba, ale na webu je uz nemaji. Bundu jsem koupila nejakou nepromokavou prodysnou taky tam, stala asi 700 a overila jsem ted o vikendu na jestedu, ze fakt nepromoka, ale taky uz to je rada asi s krizkem po funuse.

    Kolik ze je vasemu otesankovi? Kolem 3 let to byva normalni, z toho se vetsinou vyroste.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      Otesánkovi je 20 měsíců, 90cm a 15kg. Všechny děti v jeho věku jsou vytahaní hubeňouři, on je sice od základu podsaditý, ale aby se mu dělala pneumatika, to snad ne.

      Začátkem září jsme ho trochu přecpávali, některé dny snědl víc než já. Pak byl nemocný, tak moc pohybu neměl.

      Moc rád jezdí na odrážedle, tak ho budu prohánět, co snese;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepropro pro prcka

         

    Co si pamatuju, tak za nás byly tepláčky s laclem, zevnitř takový chlupatý, dole na gumu, gumáčky, pláštěnka a starej klobouk na hlavu. Mé vzpomínky na dětství na Vysočině jsou: vytrvalej drobnej déšť a mokrá tráva po pás v létě, v zimě sníh po tyčky od plotu a stavěli jsme iglů. Nad sporákem byl hambálek, na kterej se v poledne mokrý tepláčky pověsily, oblíkly se suchý a zase hurá ven. Nepamatuju si, že bych (s vyjímkou neštovic) byla nemocná. Ty neštovice si pamatuju, večer nás postavili na stůl, natírali jakýmsi bílým sajrajtem a vypadali jsme jak žirafy od Lady, ale jinak nás to vcelku neomezovalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      To vis, deti uz nejsou, co jsem byvali my... Ale je to hlavne zmekcilosti rodicu a zapomnetlivosti babicek. Ja dostala vynadany, ze jsem detem nekoupila podzimni boty s membranou a babicka jim je koupila proti me vuli.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      Takhle ňák :)) To byl asi zrovna jeden z těch dnů, co nepršelo, pláštěnka chybí.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2011
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      Naše děti to maj stejně i dneska. Je fakt, že jsme o nějakém membránovém oblečení uvažovali na cyklocesty, ale vzhledem k spíše negativním zkušenostem kamarádů z toho zatím sešlo.
      Takže zatím u nás stále platí:
      Ještě nic nepromoklo tak, aby to pak zase neuschlo! :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepropro pro prcka

         

    Takže my máme celkem:

    Od loňska zmiňované nepromokavé kalhoty z tchiba (něco takového, jen bez toho vyteplení: http://deti.bazos.cz/?hledat=Kalhoty+Tchibo&... - je to taková gumovina, pokud tam nezateče, tak to nepromokne, a akorát ji pod to přiměřeně oblékáme (stály kolem 300). K tomu většinou berem pláštěnku a máme to na kratší vycházky (stejně si dřív zmáchá nohy v kaluži, než se v tom zapotí...)

    Teď na podzim jsme jí koupili v pracovních pomůckách softshelku - http://www.canis.cz/novinky/akce-na-mesic-rijen... - píšou prodyšnost1 000, promokavost 5 000. Takové ty mrholivé dny nebo slabší deště vydrží v pohodě.

    V hudy jsme ve slevě nedávno objevili http://b2c.vavrys.cz/%5B13088%5Dset-did-tigris Tam je vyzkoušená zatím jen ta bunda - teď na Šumavě, a vydržela cca 1,5 km cestu šumavským deštěm (v sestavě dětí od 1,5 do 5 let, takže tak hodinka;o). původní cena byla kolem 1200, my sehnali za 700 (bunda+kaťata).

    Doporučuji zkontrolovat, jak sedí kapuca (třeba u té soupravy z hudy je fakt dobře vymakaná). Do pláštěnky jinak používáme pogumovaný klobouk z tesca.

    Dále u kalhot - jestli vám mlaďas chodí už na záchod/nočník, tak radím bez laclu - "pocebuju cíkat" bylo v tom šumavském dešti faaakt úžasná akce.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2011
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      Dík, to vypadá dobře, něco takového jako ten Vavrys jsem myslel, zkouknu to...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepropro pro prcka

           

      my máme s laclem a byl se schopný do nich počůrat i 5tiletý cyklista :-x-takže jsem si bývala říkala, že by bylo lepší, kdyby jel v tom slejváku bez toho...
      Od té doby to oblékám obráceně-lacl navrch-bundu dospod-není to moc do deště, aby do kalhot nezateklo zvrchu, ale dobrý-zase dětem nekoukají záda a tak, když se válí po trávě (samozřejmě to není zrovna in varianta do města, ale do města to netaháme). Já mám toto oblečení hlavně z Lídlu, ale koupila jsem i něco na mimibazaru (v Lídlu se to blbě shání), 1. jsem nakoupila v KIK-katastrofa, ale zas nebyl problém ve vrácení peněz u nepromokavé bundy co promokla a u nepromokavých igelitových kalhot, co nic nevydržely. Podle mě je lepší zvlášt´kalhoty-ty se využijí o dost častěji, než třeba bunda-bundu lze nahradit pláštěnkou a koukat, aby měly ten PUL zátěr (aby byla zajištěna prodyšnost a zajištěné švy, -také bych vzala asi v nezateplené variantě, protože se dají použít opravdu celoročně-jen se pod to dítě různě navléká.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2011
      Autor: kosicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

427 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024