reklama

Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

Zdravím,
Poslední dobou, dnem i nocí prahnu po nějakém pěkném kole. Určitě to bude cyklokroska. Na kolo mám cirka nějakých 12 000 (10). Za tyhle peníze mohu na nové kolo leda tak koukat přez výlohu. V úvahu tedy připadá jen kolo bazarové nebo stavba vlastního. Ve sklepě jsem sesbíral několik dílů ve vinikajícím stavu:
-přehazovačka: Campagnolo avanti
-brzdy: Cam. veloce
-stred: shimano bipace (dvoukolečko)
Dále:sedlo, 2 sedlovky, přesmykač, berany se vším všudy, silniční campagnolo galusky a 4 další kola neznámé značky.

Tak mne napadá, zda-li by se nedal koupit cyklokrosovÿ rám, náboj, brzdy,kola (nebo pláště), řetěz a kolo si svépomocí sestavit. Otázkou je, jeli možno spasovat dohromady campagnolo a shimano komponenty. A po jakých chybějících částěch se mám poohlížet -ideálně koupit slušné díly někde v bazaru?
Prosím vás tedy o rady, děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 05.10.2011
Autor: vitek38
  • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

         

    jestli můžu radit, jdi sem:

    http://aukro.cz/silnicni-17595

    tam si vyber celé kolo, kup k tomu pláště se vzorkem.

    Když na tom něco zdechne, tak to vyměníš za díl ze sklepa.

    Druhá možnost je koupit karbonový (spíš asi silniční) rám- bazarový bude tak za 8kkč, ale ten Tě už přežije.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2011
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

           

      Do některých zadních vidlic se širší pláště se vzorkem nevejdou.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

         

    viz obálka.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

         

    Můžu do toho vlézt svou otázkou? Může mi někdo říct, CO je to cyklokroska? Resp. k čemu? Celkem jsem za těch pár let, co jezdím na kole a chodím na nakole.cz pochopila základní rozdíly v pojmech horské kolo - trek - silnička, popř. HT a full.
    Jako mám z fotek trošku představu, čím se vyznačuje, ale to určení mi trochu uniká. (To nemyslím jako znevažování, jen jako upřímný zájem totálního laika.)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2011
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

           

      Vybav si jméno Radomír Šimůnek, na čem a co jezdil.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

             

        Ne, tohle nemyslím. (Navíc mi napovídáš stylem, že mě navádíš na něco, o čem vím ještě daleko míň, resp. absolutně nic :-)
        Do vrcholového sportu můj zájem nesahá. Ale tady autor vlákna přece nechce cyklokrosku, aby byl jako nějaký Šimůnek, ne?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2011
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

               

          Ale chce cyklokrosku. Já ji chci taky.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.10.2011
          Autor: Radix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

                 

            No, já vím... já se právě ptala, na co.
            Ne, mě fakt jde jen o to, že v těch základních pojmech druhů kol je tenhle jedinej, kterému nerozumím, o nic jiného. :-) (A asi tuším, že jsem někde ve zprávách slyšela jméno Šimůnek a že to bylo asi ve sportovní části. Nevěděla bych ani, jestli byla řeč o fotbale nebo o jiném sportu, takže tohle nebyla nápověda :-D

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2011
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

                   

              Já chci něco, na čem se bude dát slušně jezdit na zpěvněných a polních cestách i na českých silnicích 3. třídy, sem tam projet lesem... Berany jsou samozdřejmě podmínkou (přirostli mi k srdci) a jelikož se mi nechce přestat jezdit ani v zimě, tak bych rád něco takového.
              Nehodlám však každou chvíly polykat hlínu nebo písek, ani se mi nechce jezdit v mrazech, kdy se i sněhuláci hřejí u ohně. Chci praktické, poslušné a sympatické kolo. Takže tak :)

              [ Zpět ]
              Datum: 05.10.2011
              Autor: vitek38
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

           

      Základní rozdíl spočívá v tom, že se na takovém kole jezdí výhradně v zimě na zmrzlým blátě v totálních sračkách, jezdí na nich nabušený howada, který nikdo neuvisí. Od silničního kola se liší akorát použitými brzdami- používají o něco účinnější cantilever.

      http://www.youtube.com/watch?v=H9_Fs1QtsOY

      http://www.youtube.com/watch?v=zWGnM_1ViZA

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2011
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

           

      Zjednodušeně se jedná o upravenou silničku - "tlustší" pláště, lanka vedená vrchem horní rámové trubky (aby šlo nosit na rameni), zkrácený rám, brzdy obvykle cantilevry, trochu jiné převody (obvykle 48/46 x 36). Kolo je určeno do terénu. Ideální tréninkový stroj na zimu ;-).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

             

        Kdyby nekdo videl nekde na bazaru staří cyklokrosku s velkym hlinikovym ramem nejaky XL nebo kolem 60cm tak mi dejte echo :-P

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2011
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

               

          Pozdě, měl jsi napsat před dvěma dny.
          Viz Cyklodiskuze - bazar

          [ Zpět ]
          Datum: 05.10.2011
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

               

          Doma se mi vali cyklokrosovej ram myslim ze 60 nebo 62 ted presne nevim...

          je to ram + karbon/hlina vidle, k tomu predstavec, sedlovka, riditka, canti brzdy, presmyk a nejaky kola... kdybys mel nahodou zajem, tak dej vedet...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2011
          Autor: pb
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

         

    Za 10 nevím, za 12 snad.
    Chce to ale sehnat díly z bazaru.
    Nejlevnější rám přes 4000,-.
    http://www.cyklostore.cz/product/cyklokrosovy...
    Ne Meridu pozor. levnější letošní rámy jsou už na kotoučovky.

    K Avanti přehazovačce až asi páky nekoupíš, jedině nějaké zapomenuté v malém krámku, se Shimanem kompatibilní zřejmě nebude.
    Brzdy jsou ti na nic, spíš by šli použít véčka nebo staré kantíky z horského kola.
    Kliky by použít šli, jen převody budou dost těžné.

    Škoda, na Cyklodiskuzi byla Merida za 6000,- na
    velkém rámu. Ale za ty peníze bych ji vzal a koupil k ní nový rám. Bohužel už je prodaná.

    http://www.cyklodiskuze.cz/bazar/cyklokroska-na...

    Zkusil bych počkat a hlídat bazary.

    Případně postavit pseudocyklokrosku z crosového rámu. http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

           

      Bazary hlídám jak jen mohu. Našel jsem si krásnou cyklokrosku za 10. (PC cca 32 - 2roky ježděna), bohužel mi ji někdo vyfoukl před nosem.
      Pokud by jste někdo něco našel tak budu vděčný za typ(měřím:183cm), na vzhledu vůbec nezáleží, to já si stejnak předělám airbrushem... Napadlo mne, kolik asi platíme za lakování rámu - za vyobrazení loga firmy. Ona to asi žádná velká palba nebude, ale kdyby byl šedivý rám o něco levnější.. ;D to ale jen podmět k zamyšlení.

      Pokud schimano s campagnolem nekomunikuje, musel byc hkoupit jinÿ střed, což by asi zadarmo taky nebylo.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2011
      Autor: vitek38
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dostaveni cyklokrosky do 10k ?

         

    Podívej se na slevněnou Konu Jake za 14 tis.:

    http://www.n1shop.cz/kola/panske/kola2...

    Když šikovně rozprodáš díly, co máš doma, nemusíš být nakonec od 11 tis. daleko.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2011
    Autor: scalar
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024