reklama

Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kole v

Na Ministerstvu zdravotnictví v den schůzky vyzváněly telefony od rána do večera a ministra Leoše Hegera i jeho tiskového mluvčího zasypávali novináři otázkami. Den předtím český parlament odsouhlasil reformu zdravotnictví, která přináší největší změny, jaké tento resort pamatuje za několik let. V tomto kolotoči jsme si s ministrem Hegerem povídali o jeho vztahu k jízdnímu kolu.

Datum: 30.09.2011
Autor: Redakce
  • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

         

    Díky za článek.

    Poznámka k dešti v Dánsku: Tam je déšť opravdu jenom čistá voda, protože je všude čisto, i na zemi, na chodníku. Prostě tam se v dešti neumažete, není čím. Jenom případně namočíte. Takže oblek nebo bílá sukně mají šanci.
    U nás je při dešti problém s vodou i špínou, a to je horší kombinace.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

           

      hádal bych asi o vliv moře :)
      Přece jenom z moře asi nepřiletí prach

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2011
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

             

        To je fakt. Navíc, jestli prší často, tak je vzduch vymytý i od případného prachu z pevniny.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.09.2011
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

         

    "...a navíc se z kola díváte na svět z výšky" - myslel jsem, že jsem to jen já, pro koho je tenhle nepodstatný detail... hm, podstatný. :-) Co vy na to, lehokolisti - nechybí vám právě tenhle příjemný pocit "nadhledu"?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2011
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

           

      Když jsem byl na lehu v Cottbus a okolo se proháněly cyklistky v sukénkách, byl příjemný pohled i odspodu. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

           

      Tyhle rejpance my zvladame s nadhledem.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

             

        :-)))

        Ale to nebyl rejpanec, to byla vážná otázka. Co až si jednou pořídím lehokolo, a až přejde první nadšení, zjistím, že mi něco strašně chybí, a bude to právě ta výška? Co pak? Ptám se na zkušenosti, nerejpám.

        Výjimečně... ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2011
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

               

          Kdyz si poridis lowracer, zbydou Ti na kochani vazne jen sukne.
          Z toho meho vidim jen o malo mene, nez zabradliri - v pripade ziveho plotu, travin, ... Ale staci se posadit vzprimene a vetsinou vidim, co potrebuji. Na lehaco si daleko lepe uzijes rozhled krajem. Pozor pri sjezdech, prilisne kochani se nevyplaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

               

          Hele, výška Ti chybět nebude. Nebo možná jo, je to rozdíl jako když sedíš v autobuse a v nějakém sporťáku. Je to prostě jiné a ne zcela srovnatelné. Já jsem jako ohromný přínos vnímal větší rozhled po krajině. Na zábradlí přeci jen člověk má buď hlavu svěšenou, nebo se v podstatě musí zaklánět aby koukal dopředu.
          (Jezdit vzpřímeně jako sousedi Sasíci jsem si nezvykl.) Prostě to kochání jde na gauči pohodlněji.
          Kde mě menší výška vadila bylo to, že jsem občas neviděl za nějaký vrcholek, za který ze zábradlí vidím. U nás je třeba křižovatka, kde jsem měl pocit, že najednou do ní vjíždím naslepo.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2011
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

                 

            A co Ti brání se na zábradlí pustit řidítek a narovnat záda?

            Dá se vlastně na lehu jezdit bez držení a dělat něco rukama?

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2011
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

                   

              Jak na jakem a jak kdo. Mneto nejde. Ale nejde mi to nijak spolehlive ani na zabradli, takze asi nebudu to spravne meritko...

              [ Zpět ]
              Datum: 04.10.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

                   

              Mně to bez držení taky nejde, ale mám horní sklopné řízení, takže se mohu narovnat i s řídítky. Dělám to většinou jen kvůli vhledu do některých křižovatek.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2011
              Autor: Rasťa
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

                 

            Děkuji za odpovědi. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.10.2011
            Autor: k.vl
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

               

          Nebude ti scházet nic, naopak se ti rozšíří obzory a chuťe ;o))))

          http://www.nakole.cz/diskuse/6949-mivate-chut...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2011
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

         

    Pan ministr jezdí sám na kole, tak to je velmi chválihodné - sám jde příkladem narozdíl od jiných členů vlády. Ale pokud se ho redakce ptá na podporu dojíždění na kole např. do práce, tak se zdá, že toto začlenit do reformy nemají v plánu - vlastně se nad tím zřejmě ani nezamýšlejí. Na jednu stranu říkají, jak je prevence potřebná a prospěšná, ale na druhou stranu se nijak nepodporuje.:-() Takové reformě moc nerozumím. Je snad snazší škrtit a škrtat než-li podporovat věc, která přináší redukci nákladů na léčbu nakonec přirozeně? Myslím, že v tomto se máme asi od našich zahraničních sousedů ještě hondě co učit.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

           

      A jaká je proboha (prokazatelná) souvislost mezi zdravotnickou reformou a ježděním na kole?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: ViktorA
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

             

        Třeba přesně taková, jaká je pospsaná v článku Jitkou Vrtalovou. Přečti si to.;-) Nevím, co si vlastně dnes někdo u nás představuje pod pojmem "reforma", ale já prostě něco více koncepčního než-li pouhé škrty.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

               

          V článku je pouze jedna dost neprofesionálně položená otázka s hromadou údajů předhozených k věření. Ovšem nedočetl jsem se tam opravdu nic o vztahu mezi ježděním do práce na kole a redukcí nákladů ve zdravotnictví.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2011
          Autor: ViktorA
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

               

          On je to docela problém.

          Není to tak dávno, co jsem probíral s příbuznou jak nestíhá platit to, to , to a to.

          A pak jsem zjistil, že u ní žádná jiná reforma než škrty maprostých zbytečností nepomůže :(

          Já bych si pod pojmem reforma představoval i to co dnes psali o chomutovské radnici.
          Dlužíš magistrátu za byt a přijedeš si pro dávky v nouzi autem ?
          Zabavíme ti ho.

          A mělo to úspěch :) Prý dlužník obratem ruky přinesl 40,000

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Leoš Heger: Nejsportovnější člen vlády obdivuje jízdu na kol

                 

            Ono to bylo trochu jinak, zabavovali jen auta těch majitelů na jejichž majetek byla nařízena exekuce a auta nezabavovalo město, ale exekutor. Zabavení aut s dávkama nemělo nic společného, to mohli udělat i dřív, ale takhle to bylo pro ně jednodušší, když s těmi auty jim sami dojeli až na parkoviště před úřad :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2011
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

588 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024