reklama

Rozpadajici se blikacka

Vzala jsem dnes projet svoji novou cervenou blikacku smart superflash a dost me nastvalo, kdy mi z ni na nejaky dire pred Kotvou na nam. Republiky upadl zadni cerveny kryt. Kryt jsem sice zachranila, ale nabijeci baterky se mi nechtelo na silnici mezi auty hledat, takze jsem o ne prisla. :-(

Jsem divna nebo se rozpada i nekomu jinemu? Zacvakla jsem kryt urcite dobre, takze mam sto chuti ji zajit reklamovat a koupit si neco nerozpadajiciho se.

[ Zpět ]
Datum: 28.09.2011
Autor: lucierut
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    Blikačky se rozpadaji naprosto běžně, zejmena tyhle Smart. Taky nedoporučuji BlackBurn Mars 4, sviti sice krásně, ale láme se taková ta packa, která drží celou blikačku.
    Naposled vozím Smart se dvěma diodami, svítí silně, zatím se nevylomila a proti vypadnutí ze spodní části ji jistím tenkým drátkem (uprostřed mezi diodami je trochu zúžená takže drátek drží).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: jf
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    Vymetl jsem s tím už kdejakou díru a ten kryt drží jak přibitý, už kolik let ;-) Mám ale ještě tu originální SuperFlashku od Smartu, tak snad se bavíme o tom samém. Už jsem totiž viděl i nějaké podobné, ale prostě kopie... Třeba na tom budou s kvalitou o něco hůře.

    Jinak mi nabíjecí baterky do toho přijdou jako zbytečné utrácení. Za prvé právě kvůli případnému uražení celé blikačky a následné ztráty i s těmito drahými těch baterkami. Nebo toho, co se Ti právě stalo ;-)
    No, a za druhé se NiMH baterky vybijí dřív samy než že by je člověk stačil vysvítit... Podle mne do toho stačí strkat nějaké obyčejné alkalické.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozpadajici se blikacka

           

      Mne prijde trochu neekologicke porad kupovat novy ty normalni baterky, rikala jsem si, ze nabijeci jsou mozna ekologictejsi. A taky je jednodussi dat doma baterky nabit nez si vzpomenout, ze je musim koupit. Stara blikacka mi vydrzela celkem dlouho v poradku, jen jsem ji nekam zalozila a nemuzu ji najit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rozpadajici se blikacka

             

        To je druhý pohled na věc a něco na tom bude.
        Přesto si myslím, že tím naší Zeměkouli zas tolik neubližujeme ;-)
        Nevím jak často bys normální baterky vyměňovala Ty, ale já tam mám už asi 5 let stále ty první co jsem tam dal když byla blikačka nová... Asi hodně záleží jak často potřebuješ svítit a taky jak dlouho.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rozpadajici se blikacka

               

          Jednou az dvakrat tydne jezdim domu potme, cesta mi trva kolem hodiny, takze to vidim na dvoje az troje baterky rocne.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2011
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rozpadajici se blikacka

                 

            To mi přijde docela dost... Samozřejmě se ale o tom nemíním hádat.
            Asi ale jezdíš celoročně, že ? To by pak možná už mohlo odpovídat, hmmm.

            I tak bych ale jednou zkusil ty alkalické, jenom ze srandy, jak dlouho to v tomto provozu vydrží svítit s nimi ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.09.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rozpadajici se blikacka

               

          Záleží na ročním období, ale já dobíjím klidně každý měsíc :)

          Mám tam Eneloopy, takže samovybíjení mě moc nedráždí.

          Zato mě dráždí, když tam mám alkalické "už to sice nesvítí jako když byly nové, ale ještě to jde, tak je tam ještě nechám, přece je nebudu vyhazovat když ještě fungují" A tímhle způsobem se časem dostanu do stavu kdy to svítí sotva polovičně (zrovna jsem ztratil Tec Swerve a mám novou Mars 4, takže i poloviční výkon je docela solidní). S dobíjecími tento problém neřeším. Prostě je vrazím do nabíječky a ráno zpátky do světla.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2011
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rozpadajici se blikacka

                 

            To jezdeni se slabyma alkalickyma muzu potvrdit, taky jsem odkladala vymenu tak dlouho, ze ta blikacka musela byt takova bludicka, co je videt z 10 m a je skoro na nic...

            [ Zpět ]
            Datum: 30.09.2011
            Autor: lucierut
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rozpadajici se blikacka

                 

            O.K., ono to fakt bude závislé na tom jako moc se používá.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.09.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rozpadajici se blikacka

                   

              V Mars 4 byli dva králíčci a vydrželi svítit asi tři týdny. UŽ tam jsou gp recykla.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.10.2011
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    Stačí přetáhnout izolepou (znám ten problém).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozpadajici se blikacka

           

      Izolepa vypada jako pouzitelne reseni, ale stejne mi to rozpadani prijde jako slendrian. Mela jsem doted 2 blikacky a maximalne mi vypadla blikacka z uchytu cela, kdyz jsem ji spatne zacvakla, ale nikdy se nerozpadla.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    No... to nepotěší. Stalo se mi se zadní Smart blikačkou, že na hrbech, resp. na kamenné dlažbě, vypadla z vlastního uchycení úplně celá.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    naprosto bezny jev. Je to tim, ze dali elektroniku s baterkama do te casti, co pevne nedrzi na kole...

    me osobne se nejvic osvedcila BlackBurn Flea, je mala, lehka a nerozebiratelna...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2011
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    stalo se mi to u několika různých blikaček:-(
    Většinou někde v lese na kořenech apod., ale už i při sjezdu schodů nebo z obrubníku...
    Už jsem jí dokázal i vylomit z toho úchytu kde je držená šroubem... Prostě povedlo se lecos:-)
    Funguje mi proti tomu jí z boku oblepit elektrikářskou páskou. Drží to roky a vozím jí furt s sebou narozdíl od isolepy, kterou doporučuje Jinec. A taky to funguje i proti vodě, že se tam nedostane a nemusím matlat těsnění siliconem.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozpadajici se blikacka

         

    Docela dost věcí udrží pohromadě i obyčejná gumička... taky jsem to na blikačce používal.

    Co teď jezdím s blikačkou na baťohu tak už ji automaticky jistím tenkým gumicukem z baťohu,protože spona vyjede z poutka raz dva..
    kolikrát přijedu a mám blikající kyvadélko:)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024