reklama

Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

Prvním nápadem byl výlet na slovensko s cyklistikou. Když jsem si prohlížel možné trasy - hlavně na mtb.sk - došel jsem skrz několik odkazů na stránky stezek greenways: http://zelenybicykel.do-fenix.sk/, z nichž jedna mě zaujala obzvláště - stezka přes poloniny: http://zelenybicykel.do-fenix.sk

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 21.09.2011
Autor: kokis
  • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

         

    Moc pěkný... Musím někdy vyrazit tuhle část Karpat prozkoumat. Je to logická řada Ukrajina - Rumunsko - Slovensko (asi podle HDP) :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

         

    Tohle je asi jedna z nejlepších tras co tady byla kdy popsaná.
    Bohužel chybí nadpis něco jako "natěžkodobrodružství na innské cuklostesce s vozíkem" takže to pozornost nevzbuzuje a nevzbudí. Čestnou vyjímkou je bannán, kterej byl Marmaroši.

    Horší, že se mi to zatím nepovedlo podle mých hodně starých map zrekonstrovat takže mi z toho není úplně jasný poměr (cca) asfalt.
    Jo a ty slovenský stránky mtb.sk sleduji dlouho a jsou tam fakt dobrý inspirace. Slováci sú ozajstný bikeri.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

           

      asfalt drtivě převažoval... na slovenské straně k ruskému sedlu se jinak nedá dostat než po asfaltu (poslední část už je taková šotolina, dokonce tam tvrdí, že je to nějak unikátně vybudovaná cesta z konce 19.st. a je to jako kulturní památka, ale já tam nic pamětihodnýho nevidě, prostě polozpevněná cesta v lese). na polské straně by se určitě daly najít i terény mimo silnici (sít cyklostezek je tam hustá, mapy mají dobré a myslím, že tahle jihovýchodní část polska je na kolo ideální, kopce okolo tisíce metrů, dobrá infrastruktura na ubytování). Ukrajinská strana - my jsme švihali po silnici směrem k Užgorodu, ale určitě se dá z té silnice vyrážet doleva a doprava, tam už je to asi mimo asfalt, viz text. Problém ale je absence map, my prostě žádné nesehnali... na tuhle trasu by bylo ideální trekové kolo nebo horská kola s pořádně sešmajdaným vzorkem, jako máme my...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2011
      Autor: kokis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

             

        Já myslím, že by se to dalo "zterénit" a využít Tvoje zkušenosti s přechody a bydlením. kde mám ty Biezcady, kde mám ty Biezcady? byla to taková perfektní mapa cca 20 let stará.
        Myslím stočit to ze začátku např. víc na Bukovské vrchy a tak.
        Co si pamatuji tak např ze Sniny na Novou Sedlici a pak by to snad šlo vyjet na Kremenec (?). Šel jsem to kdysi pěšky s noclehem přímo na trojmezí.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.09.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

         

    Ještě taková drobnost, na Ukrajině to není UžGorod, ale Užhorod :)
    A v tom městě je geniální spaní na nádraží v "Komnatě odpočinku", myslím 80 hřiven na jednoho, dvoulůžkový pokoj se sprchou a televizí :-D
    Jinak jsem na Ukrajině viděl v oblasti kolem Vorochty "Velokraina", což byla síť cyklotras včetně posezení a stojanů... Trasy vedly do hor, ale jen jednosměrně a stojany byly u hodně dlouho zavřených mahazínů :-D Možná tu loňskou Ukrajinu taky nějak sepíšu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

388 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024