reklama
Město: Praha

Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

Na začátku prázdnin jsem inicioval jednání o legální zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty. Pomohlo by to hodně lidem, které dojíždějí z Praha 10 do centra. Odbor dopravy Magistrátu Hl.m. Prahy se k tomu postavil vstřícně (viz http://goo.gl/FgwYV) a Praha 3 to s odvoláním na stanovisko Dopravního podniku a Policie ČR shodila ze stolu (viz http://goo.gl/tW4GX). Škoda, odkaz na bezpečnost je sice pádný, ale zkušenosti jsou jiné. Na této zastávce se buď jako cestující, nebo nelegální cyklista vyskytuji téměř denně už více než 10 let a nepamatuji si, že by tam kdy došlo k jakékoliv nehodě.

[ Zpět ]
Datum: 08.09.2011
Autor: vokaty
  • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

         

    ale pokud je tam stejný šrumec jako před cca 30-15 lety, kdy jsem se tam často pohyboval tak bych řekl, že je to tam docela o hubu.
    Pravda je, že Želivského je křižovatka mých nočních děsů.... dělal jsem tam autoškolu a průjezdy skrz byly oblíbenou kratochvíli instruktora :)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

           

      Jde právě o možnost křižovatku ulic Vinohradská a Jana Želivského úplně minout. Optimální trasa je: přijet ul. Izraelskou a přes autobusovou zastávku Želivského (http://goo.gl/V3gil) pokračovat k přechodu pro chodce na ul. Jana Želivského a za přechodem pokračovat v cyklopruhu na Vinohradské do centra. Je to elegantní a uplně se vyhneš šílenému šrumci na křižovatce. Jen je to nelegální a občas tam stává hlídka Městské policie a dusí cyklisty.

      PS: Měli jsme asi stejně sadistického instruktora, jeho oblíbená kratochvíle bylo projet skrz Želivského 3× za jednu jízdu a pokud možno pokaždé odbočovat doleva.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2011
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

             

        Jo já rozumím o co jde, znám to tam ..dokonce mě tam dusil policista s autem, když jsem , co dopravní obsluha autem přivezdl ženu s kufrem na autobus... :)

        Autoškola Slovinská ?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.09.2011
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

               

          Autoškola na Malešickém náměstí.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2011
          Autor: vokaty
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

           

      Pokud vím, tak ze Želivárny teď jezdí řádově míň spojů než před cca 15 lety, kdy odtamtud jezdil celý svazek regionálních linek směr Kutná Hora. Od té doby se to všechno přesunulo na Háje, možná tam zbyly nějaké neintegrované rychlíky a místní MHD, ale rozhodně tam ten provoz poklesl (a především poklesl počet autobusů, co tam čekají a postávají, takže místo je teď mnohem přehlednější).

      Jinak když jezdím do Prahy po Černokostelecké, tak na cyklopruh Želivského jsem jediný, kdo přijíždí mezi auty odspoda. Ona ta hlavní odspoda není nic moc (2 pruhy, kde se jezdí cca 60-70, stoupání, kanály u kraje, kromě placu před RFE mizerné chodníky). A z Izraelské? Jenom pitomec by dal přednost tomu odbočit před hotelem dolů, nahnat si pět metrů ztraceného spádu, vychutnat světla navíc a poskakování v koloně, když může jet po rovině po přehledném, širokém placu, kde se s tím jedním až dvěma posunujícími autobusy v pohodě a s přehledem vyhne.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2011
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

         

    No jestli tomu správně rozumím, tak by to znamenalo projet Izraelskou, těsně před vyústěním na Jana Želivského sesednout z kola, přejít Izraelskou, přejít odbočovací pruh do autobusové zastávky, přejít Jana Želivského a na Vinohradské nasednout na kolo a jet?
    To myslíte vážně? Kolik cyklistů by tam opravdu sesedlo a kolik by ty přechody projelo stylem dement(dyť jsem jel vopatrně!)?
    Samotný průjezd Izraelskou je dobrý nápad, ta koncovka ale dost nevychází.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2011
    Autor: ViktorA
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 09.09.2011
      Autor: vokaty
    • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

           

      Dělám to přesně tak jak popisuješ 2× denně, a nejsem samozřejmě sám. Funguje to docela dobře. Občas se tam, samozřejmě, nějaký "dement" vyskytne, ale ve statisticky zanedbatelném množství. Je to pořád lepší než jet z Prahy 10 po Vinohradské a projíždět křižovatku Vinohradská × Jana Želivského.

      Navíc oblíbeným nešvarem je jet na kole po chodníku podél zdi Nového židovského hřbitova, aby se cyklista vyhnul zastávce, kam nesmí. Nezdá se to, ale po tom chodníku chodí dost lidí (Na celé Izraelské / Na vodovodem není zastávka autobusu ve směru do centra, takže lidem z vilek nezbývá, než to dojít na metro pěšky). Paradoxní je, že hlídce MP, která tam občas zevluje vadí cyklisté projíždějící zastávku (a to dost) a cyklisté motající se mezi lidmi na chodníku jsou jim úplně ukradení.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2011
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

         

    No nazdar, Tebe jsem tu tedy nečekal. Odkdy máš kolo? Nebo sis přidělal na kajak kolečka?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2011
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprůjezdnění autobusové zastávky Želivského pro cyklisty

           

      Nazdar, na konci června jsme na prázdniny přerušil kupon na OpenKrad, vytáhnul z garáže obstarožní silničku, vyměnil zteřelé duše a pláště, doplnil nosič, blatníky, odrazky, košík a takový ty serepetičky a začal do práce jezdit na kole. No a nějak jsem zjistil, že je to rychlejší než MHD a že mě to celkem baví, takže jsem toho zatím nenechal. Uvidíme, co bude až udeří zima.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2011
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024