reklama

Jedna mimo obor

Ahoj, poraďte mi , prosím. Mám na kolech světla + blikačky, které jsou poměrně náročné na spotřebu baterií (AA + AAA). Proto si chci koupit nabíječku + ty nabíjecí akumulátorky. Minulý týden jsem chodil po několika obchodech, nicméně - vpodstatě jak jsem očekával - reference od prodavačů mnohdy mlhavé a v několika případech NAPROSTO PROTICHůDNÉ!!! Takže jsem se nedozvěděl skoro nic. Obracím se na Vás, zda byste mi poradili. Moje požadavky a dotazy na nabíječku:
1. musí nabíjet tužkové AA + mikrotužkové AAA (nejlépe po 4 kusech),
2. nabíjí pokud možno rychle (nevím, jestli je lepší pomalé nebo rychlé nabíjení, něco mi říká, že pomalé),
3. cena pokud možno do jednoho tisíce korun bez baterií,
4. jaké baterie? Myslím tím kapacitu (1800, 2100, 2200?) a "složení" (nikl-kadmium, něco jiného?)
5. chtěl bych tím pohánět nejen světla na kola, ale i foťák, rádio...
Díky za radu.

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Hlasuju pro NiMH (niclo-metal-hydrid). Ale už si nepamatuju proč. A vůbec to není mimo obor, to je teď právě aktuální. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    V úvahu přichází prakticky výhradně NiMH. NiCD nemají tak velkou kapacitu, uplatní se hlavně tam, kde jsou značné nároky na odběr proudu - motory apod. Dostanou se koupit sady nabíječka+4xAA NiMH v ceně do cca 1000,- (Ansmann, GP, Philips, ...) a myslím, že splní veškeré tvoje nároky. 1) Dobré je, když se nemusí nabíjet vždy 4 kusy, ale třeba i po jedné, když je potřeba. 2) Rychlé nebo pomalé nabíjení myslím nehraje až takovou roli, rychlé se ale může někdy hodit. 3)+4) Cenu jsme probrali, kapacita se dnes pohybuje od 2000 mAh výše, ale výrobci často lžou. 5) Co máš za foťák? - Canony řady A v pohodě, myslím, že ani s jinými nebude potíž.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Nabíječka - koupil jsem si v GM tuto: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&...
    a úplná spokojenost . Akumulátory 2200 mAh nabiju za 2 hoďky.(s životností se uvidí - mám ji zatím 2 měsíce).
    Akumulátory - jedině Ni-Mh, kapacia co největší (pozor na čínské kurvy - kupovat jedině dražší značkové kousky - Nexcell, Ansmann, GP)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (StandaT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      Co se týče těch Nexcellů-ty bych rozhodně nebral, mám s nima ty nejhorší zkušenosti. Já bych kupoval Sanya, jestli máš někde po ruce Ges, tak dam maj na Sanya celkem dobrý slevy.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kelib ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Ahoj, používám GP PowerBank Smart, model GPPB01. Většinou nabíjím akumulátory 2300 ale i jiné. Nabití 2300 trvá tak asi 1 a třičtvrtě hodiny. Vstupní napětí nabíječky je 12 V. V ceně nabíječky byl 12 V zdroj a přípojka do zapalovače v autě. Nabíjím akumulátory s touto nabíječkou téměř dva roky. Akumulátory jsou v pohodě a já taky. Nabíječku jsem koupil za 900 Kč. Při výběru si pozorně přečti návod a podívej se na zadní stranu nabíječky. tam bývají zpravidla uvedeny nominální hodnoty. Obecně se dá říc, čím je větší nabíjecí proud tím je to lepší (kratší doba nabíjení). Srovnej několik nabíječek. Nejlépe jít do obchodu kde si je můžeš vzít do ruky a sám porovnat. Ve speciálkách do tebe hučí prodavač protože musí prodat. Nebo se rozhlédni po inetu, třeba po té mé GPPB01. Jo a ještě jsem si vzpoměl, GPPB01 má přepínač pro nabíjení NiCd/NiMH.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco (marco128@volny))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    ahoj
    mrkni na http://www.skyfly.cz/shop/index_cz.htm
    nabíječku mám Mw 1270, součástí balení byl i kabel ke zdiřce autozapalovače. používám do gps a spokojenost:)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      Taky uvažuju o nebíječce a líbila by se mi tahle.
      Má indikátor nabíjení a vybíjení pro každý článek zvlášť.
      Jen nevím, jestli indikuje, jen že nabíjí, nebo i že už je nabito.
      PowerLine 4 (Traveller) + 4x NiMH 2500mAh

      Nabíječka NiMH/NiCd, napájení 100-240V, nabíjení 1-4x AA-Mignon (700mA), 1-4x AAA-Micro (200mA), možnost vybíjení, indikátory nabíjení pro každý článek zvlášť, indikátory vybíjení pro každý článek zvlášť, detekce vadného článku, rozměry 120x70x80mm, hmotnost 225g, výrobce Ansmann.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedna mimo obor

             

        není zbytečně drahá a zbytečně komplikovaná? myslim, že stačí jedna kontrolka. ale nechci ti to vymlouvat:) jestli je to stejný jako na tý mojí, tak když jí vrazíš do sítě tak se napřed na pár sekund rozsvítí oranžová jako vybití zbytku kapacity, pak červená po dobu nabíjení a když je hotovo tak zelená...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jedna mimo obor

               

          No myslím, že není. Každý článek se vybijí a nabíjí jinak. Mohu potom již nabité vyjmout a nepřebíjet je.
          Otázka je, jestli můžu nabíjení přerušit, pro doplnění páru,protože se asi nabíjejí po dvou.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jedna mimo obor

                 

            když je nabito tak se silný nabíjecí proud přepne na lechtavej udržovací. potrzuje to taky skutečnost že články přestanou "topit". u tý , kterou sis vybral, můžeš vložit 1,2,3 nebo čtyři. usuzuju na to z formulace popisu protože u tý mojí je "2x nebo 4x", u tvý "1-4". nedá se ale použít v autě!!! myslim, že když si koupíš řekněme o 2 články víc tak můžeš zorganizovat nybíjení tak že nebudeš muset zaplatit za nabíječku o litr vic... no, je to na tobě:)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jedna mimo obor

                   

              No, mám už jednu levňoučkou a nejsem s ní spokojenej.
              Raději si připlatím.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jedna mimo obor

               

          Za pár sekund se zbytek kapacity nevybije, to není technicky možné.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jedna mimo obor

                 

            jak sem napsal níž, nevidim do toho. do nabíječky je ale dávám když už na mě gps-ka řve, že scípne jestli nevyměnim...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jedna mimo obor

                   

              Tak to možná jo. Jen jsem si tak zkusil odvodit, kdyby se mělo třeba zbývajících 1000 mAh vybít během 10 vteřin. Vyšel mě proud 360 A - to si bere tramvaj při rozjezdu, mrňavá nabíječka by okamžitě vzplála.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jedna mimo obor

                     

                Že vzplála poslední bitva, to bych věděl, ale že i mrňavá nabíječka...

                [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Díky všem, v pátek po tom půjdu.
    Nicméně - ještě jeden dotaz: u jedné nabíječky (Varta) byly přiloženy 4 AAčka s poznámkou "bez paměťového efektu". Chápu to tak, že potom ty baterky mohu dobít, aniž by byly úplně vybité, aby si nezapamatovaly ten počáteční stav a nezlenivěly. Mně by baterie bez paměťového efektu vyhovovaly více, protože jinak - jak by slábly - bych na kole asi moc neviděl.
    Opravdu existují bez toho paměťového efektu, nebo to je pitomost a paměť mají všechny?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      přečti si http://www.skyfly.cz/pristroj/baterky02.htm
      nevidávám to za svůj názor, nijak do toho nevidim. at se vyjádří někdo, kdo tomu hoví:)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedna mimo obor

             

        Ten článek je napsán velmi fundovaně a se vším lze souhlasit. Paměťový efekt dělí uživetele na nesmiřitelné tábory stoupenců a odpůrců, ale pravdou je, jak je uvedeno, že sice existuje, ale prakticky je bezvýznamný. Úplně je vyloučen u Li-Ion akumulátorů, které jsou však drahé a pro zvažovaný účel zbytečné.
        K původním dotazům: jednoduché nabíječky splňující zadání lze často dostat v akcích do 500 Kč i s akumulátory (ne špičkové kapacity, značky obvykle GP=Green Power). Velmi vhodné jsou nabíječky, které po se nabití přepnou do udržovacího režimu ("s automatikou"), neboť pak člověk nemusí konec nabíjení hlídat (dlouhé přebíjení zejména velkým proudem akumulátorům nesvědčí). Bohužel většina takových nabíječek takto nabíjí 2, případně 2x2 články v sérii, ale exitují i typy, které umí nabíjet i jednotlivé články; taková se mi jeví optimální. Rychlé nabíjení je příjemné pro používání, pomalé šetrnější - akumulátory se méně zahřívají. Současné typy vyšší teplotu při rychlonabíjení snesou. Niklkadmiové typy jsou odolnější proti nešetrnému zacházení (třeba hluboké vybíjení), ale mají menší kapacitu na jednotku hmotnosti než Ni-Mh a obsahují jedovatý kov - nebezpečný odpad. Do blikaček jsou vhodné i dobíjecí alkalické akumulátory (nazývané též RAM) pro své napětí 1,5 V (NiCd a NiMH mají jen 1,2 V). Tyto akumulátory potřebují speciální nabíječku, nemají ani hypotetický paměťový efekt, ale nesnášejí větší vybíjecí proudy a mají relativně menší kapacitu. Kapacita je samozřejmě vhodná co největší, ovšem projeví se to na ceně. Je dobré porovnat cenu přepočtenou na jednotku kapacity a rozhodnout se podle ní. Do foťáků se obvykle používají NiMh nebo Li-Ion (ty pak ale nebývají ve formě AA, resp. AAA článků). Do rádia je to fuk, vzhledem k napětí jsou vhodné zmíněné RAM. Před nákupem si projdi nabídky internetových obchodů. Např. u GM electronic (www.gme.cz) vidím řadu nabíječek od jednoduché za 75 Kč a po rychlonabíječku, která umí i jednotlivé články, za 595 Kč a nabíjí ze sítě i z automobilu.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kerim)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Tak taky přidám svůj ždibec.
    NiCd mají smysl jen pro větší proudové odběry, nebo pokud se bojíš přebíjení, které snášejí lépe než NiMH. To by bylo pro případ, že dobíjíš dynamem za jízdy a nemáš tam žádné hlídání.
    NiMH jsou podle mě pro tvoje použití vhodnější. Je snazší nabíjet je aniž bys je úplnmě vybil, protože netrpí tak silným paměťovým efektem, obvykle mají větší kapacitu při stejné velikosti. Kapacitu si vyber tak, že si ji vydělíš cenou článku. Kde ti vyjde nejvíc mAh za korunu, ta vyhrává. Dneska to asi bude kolem 2000mAh, což v mikrohalogenu na 4xAA bude stačit teoreticky na 4h svícení (žere 500mA), praxi tak tři a půl nepřerušeně, s přerušováním skoro čtyři hodiny celkem.
    K nabíjení cokoliv co dokáže nabíjet články jednotlivě, bez ohledu na obsazení slotů (nemusí tam být všechny čtyři), musí to mít automat (tzn. poznat že je článek nabitý a přejít na udržovací proud nebo vypnout) a dobré je, když to dělá u každého článku zvlášť. To pak můžeš klidně nabíjet třeba dva AAA 800mAh a dva AA 2000mAh zároveň a každý se vypnou až budou nabitý. Kolik tohle stojí nevím, protože už je to leta co jsem něco takovýho sháněl. Mám jakousi obrovskou ludru tuším značky Hama už spoustu let a zatím dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Zdravím, zkus se podívat i sem, třeba si vybereš:

    http://www.cybex.cz/Produkty.aspx?Type=K&...

    mám GP a jsem naprosto spokojený

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    hodně informací o nabíjení a vybíjení je na www.mojehobby.cz/diskuze mj. v sekci Akumulátory.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bienenvater)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Nevíte někdo, co dělat s MiMH, když se třeba mnoho měsíců nepoužívaly? Zda pro jistotu nabít, nebo zda naopak v provozu nejdřív vybít. Abych jim nějak neublížil.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      Používal jsem nabíjecí aku do všeho možného a před lety jsem si pořídil tzv. inteligentní nabíječku,která vždy po zapnutí aku nejprve vybije,aby se nabily na max.Má přepínač na NiMh,Cd a umí i 9v aku.Značku nevím,musel bych se podívat.Nevýhodou nabíjecích aku je,že při delší době nepoužívání ztrácejí kapacitu podstatně rychleji než obyčejné na jedno použití.
      Je s tím třeba počítat.Třeba u baterky,kterou používáte 1x týdně při hledání zapadlé ponožky najednou zjistíte,že svítila celkem 10 minut a najednou nesvítí

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedna mimo obor

             

        akorát že vybíjení před každým nabíjením významně zkracuje životnost článků. Nechápu smysl takových nabíječek. A kromě toho si pleteš kapacitu se samovybíjením

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jedna mimo obor

               

          Já to - laicky - chápu: tím to začnu nabíjet od nuly a tak přece eliminuji ten paměťový efekt, ne?

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jedna mimo obor

                 

            tak nějak ano. Onen paměťový efekt existuje, ale je málo významný, nemá smysl qůli němu ničit akumulátory vybíjením před každým nabíjením, hlavně v levných nabíječkách

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jedna mimo obor

               

          Jestli se nepletu,tak samovybíjením se ztráci kapacita.Nebo?

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jedna mimo obor

                 

            ano. Teď už jsem pochopil, jak to myslíš. Jsi měl na mysli aktuální náboj, já celkový maximální, který charakterizuje článek v daném stavu svého života.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      Obecně platí, že u baterek NiMH, které dlouho ležely nepoužívané, se mají před dalším použitím nejdřív nabít.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      NiMh se mají skladovat nabité, NiCd naopak vybité ( ne však úplně, napětí by nemělo klesnout pod 0,8V na článek ) Při delším nepoužívání jednou za čas podle typu baterek vybít-nabít nebo nabít-vybít.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bienenvater)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedna mimo obor

             

        Tak dík, zařídím se podle toho. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      články úplně nevybíjej, ani ve světle ani v asijských sériových nabíječkách s vybíjením. . Aha už jsem pochopil smysl vybíjení v sérii - tímto obchodníci donutí lidi, aby si neustále kupovali nové akumulátory, když staré podle návodu zničí :-)
      Při hlubším vybíjení článků v sérii může dojít k přepólování nejslabšího a tím jeho rychlejší smrti.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    NiMH se můžou nabíjet i nevybité, zatímco NiCd se musí vybít, když se nevybijou, nabíjením se zničí. Mám automatickou nabíječku Hama na dvě dvojice AA nebo AAA, která stála cca 300, a jsem s ní zcela spokojen. Kromě toho mám starší neautomatickou univerzální nabíječku Hama na čtyři jednotlivé baterie od AAA až po "buřty" (občas nabíjím i jednotlivé články).
    Je potřeba sledovat na jaký max. nabíjecí proud jsou články konstruovány a podle toho vybrat nabíječku (nebo naopak).

    JO... a na kole mám gelový Pb akumulátor a dobíjím to konstantním napětím 6,9 V (s omezením proudu).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedna mimo obor

         

    Tak jsem po zralé úvaze na zakladě Vašich rad a doporučení koupil Hamu, na 4 AA + 4 AAA, na oba druhy baterií, přiloženy byly 4 AA o kapacitě 2500. Cena 700,- (pro zajímavost - v různých obchodech tahle cena oscilovala mezi 700,- až 1200,-, což už je pořádný rozdíl). Díky všem.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      To mě příjemě překvapuje, že to tak zlevnilo. Já jsem nepříliš dávno koupil svůj akumulátor za skoro šest stovek. Je to pětičlánek z AA článků Sanyo 2500mAh, spájěno, zavařený ve volii plus kvalitní kábl s konektorem.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedna mimo obor

           

      No vidíš a já koupil za cenu 600Kč GP, nabíječku na baterie AA i AAA s přepínačem na NiCd i NiMH a 8 GP AA bateriemi o kapacitě 2000mAh a taky jsem spokojený:-) i když to bylo za velkoobchodní cenu teda... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

467 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024