reklama

Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

Mno představte si, že se vracíte z Německa, už nějaký ten kopeček a skoro 100km v nohách (poněkud kopcovitější trasou přes Neuhausen), převod 30/23, i řidítka tedy už držíte poněkud "křečovitě" (ke všemu na žiletce) a teď vás přejede (určiě starší) pán, na kole sedí jako "pravítko", ruce jen tak volně položené na řidítkách a ještě vzadu zařazený nejtěžší převod - mno nejěl tedy o moc rychleji a kdybych sebral síly (které jsem raději potřeboval ještě šetřit), tak bych mu třeba i (chvíli) stačil, ale stejně jsem se napřed docela zastyděl, než mne napadlo, že v tom asi bude nějaký "podfuk" :-) ...

Opravdu byl - zezadu jsem na to kolo bohužel moc neviděl, ale všiml jsem si, že měl v předním kole tak 30cm "kotouč" a brzda to asi nebyla - napřed jsem mu trochu záviděl, jak se mu jede, ale na druhou stranu bych se asi styděl takto švindlovat, dokud ještě nohy naštestí jezdí a tohle bude (možná) jednou dobré až už to samo (do kopců) jezdit nebude, což asi bude "kruté" ;-) ...

[ Zpět ]
Datum: 19.08.2011
Autor: VladaS
  • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

         

    :-D

    Taky jsem před časem jel po cyklostezce a dojel jsem nějakou dívčinu, tak jsem si řekl, že jí budu "tahat", že se třeba prostřídáme a aspoň nepojedeme každý sám - nechtěl jsem ji nijak obtěžovat, nemluvil jsem s ní, jen prostě jet.
    Ale asi jí to vadilo, šlápla do pedálů a už jsem ji "neuvisel".
    To teprve byla ostuda, ona na obyčejném treku, v civilu a já na "lepším" a v cyklodresu...
    Dupala na to na nejtěžší a přitom s lehkostí a výdrží.

    :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2011
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

           

      Me ve stredu v Podoli taky predjela nejaka divcina a vypadala, ze si jentak jede pohodovym tempem. Mozna bych ji uvisela, ale nechtelo se mi se cestou z prace prilis uhnat, ale rikala jsem si, ze to je ostuda, ze bych mela vymyslet, jak se naucit jezdit rychleji s mene namahou.

      A tuhle jsem v Uneticich predjela nejakyho dedulu s vnoucaty, ale pak prisel stoupacek a dedula mi to na nem s prehledem nandal.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

             

        Takhle jsem jel do táhlého stoupání nějakých 23-24km/h, ještě jsem si liboval jak mi to jede, když v tom mne předjíždí chlap na horském kole a za sebou táhne vozík s dítětem. Asi o 2km dál jsem ho ve strmějším stoupání zase předjel, ale přece jenom...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2011
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

               

          8-)
          Tak to Medůza nebyl, toho bys nedojel ...
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.08.2011
          Autor: AV
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

               

          Mno zatím mne naštěstí ještě předjíždějí (alespoň podle vzhledu) jen mladší a ženská nepamatuju, že by mne někdy předjela - to už bych asi opravdu "nepřežil" takovou potupu :-D ...

          Je to ale tím, že většinou jezdím výletním tempem a k závodění se většinou vyprovokovat nenechám, protože převážně jezdím výlety, u kterých vím, že toho budu mít ke konci dost i bez závodění a že tím bych si na konci ještě "polepšil" a udělal tak ze sebe jen "ještě většího masochistu, než normálně"...

          Tenhle pán ale vypadal o dost starší, tak to bych se asi přecejen styděl, kdyby mne takto (hladce) předjel, tak ještě že alespoň švindloval s motorem a možná ani za ten den neměl ujeto to, co já bez motoru - doufám, že to tedy opravdu byl motor a ne "ohromná bubnová brzda" a ještě k tomu přibržděná, aby se mu do toho kopce na tom nejtěžším převodu nejelo tak lehce ;-D ...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2011
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

             

        Na to si časem vypracuješ cit :D

        Člověk se nesmí nechat zmást vnějšími atributy ,tedy levným kolem, ošumělým oblečením a zeleno hnědým baťohopytlem na zádech.

        Obecně nejnebezpečnější na předjetí jsou následující kategorie :
        Lidé v čepičce model Klasa
        Lidé kteří jedou na s klipsnama ( nezáleží na modelu kola)
        Lidé kteří jedou skoro tak rychle jako vy, ale šlapou asi dvakrát menší frekvenci.
        Starší lidé na evidentně starých silničních kolech ale s berany.

        Takových chvil jsem už prožil, člověk dojede někoho takového, mine ho a pozdraví a když se po 1 km decetně ohlédne tak ho má v lepším případě 10 metrů za sebou nebo mu právě nastupuje :D

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2011
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

               

          A sakra, ja mam klipsny :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2011
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

               

          Ten dedecek, co mi kdysi frnknul Brezanskym udolim nahoru mel tak dlouhe bile vousy, ze bys mu na to skocil i Ty. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

                 

            O tomhle člověku tu kdysi psal ten, o kterém se tu nesmí moc mluvit ;-) Je to prý opravdu vyježděný machr. První zdání zdání klame, no.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

                   

              Jo, psal mi o nem taky obalku. Jen po tolika letech si toho dedu nepamatuju. Stejne jsem z nej vnimal poradne jen ten vlajici plnovous. Pripadal jsem si jako kdyz mi kolem kanoe projede vodni skutr...

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

                 

            Na jednom cyklistickém zájezdu jsem slyšel historku, jak cyklisti stoupali serpentinami od moře do korsických hor, když viděli, jak je dojíždí cyklista na silničce. Když je dohnal, ukázalo se, že je to bělovlasý pán ve věku cca 70 let, který je poté bez viditelných známek únavy předjel.
            Kdysi jsem se ale se svým Favoritem vmísil do nějakého závodu cyklistů-veteránů a ti dva cca 70-ti letí pánové byli docela překvapení, když s nimi v háku jel najednou člověk s taškou na nosiči. Jeli tempo, jako když spěchám těch cca 10km z práce domů.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2011
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

                   

              Něco podobného nastává na 24-hodinovce. Kolem sedmé ráno, balík závodníků je předjížděn dědkem na ukrajině s hráběma přes rameno a není schopen jej uviset:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

               

          mamka vyprávěla, že asi druhou zimu, co uměla na běžkách (učila s ejako dospělá, vdaná paní s dětma) jí někde předjel dědula ve vyrudlý větrovcě s kulichem z roku raz dva, což jí namíchlo, protože měla pocit, že jí to furt nejde a každej jí předjíždí, tak zabrala a uvisela ho pár kiláků. Tam pak někde prý na chvilku zastavi a snad se kochal pohledme do kraje nebo co (už si nepamatuju) a když se kolem něj řítila s vyplazeným jazykem, rudá jak rak a s očima který lezly z hlavy, věnoval jí obdivný pohled a ona na jeho starý vyrudlý větrovce uviděla znak horský služby :-D :-D a padla vysílením do sněhu asi o 10m dál :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

                 

            Takhle jsem kdysi jezdil s bývalým reprezentantem v biathlonu.
            Jen se na chvíli "zamyslel" a byl sto metrů vpředu.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2011
            Autor: Radix
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

         

    Buď v klidu, nejednalo se o "zesměšnění". Brzdový bubínek by stačil o průměru 90 až maximálně 120 mm - byl to motor. A ten má většinou dosah i s mírným příšlapem kolem 50km. Měl-li jsi najeto už skoro sto, nemělo by ti předjetí někoho, byť by byl skoro tak starý jako černé uhlí, přidělat vrásky. Při průměru 30cm, mohl mít příkon i 600W a to nedají dlouhodobě ani profíci, prostě jsi neměl šanci. Většinou je jedna z prvních otázek na mou trojkolku, zda tam budu dávat motor. Zatím odpovídám, že by to ztratilo "pointu," ale kdo ví, třeba za deset let přilezu ke křížku :-). Protože švindl to není, pro někoho to může být jediná možnost, jak se projet kousek dál :-(.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

           

      Jo jo, zatím, dokud nohy ještě jezdí, tak je radost už i to, že jeden něco ujel vlastními silami a asi bych si sebe moc "nevážil" ;-), ale až už to jednou nepůjde a jestli na to budou peníze (v té době už to navíc možná bude technicky zase někde jinde), tak by mohlo být takovéto "švindlovátko" dobré :-) ...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2011
      Autor: VladaS
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

         

    Moc dobře si vzpomínám, když jsme před x lety byli s nakoláky na Blaníku (asi) a jeli jsme už zpátky. V mírném stoupání nás trhla nějaká paní, která jela snad na ukrajině. Byla pryč jen se za ní zaprášilo :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Safra, "zesměšnili" mne !!! :o)

         

    mě vlastně takhle letos vzala na Jeremenkově ( pod falešným vrškem) elektrifikovaná Poděbradka :D¨
    Trvalo mi několik vteřin mužského egopekla než mi došlo, proč té paní s košíčkem vlají cestou do kopce vlasy....

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

488 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024