reklama

Serizeni presmykace

Dneska jsem si vsimla, ze kdyz mam vepredu i vzadu nejmensi kolecko, tak mi drhne retez na presmykaci o voditko retezu. Pri jine konstelaci hvezd se to nedeje. Zkousela jsem tocit sroubem u pacek razeni, ale nezdalo se mi, ze to na to ma nejaky vliv. Pak jsem dole u presmykace objevila jeste dva nejake sroubky vedle sebe, ktere asi neco nastavuji, ale netusim co a jak, tak jsem s nima zatim moc nestelovala, abych to jeste vic nerozhasila.

Mate nejaky jednoduchy navod, jak odstranit to drhnuti retezu? Planuju jet zitra nekam do kopecku a radsi bych, kdyby to nedrhlo.

[ Zpět ]
Datum: 19.08.2011
Autor: lucierut
  • Re: Serizeni presmykace

         

    Proč nejmenší a nejmenší?
    Nejmenší převodník = jedeš pomalu, ale nedřeš se
    Nejmenší pastorek = to abys jela rychle, byť s větší námahou
    Říkalo se tebou vzpomínanému převodu "na španěla", bo tak jezdili hloupí (co hloupí, debilní) cikáni (Romové).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2011
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Serizeni presmykace

           

      Ajo:

      1) Jsem blba :-)
      2) Driv mi to tak nedrhlo, takze to asi nejak seridit jde.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Serizeni presmykace

           

      Jak jsem mele to kolo vzhuru nohama, nejak me to zmatlo :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Serizeni presmykace

             

        Eště sem ti kouk na profil, ale na blondýnu (ani přelitou) nevypadáš.
        Offfšem! kdybys byla, nebylo by nic nemožné ...
        8-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Serizeni presmykace

         

    Možná to dřív nedrhlo a teď se to pohlo, ale seřiditelné je to velmi těžce. Když se podíváš v jakých rozsazích ten řetěz vzadu chodí, tak uvidíš, co to dělá vpředu...

    Navíc jezdit tyhle kombinace postrádá smysl, máš spoustu jiných voleb, jak dosáhnout stejného převodu "elegantněji". Vícero převodů je na kole v různých kombinacích stejných, stačí si jednoduše spočítat převodový poměr = vpředu : vzadu...

    Tyhle kombinace nedělají dobře ani řetězu, ani kolečkům...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2011
    Autor: marrier
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Serizeni presmykace

           

      Mela jsem zkrat mysleni. Nevim proc jsem si myslela, ze 2 nejmensi kolecka = nejslabsi prevod. Jinak samozrejme tuhle kombinaci nepouzivam, jen jsem si nespojila cislo u radici paky s konkretnim koleckem, hluboce se stydim a jdu se zahrabat.

      Proste jsem blondyna...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Serizeni presmykace

             

        Blbá neblbá, důležité je, že umíš přiznat chybu ;-) Což dneska je docela málo vídaná věc...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Serizeni presmykace

             

        To nic nemění na tom, že to takhle fungovat mohlo, když to bylo nové a třeba by to i zpátky seřídit šlo, ale myslím si, že to není důležité, protože tuhle kombinaci prostě použiješ minimálně. Nemusíš si s tím proto lámat hlavu. A omlouvat se nemusíš nikomu, myslím, že všichni máme občas takovéhle "zcestné" myšlenky, já docela často... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2011
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024