reklama

v levo? vpravo?

Hojte, jak volate pri predjizdeni nekoho v lese, nebo v terenu? Priklad: jedu si idelani stopu, teba ze je min rozbita, ze zadu se pririti nekdo rychlejsi a houkne "jedu v pravo" tak je to jasny kde me bude mijet... co kdyz houkne jenom "vravo" Mam se klidit do prava, nebo me chce predjet vpravo? Nerad bych nekoho ohrozil, doted jsem jezdil jenom na silnicce a tam me nikdo nepredjizdel :-D a kdyz tak jedine vlevo.

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
  • Re: v levo? vpravo?

         

    Zdravím. S podobným problémem se určině už někdo z nás setkal. Podle mě by jsis měl držet stejnou stopu jakou jedeš, určitě neuhýbej a nekličkuj. Dotyčný co tě bude předjíždět, určitě křičí stranu na které pojede. Vše je v jeho umění jízdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (palec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: v levo? vpravo?

           

      Jasně, hlavně žádný splašený nevypočitatelný reakce. Jinak souhlas - zadní říka, kudy pojede on - měl bys mu na té jmenované straně nechat místo na projetí.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: v levo? vpravo?

             

        Neklickuj a bud ve stope v ktery jsi , ten co na tebe vzadu vola ti dava vedet z ktery tvy strany te bude predjizdet , tadyto pouzivaj i ti co behaji nebo jezdi mezi lidmi v parku .

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: v levo? vpravo?

         

    Když jede lehokolo, tak jede tak rychle, že křičet nemusí, ani si ho nevšimneš:-). Ne, vážně, když někoho dojedu, tak se snažím jet zleva, což je takové konvenční a očekávatelné. Je-li vpravo rozbito a ten předemnou se dřží vlevo, volám "jedu zprava", aby nedošlo k omylu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: v levo? vpravo?

         

    Zásadně očekávám, že jsem předjížděný vlevo a tak jezdím pokud možno vpravo, abych nepřekážel.
    A když jedeme ve skupině, každého nového upozorňuju, že když jede rychleji než já, tak musí být vlevo, a že mě nesmí podjíždět vpravo.
    Když náhodou předjíždím někoho pomalejšího, houknu na něj, že jedu vlevo nebo vpravo, podle toho kde je místo.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: v levo? vpravo?

           

      Já mám takový krásný malinký zvonek (Author), zvoní pěkně, každý hned ví, o co jde, když si o něj cvrnknu. Takže ani vlevo, ani vpravo, netalo se mi, že by někdo očekaval (ani já ne), že by byl předjet vpravo. Jako u aut - vlevo. Snad jen v mimořádných situacích v nějakém neupraveném terénu, ale tam se já nepohybuju. Já si cinkám na silnicích a nezpěvněných cestách, které zvládne trek. Je fajt, že v autě nikdo můj zvoneček neuslyší, nicméně je málo pravděpodobné, že bych já předjížděla auto, že? A když, tak si přes okýnko stihneme se řidičem poklábosit. Takže zvoneček! Jasně, nejsem IN, ale funguje to bez hulákání! :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: v levo? vpravo?

             

        Mně zase příšerně pískají kotoučové brzdy, takže žádný zvonek nepotřebuji...;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: v levo? vpravo?

             

        Když chodím kouřit v práci na chodník (parchati spolupracovníci mě vyhánějí. Kde je tolerance? :-)), tak okolo občas projede paní a ta má na kole malinkaté zvonečky, takže je slyšet, když jede. Je to docela hezký nápad, ale mě by to asi lezlo na nervy.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: v levo? vpravo?

               

          Můj zvonek je klasický na kolo, necinká pořád, jen když si zazvoním - jestli ta paní nepoužívá závěsné zvonečky. Takové jsem viděla jen na kravách v Trolích. Pravda trochu větší, ale i ta paní asi nebude tak velká.... :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 14.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: v levo? vpravo?

                 

            Myslím, že je to hezké řešení. Také nemám rád, když zazvoním na chodce a on se lekne. Ty zvonečky jsou slyšet tak na 5 m, možná o trochu víc, a velice jemně zvoní.
            Jenže poslouchat je celou cestu . . . ?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: v levo? vpravo?

               

          Kuřácký kašel neužíváš? Toho si také, při raketovém zrychlení, většina cyklistů všimne!

          [ Zpět ]
          Datum: 14.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: v levo? vpravo?

                 

            Kuřácký kašel se právě projeví až chvíli po tom raketovémnástupu. Ten používám jen, když předjíždím roztahanou skupinku. Na toho prvního musím zazvonit nebo houknout. :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: v levo? vpravo?

             

        Přesně tak i já - mám zvoneček a jen jemně cinknu a vše je každému jasné, že budu předjíždět, každý jaksi samozřejmě uvolní místo vlevo.
        Až na některé výjimky:-)) Jak už tu v jiné rubrice někdo psal - nejhorší jsou dvě tlusté starší dámy nejlépe s taškou uprostřed, kterou drží obě- každá za jedno ucho (i ty se vyskytují na cyklostezkách!) a ten někdo ještě připojil, že má vždy chuť jednu z nich kopnout do pr..le,ale to si tedy netroufám:-((
        A taky mi není jasné proč jen jednu...:))

        [ Zpět ]
        Datum: 14.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: v levo? vpravo?

               

          Nakopnutí obou vadí ta taška mezi nimi. A jednou nohou je kopanec vydatnější.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: v levo? vpravo?

                 

            Aha, už rozumím:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

442 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024