reklama

cyklo trenažer nebo rotoped?

Potřebuji rehabilitovat koleno, nemáte někdo zkušenost co je vhodnější koupit ?Po případě beru každou radu ohledně vytahanáho křížového vazu a artrózy .

[ Zpět ]
Datum: 07.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Maco)
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Do trenažéru upneš kolo, na kterym musíš mít hladký pláště (takže přezouvat nebo pořídit dva páry kol). Nakonec to vyjde dráž než rotoped, ale jsi na něm v pozici cyklisty se vším svým komfortem či nepohodlím. A můžeš trénovat.

    Rotopedy jsou různé, jsou i pro pradědečky a invalidy. Sezení je zpravidla pohodlné, intenzitu námahy si zvolíš. Takže jde o to, co vlastně chceš. Přesně mi to z tvé otázky zřejmé není, kdyžtak uveď podrobnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Dokonce existují i lehorotopedy.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Docela výběr i spodrobnými popisy je tady: www.fitness.cz/
    Tam zas cyklotrenažér řikaj něčemu jinýmu. Dá se to od nich docela dobře i koupit, zadarmo to přivezou. Horizontální (leho) rotopedy jsou teda dost drahý. Za ty peníze už by mohly bejt s motorkem, jako to maj lehokola. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

           

      No to opravdu vyjde levněji lehokolo + trenažér, nevím, co na tom stojí ty prachy, vždyť je to kříženec rotopedu s kancelářskou židlí, s lehokolem to moc společného nemá.
      Vysvětli mi prosím svou větu "Za ty peníze už by mohly bejt s motorkem, jako to maj lehokola.", nějak jsem ji nepochopil.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

             

        :'))) no, trochu jsem vás chtěl popíchnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Ahoj
    měl jsem stejný problém asi před dvěma lety mi dělali plastiku koleního vazu.Zpočátku jsem na poctivou rehabku dost kašlal a koleno zlobilo (pořad vyskakovalo).Tak jsem začal poctivě rehabilitovat, plavat a hlavně jezdit na rotopedu alespoň 2 hodiny denně.Po 3/4 roce bylo vše ok, koleno drží a v pohodě lyžuju.A k tomu rotopedu ,po tom ježdění už je dost rozviklanej a posez na něm zrovna moc neodpovídá kolu (je fakt ze to nebyl zadnej supermodel, stal asi 5000).Z tohoto duvodu bych se asi prikláněl k trenažéru, přece jen vlastní kolečko je vlastni kolečko se vším co k tomu patří :o)), ale je fakt že ty hladký pláště jsou nezbytný - obzvlášť v paneláku by tě bez nich asi sousedi nezvolili najemnikem roku :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (barth)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

           

      Ja mam v byte na zimu rotoped (nic profi, po sleve za 6000). Hlavni duvod je uspora mista a navic ho pouziva i manzelka. Trenazer by byl super, ale kolo (nebo dokonce dve) se nam do pokoje nevejdou.
      Rotoped je celkem tichy a da se pri nem poslouchat hudba, divat na televizi, cist nebo neco jineho, ale i tak je to strasna nuda - s kolem to fakt nema nic spolecneho (krome slapani. Clovek ale musi neco v zime delat, jinak by shnil.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

           

      chci se zeptat jak dlouho si potom jeste slapal?pises ze po 3/4 roce bylo vse ok, tzn. ze potom uz jsi nemusel posilovat? nebo porad jezdis 2 hod denne? mam podobny problem s kolenem, tak chci vedet jeslti si mam koupit rotoped na rok a nebo pocitat s tim ze budu muset slapat porad. dik za odpoved

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (martin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

             

        Pokud chceš rotoped používat k rehabilitaci, pak není důležité, jak dlouho jezdíš, ale pod jakou zátěží.
        Můžeš jet klidně hodinu (což by mělo být tak asi optimální maximum), ale hlavní je začít od nízké zátěže a přidávat jen velmi a to velmi pomalu. Vždy si přidat až když danou zátěž zvládneš více méně bez námahy.
        Já jsem si přidávala zátěž třeba až po měsící či u vyšších třeba i po dvou či třech. Pak jsem přidala spinning a teď, po třech letech chodím v zimě už jen na spinning. Rotoped už je pro mě nedostačující.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Nejlepší je spiningový kolo (až na tu cenu). Šetřim na Tomahawk.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo trenažer nebo rotoped?

         

    Zde by bylo vhodné použít, jak říkají i jiní, spinningové nářadí. Je to v podstatě rotoped, akorát nabízí velmi jemné nastavení zátěže, má velký a poměrně těžký setrvačník a pevný převod jako dráhové kolo. To značí, že máš dojem, že Tě setrvačník žene vpřed, zátěž je tedy stabilní po celém obvodu otáčky, nedochází k nesprávnému šlapání do čtverce, nýbrž k námi chtěnému kruhovému, jedinému správnému stylu šlapání na klikách. Rozhodně v kombinaci s SPD, Look nebo jiným upínacím systémem. Výhody správně položené tretry na pedálu nemá cenu stále donekonečna opakovat.
    Při rehabilitační jízdě je tedy nutné mít nohu na správném místě uchycenou(jinak sebou bude koleno viklat na všechny strany a konečný efekt bude negativní), soustředit se na kruhové šlapání, zvolit nižší zátež ve smyslu TF a odpovídající, spíše vyšší kadenci(90-100ot/min), soustředím se na práci nohou, zbylá část těla spočívá bez hnutí v sedle, nepřevaluji pánev, neklovám(nehýbu hlavou a horní částí zad), mezilopatkové svalstvo je uvolněné, hmotnost těla je roznoměrně rozdělena na nohy, paže, zadek.
    Ovšem kvality takového stroje jsou vykoupeny vysokou cenou.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024