reklama

Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

Chceme malé (3,5 roku) koupit šlapací kolo (na firstbiku už "lítá" a slušně drží rovnováhu).
Na 12" je už velká a na 16" zase malá, takže nám z toho vychází 14" - kolo by mělo mít pákovou zadní brzdu, protože se jí celou dobu snažíme učit (a už se i naučila) používat na odrážedle páku brzdy místo nohou, takže bych jí teď nerad učil brzdit torpédem.
Našel jsem 14" kolo Lilly od fy. Torpado a další se mi nějak nedaří...
Pokud můžete nějaké doporučit, sem s ním - díky.

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2011
Autor: karelc
  • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

         

    Proč zrovna 14"? To je hodně okrajový rozměr, moc firem to nedělá, dost problémy se sháněním duší a plášťů, příp. ráfků.
    Zkusil bych znovu ty 16", různé firmy mají různě velké a dlouhé rámy. Jenom to chce vyzkoušet víc značek. Jak je vysoká?

    Jinak 14" má v nabídce třeba Leader Fox:
    http://www.leaderfox.cz/index.php?pview=164

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

           

      Malá je vysoká 103cm. Ty 16" jsme zkoušely čtyři a ani jedno nebylo "to pravý", ale ještě to zkusíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2011
      Autor: karelc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

             

        A včem je problém, výška nebo délka rámu?
        Když jsem mladému kupoval na jaře 16", tak měřil asi 105cm. A co jsme zkoušeli kola, tak by dosáhl na všech.
        Ty obě ráfkové brzdy ještě rozvaž. Ono ubrzdit odrážedlo z rychlosti chůze je něco jiného než těžší kolo z rychlosti třeba 15-20km/h. U tak malého dítěte bych tomu nevěřil. To až tak na 20", nejmíň od 5 let.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

               

          Problémem u 16" byl výška rámu - ale možná jsme zkoušeli špatné značky - budu muset proběhnout Plzeň...
          S těmi brzdami je to zajímavý postřeh, ale přijde mi to trochu matoucí (pro dítě), když jsem ji doteď učil brzdit pákou a s novým kolem bych ji zase učil něco jiného - když už mi to dalo tolik práce :-) A dneska měla velkou legraci z toho, jak "gumuje" chodník :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2011
          Autor: karelc
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

         

    14" nekupuj. Kup 16" Amulet Mini. Proháněly se mi na tom děti letos na For bikes a tou nízkou štanglí na to nasedne perfektně i malé dítě. Mohu fakt vřele doporučit. Nemít již kola 16" - avšak se štanglí - koupená jiná, koupil bych je hned. A dej do zadu náboj se cvrčkem, když ho chceš a přidej jedno véčko - tedy doufám, že to jde .:-)

    http://www.vipceny.eu/vipceny/eshop/25-1-Jizdni...

    Myslím, že na to perfektě dosáhne, protože děti, co jim byla 12" malá sedaly automaticky na toto kolo. My máme se cvrčkem Torpado Duffy, ale ta vysoká štange je při nasedání a sesedání naprd.:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

         

    Od 14", ve specifikaci, jak požaduješ jsem našel se zadní brzdou a volnoběžkou tohle:

    http://www.global-sport.cz/jizdni-kola/detska...

    Pak tohle pro malé velké bikerky, ale to má zase tu protivnou štangli:

    http://www.atmsport.cz/kola/kolo-dino-bikes-14/

    Pak ještě tohle:

    http://www.sport4all.cz/sport4all/eshop/11-1...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

         

    Z vlastni zkusenosti doporucuji kola znacky Islabikes. www.islabikes.com Pro naseho syna jsme koupili CNOC 14 a jsem naprosto spokojen. Predtim mel 12'' Specialized. Islabikes delaji jen kola pro deti a opravdu je to detske kolo (zmensene nejen rozmery ramu a kol, ale i prumery trubek, riditek, dosah na brzdy, potrebna sila atd...) Zkratka neni to nejaka skladanka z polotovaru jak to vidame u znacek, ktere stavi kola pro dospele.
    Postovne do CR bylo asi 30 Liber.
    Az z neho syn vyroste pristi kolo bude bez vahani opet od nich.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2011
    Autor: jhromadk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

           

      Kola jsou to pěkná. Nápad výrobce orientovat se pouze na dětský segment je jistě chválihodný, ale nepřijdou mi to tak zajímavá kola (designem ani výbavou či provedením rámu a osazením doplňky apod.),abych byl ochoten za něj dát dvakrát až třikrát tolik, než je běžné. To děcko s tím kolem zachází obvykle jak s kupkou hnoje a to je podle mého názoru škoda peněz - leda by měl člově tak uvědomělé dítě, že by si toho dokázalo vážit. A rovněž mi přijdou všechna ta kola hodně stejná - jen zvětšující se rám...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

             

        No fuj...samozřejmě se píše "chvályhodný".;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

             

        Já právě oceňuju, že to je kolo, které vypadá jak obyčejné kolo, žádné nesmyslné konstrukce rámů, košíčky, výfuky a jiné plastové serepetičky, kila růžové barvy apod. které sice možná dítě uchvátí, když je uvidí, ale jinak jsou na nic. Konstrukčně a materiálově je to prostě kolo na opravdové ježdění, což např. ty Dinobikes už na první pohled nejsou. Našemu synovi byly v cervnu 4 roky, je to naprosto normální dítě, žádný zarytý sportovec, a na výletě minulý týden ujel na CNOCu bez potíží 17km.
        A na cenu může mít taky každý jiný názor. Já nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci. Troufám si říct, že kolo za těch 5 tisíc vydrží určitě mnohem mnohem déle než ty kola za polovic. Samozřejmě to předpokládá, že ho, až z něj syn vyroste, dám, pujčím, prodám známým nebo příbuzným nebo na inzerát pro jiné dítě.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2011
        Autor: jhromadk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

           

      Zajímavý tip, líbí se mi provedení z "tenkých" trubek, s cenou bych asi taky neměl problém, ale trochu bych se bál třeba toho, že to nemá krytý řetěz. Jak znám naši malou, tak by si tam brzy něco skřípla :-)
      A hlavně jsem byl nekompromisně :-) postaven před fakt, že chce, aby kolo bylo růžový - to jsem to dopracoval :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2011
      Autor: karelc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

           

      Kolik to kolo prosím váží?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2012
      Autor: Motyll
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte 14" kolo s pákovou zadní brzdou

         

    mne sa celkom pozdavaju anglicke detske bicykle ridgeback mx14 - maju 12ku, 14ku 16 ku.

    vaha 14ky - 7,9 kg co je celkom pohoda. V brzdy vpredu aj vzadu, volnobeh. na bike brno to vystavoval active-one.sk

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2012
    Autor: matotn
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024