reklama

Problém se stojanem

Vlastním krátce Azub Bufo a postupně se s tímto skvělým strojem seznamuji. Nedávno mi jeden kamarád napsal, že pár detailů na vychytání se na lehokole určitě najde. Bať, měl pravdu. Zrovna v tuto chvíli mě trápí stojan. Mám ho samozřejmě přímo od Azubu. Když jedu po hrbolatějším povrchu, stačí třeba i starý asfalt, tak při vibracích se stojan neustále ozývá typickým kovově klapavým zvukem (někdy je to i výhoda, např. lidé na cyklostezce včas uhnou, protože jsem slyšet). Asi je v něm slabá pružina, nevím. Řešil jsem to nalepením gumy pomocí sekundového lepidla v místě dorazu. Chvilku to pomohlo, ale sekundové lepidlo nebylo v mém případě trvalým řešením a guma časem odpadla. Taky se mi párkrát stalo, že při větším zhoupnutí kola, např. při přejezdu silničního retardéru ze zámkové dlažby, se stojan sám narovná, což tedy není moc příjemné. Narazil někdo z Vás na obdobný problém? A jak jste se ho zbavili? Budu vděčný za každou radu.

[ Zpět ]
Datum: 31.07.2011
Autor: Rasťa
  • Re: Problém se stojanem

         

    Tak jestli se stojan sám narovná, to musí být opravdu slabá pružina, protože to se mi nestalo ani když jsem projel díry, kde šel tlumič nadoraz. To by se mělo reklamovat.
    Mám tenhe stojánek od Azubu - dodělávají k němu prodloužení z nerez trubky, originál se takhle dlouhý nedělá. Původní skoro stačil, ale zlomil jsem ho při pokusech. Tenhle je lepší. Na nožku jsem dal provrtanou gumovou kuličku, má daleko lepší tření než ten tvrdý plast.
    Na zvuky při nerovnostech pomohlo pořádně promazat.
    Časem vznikl ten problém, že se omlátil doraz v poloze dole, šlo to moc dopředu. Vyztužil jsem to mosazným plechem.
    Nedávno to ale už zas nějak rachotilo při nerovnostech a to už bylo skoro pozdě, ten koncový doraz už byl hodně posunutý a mělo to vůli. Tak jsem udělal úpravu, co jsem měl udělat už dávno, ale i takhle to stojánek ještě zachrání a zatím je to dokonalé. Je to taková vidlička s nasunutými gumovými trubičkami (z nějaké hadičky z pračky). Při sklapnutí stojánek mezi gumy měkce zajede a při otřesech se prostě ani nehne, krásně to tlumí. Když je to mokré, tak tlumí trochu míň - při sklapnutí zajede až na doraz, ale při otřesech pořád není slyšet. Trubičky se můžou několikrát pootočit, než se opotřebují.
    Stojánek opravdu není dobrý do terénu, ale s tímhle tlumičem klidně.
    Možná trochu jednodušší rada - někdo to řeší gumicukem. Pak ale odpadne výhoda ovládání nohou.
    Klidně jsi mohl prozradit, kdo že ti to psal o vychytávání detailů :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se stojanem

           

      Děkuji Radku za vyčerpávající reakci a za fotky. Ta gumová vychytávka proti rachotu vypadá vskutku dokonale. Zda-li se pokusím ten stojan zreklamovat ještě nevím... Prodejce by to asi měl těžké s posouzením. Snad bych to musel předvést, ale to by se určo stojan zrovna nenarovnal. Zatím se mi to stalo asi 4x. Jinak se mi stojánek líbí, je bytelný a když parkuji kolo, tak se pružina jeví houževnatá dost. Inu.. uvidím, jak se bude chovat dál.
      Měl jsi, Radku, pravdu, s tím vychytáváním detailů :)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se stojanem

           

      Diky za pekne napady. Mne stojanek taky drncel, resil jsem to omotanim zvonkovym dratem (aby se skripnul a tvoril mekky doraz), ale ma to omezenou zivotnost (casem to drat rozmacka), tvoje reseni je jako obvykle perfektni, s timhle tlumicem by se mel stojanek uz prodavat!
      Ze by se mi nejakym otresem chtel stojanek vyklopit, to urcite ne, ale myslim, ze podobny problem zminoval M. Adamek. Ten stojanek sice vypada pekne a masivne, ale nejspis s nim ma podobne potize vic lidi.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se stojanem

           

      pěkný! Hadičky jsou z pračky mezi napouštěcím ventilem a násypkou, co? ;-)


      Jinak Rasťo zvuky mi to dělalo taky a štvaly mě. Když jsem jel bez sluchátek. Pomohlo to prostě prostříkat mazadlem a byl klid...
      Ale, že by se to narovnalo, tak to se mi nestalo.
      Ale stalo s emi asi třikrát, že při naloženým kole a postavení tak, že byla moc velká váha na stojánku, sem ho zlomil. Tak varuju dopředu ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se stojanem

             

        Hadička je z hladinového spínače. Na fotce možná vypadá větší...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2011
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém se stojanem

               

          aha... díky za upřesnění, takže takhle malá..
          Z fotky mi to fakt přišlo jako větší průměr. Dík.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se stojanem

             

        Díky za varování Jurimíre. Takové ty skřípací zvuky jsem promazáním odstanil, ale kovoklepu nožky o doraz jsem se tím nezbavil, budu tam muset implantovat tu Radkovu vychytávku. Jinak včera cestou z práce i dnes do práce se mi opět stojan narovnal. Je to taková blbost, detail, ale štvě mě.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2011
        Autor: Rasťa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém se stojanem

               

          Třeba to je nějaká vychytávka a stojánek ti signalizuje zastav a odpočiň si :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2011
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém se stojanem

                 

            takže celej problém je, že má jenom stojánek, kterej je línej a nerad cestuje?

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Problém se stojanem

                   

              Možná i tak by to šlo vyložit

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2011
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Problém se stojanem

                   

              Nebo se boji jezdit na kole?

              [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Problém se stojanem

                     

                Chlapi, vy jste žertéři :)))
                Ale možná to tak je, neb Stojánek stále trucuje. Dnes ráno zase - hup a narovnal se.
                Začínám uvažovat o Murphyho řešení, alespoň dočasně...

                [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2011
                Autor: Rasťa
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Problém se stojanem

                       

                  Docasne trvale reseni? 8-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2011
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Problém se stojanem

                       

                  Víš, jaká je jednotka dočasnosti, že jo...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2011
                  Autor: Jirka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Problém se stojanem

                         

                    jeden "nafurt"?
                    :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 03.08.2011
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Problém se stojanem

                           

                      Dvacet let, ale v tomhle případě to je skoro totéž :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 03.08.2011
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Problém se stojanem

                         

                    No... 1 furt... :))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 03.08.2011
                    Autor: Rasťa
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se stojanem

         

    Stojan mi porad rachtal, povoloval se i s perovymi podlozkami. Tak jsem ho ulozil do skrine a jsem navysost spokojen. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém se stojanem

           

      Budes-li resit stejnym zpusobem vsechny problemy, je jen otazkou casu, kdy budes chodit pesky a navic bos. ;)

      Ja bych se bez stojanku rozhodne neobesel, casto neni pobliz nic o co bych kolo oprel a pokladat lehokolo na bok mi prijde nesetrne vuci riditkum a kolu vubec.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém se stojanem

             

        řešení je neslejzat a požádat někoho, aby ti pro to pivo došel... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém se stojanem

               

          Samo, stačí jedna štangle a nekonečná řada lehkolistů může parkovat, i ten pingl by to měl jednoduchý s obsluhou

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2011
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém se stojanem

                 

            Hezke, akoratze pokud by ta znacka pri konecnem poctu lehokolistu povolila, nastal by (pravdepodobne) doslova dominovy efekt. V podstate dominovitejsi by uz bylo asi jen to domino. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2011
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Problém se stojanem

                   

              Taky si vsimni, ze jsme si ji nechali podepirat i ze druhe strany!

              [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém se stojanem

         

    Inu... tak původní stojánek jsem o víkendu odstranil, byl totiž nepoučitelný a stále se za jízdy při větším zhoupnutí kola narovnával. Dokonce to vedlo tak daleko, že při pravidelných cestách do práce už jsem věděl, na jakých hrbolech jeho narovnání hrozí, a tak jsem v těchto místech přibržďoval. No nevadí, Prostě jsem měl smůlu na kus, pružina uvnitř nefungovala jak měla. Během osobního setkání mi sice Radek poradil, kde co a jak ubrousit, abych se problému zbavil a určitě by to i pomohlo, ale na takové úpravy já nemám buňky. Hnát to přes reklamace, na to jsem taky už neměl chuť, místo toho jsem koupil stojánek jiný za 75 Kč. Nenarovnává se, neklepe, funguje dobře a je taky černý. Jen je na něm vidět, že není tak tuhý, tož uvidím, kdy rupne.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2011
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024