reklama

Hayes 1, nebrzdi / brzdi

Ahoj vsem,
pred mesicem jsem si koupil kolo Rock Machine Torrent 05, mimo jine take kvuli tem nadhernejm brzdam Hayes one (mech.).. Ted, po najeti asi 200 - 300 km jsem zjistil, ze predni kotoucovka prestava brzdit, stiskne, ale odpor neni dostatecny. Zkusil jsem odmastit tech. benzinem jak desticky tak kotoucek, bezvysledne. Nevite co s tim muze byt? Vazim "jen" 70 kg, zadni brzda krasne brzdi uz i pri malem zmacknuti, predni musim proste uplne rvat, nezablokuju s ni kolo ani kdyz ho jen tlacim pesky...
Na olej jsem si daval hodne bacha, desticky maj takovy cerveny vyryty (asi) carky.. Tak me tak napada, ze zacatku jsem brzdil vyhradne predni a obcas se pekne rozzhavila. Nemohl jsem je nejak "prepalit"??
Diky moc vsem za rady..

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
  • Re: Hayes 1, nebrzdi / brzdi

         

    A zkusil jsi prostě jen dotáhnout brzdové lanko ? Mám podobnou zkušenost u nových mechanik,přední prostě používáš intenzivněji než zadní a proto se ze začátku usazují dost rozdílně.Pokud s tím nemáš zkušenosti,doporučuji nešahat/myšleno doslova/ ani na kotouč ani na destičky a dát to do servisu.Přepálení nehrozí,ale jak se ti na kotouč něco dostane-stačí mastné prsty-bude ti to i po odmaštění vydávat různé pazvuky.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kertag)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hayes 1, nebrzdi / brzdi

         

    Při vedení kola ho musíš zablokovat i kdyby se třel teflon o teflon. Závadu hledej ve vedení lanka v bowdenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

539 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024