reklama

Jakou čelovku

Zdarvím cyklisti, chtěl bych poradit jakou čelovku si mám koupit na noční jízdu na kole po nějaké cyklostezce... Určitě někdo jezdí s čelovkou a poradí typ...
díkY moc

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (norman_64)
  • Re: Jakou čelovku

         

    Přidávám se k dotazu, také o ní uvažuji. Mohli byste, prosím, uvést, jestli to je uchycené na pásku přes čelo, nebo se to dá upnout na přílbu?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      No já čelovku požívám na horách teda hlavně. Mám diodovou a to na kolo nebude uplně ono. Dosvit, i když mám špičkovou, není oproti halogence nic moc. Ale na kolo to vzít mi ještě nenapadlo :-)))) Jestli jezdíš v helmě tak mě nenapdá jak to přidělat na cyklopřilbu teda.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      no opásat nějakou čelovku na přilbu, to nevím, jak by to tam drželo, a na hlavu -na to je zase pod přilbou málo místa. JEdině to tam nějak připevnit ne opásáním, ale jinak. Ja jsem si 1W diodové světlo na přilbu raději vyrobil jiné sám, i když mám i čelovku.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      Jak připevnit čelovku na helmu: http://www.adamek.cz/zlepsovaky/celovka/

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2011
      Autor: cz593628
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Zdravím pánové také se přidávám.Doufam že se někdo najde kdo nam odpoví.

    Chtěl bych začít s noční jízdou a preferuji světlo na čelo.diky

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (palec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      ja pouzivam celovku hlavne na cestu z prace,koncim o 22 00 a domov to mam tak 5 km po hlavnej ceste,kupil som ju v obchode s rybarskym naradim,je 5 diodova,uchytenie je na gumeny siroky pasik na celo,drzi to dobre,pouzival som svetlo aj na riedidlach biku,ale celovka sa mi zda lepsia,ked chcem vidiet co sa deje na bokoch cesty,tak pootocim hlavou a nie raiadidlami na biku,takze nemenim smer cesty,ja celovku doporucujem,

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (trac)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Ještě bych chtěl dodat, že čelovku bych chtěl využívat v terénu...a nevím jestli diodovku,žarovku, atd....... Pokud můžete napsat i ty čelovky... Ohlížím se po Petzl Tikka Plus....ale prý diody nic moc...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (norman_64)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      Na LEDky zapomeň!! To je v opravdové tmě slabota. To co je postavené na LEDkách od 360mW do 600mW(aka Luxeon,GD OSRAM, Agilent a Lumiled) je tak na alpinismus nebo speleologii. Při svitu z kola (a z hlavy je to ještě horší než z řidítek) je kruh nebo ovál co dopadá světlo bez ostrého ohraničení. Řekl bych, že něco vidíš, ale větší kořeny nebo šutr na hraně, ztrácí kontury a navíc to bílé světlo trochu mění odhad hloubky děr nebo "to co je ve stínu". Slušně by svítila kombinace 3x nebo 4xLED, ale to abys měl na hlavě nebo v batohu elektrárnu. Zkrátka můj názor je halogenka, ale pozor - kvalitní. Jo a taky dobrá optika před reflektorem - rozhodně ne nějaká módní "prolamovaná" čočka. Tak to je moje "malá troška do mlýna". Soráč pokud to nekoho, kdo je ortodoxní vyznavač LEDek zvedlo ze židle nebo sedla :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Benny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou čelovku

             

        Naopak, podal jsi pádné argumenty proč halogen. ještě by mě zajímalo co uchycení na helmu.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (palec)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou čelovku

             

        no ortodoxní vyznavači např dvou 1W LED se jen smějou tomu, co jsi napsal. Hlavně tomu blábolu o elektrárně v batohu.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      leta jezdim s "nejlevnejsi" (500 kc)celovkou Petzl . puvodne osazena klasickou zarovkou a na tyle je krabicka pro 4.5V baterku. popruhy ma 2, jeden jalo celenka okolo hlavy a druhy jde od reflektoru ke krabicce s baterii. po povoleni gumy jde docela nasadit na prilbu - pozor, jen prilba bez ksiltu- s tim ze obvodova guma jde na bocich pod okraj prilby. puvodni zarovku nahradila zavitova halogenka a misto ploche baterky je spiralovym kabelem pripojene batrkove pouzdro v batohu. Jako celek je docela v pohode, jde ji stahnout z prilby a pouzit vecer pri vareni atd. videl jsem kdysi v televizi leho-kolo a kluk na nem mel svetlo chycene suchym zipem na prilbu.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    No já měl halogenku, vydržela svítit tak 5 Km a pak jsem ji raději vypl a jel jsem po silnici bez ní. Svítila tak málo, že nebylo vidět nic.
    Když si oči zvykly na tmu, viděl jsem bez ní lépe než s ní. (ne v terenu, ale na silnici)
    Halogenka jsou vyhozené peníze.

    Včera jsem koupil od Authora 5ti diodovou. Sice jsem jí nevyzkoušel ještě v praxi, ale z 8. patra dosvítila až na zem a to nám tu svítí lampy.
    A když jsem zhasl, krásně jsem v prostředním kuželu viděl přes celý byt (asi 11m) a boční by mohly slušně osvětlovat pangejt a spodní svítit tak 2-3 m před kolo.
    Baterie v ní prý vydrží celý rok, ale svítilo se na ně jen na podzim a na jaře. Určitě to bylo víc jak 5km. Dle sdělení mého prodejce, který ji má.

    Čelovka by mě asi deprimovala svým pohybem zárověň s hlavou. U téhle pětidiodové nemusím hýbat hlavou abych viděl do strany. Prostě tam svítí aniž bych hlavu musel natáčet.

    Až jí vyzkouším, určitě sdělím své zkušenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      A co rikate tomuhle svetlu http://www.cateye.com/en/products/viewProduct... jenom ta cena je mastna, pres 9 tisic.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peter)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      Napiš zkušenosti, až ju vyzkoušíš!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (norman_64)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou čelovku

             

        myslím to světlo od Authora

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (norman_64)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Ja celovku pouzivam , na horach v udolich v noci kdyz potrebujes campovat je k nezaplaceni a na kole nekdy taky , jednu mam vod Fitz , ta je pro horolezce ale poslouzi i cyclistum . Druhou mam na cycle i s uchytkou na braincatcher a ma uchyt i na riditka , je delana v Cine pro Planet Bike , koupil jsem ji v Mountain coop store a jsem s ni naprosto spokojeny .

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      Sem zapomel Petzl tika plus je taky OK .... kamos ji ma a spokojenost

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Nooo... Po tmě nejezdím, takže pro to nemám ani adekvátní světlo, ale pokud můžu dát tip na ne-cyklistickou čelovku, bude to jednoznačně Black Diamond Moonlight. Váží i s baterkami asi 100g, navíc je dobře uchycená na hlavě (baterky vzadu), takže ani nepoznáte, že ji máte na hlavě, natož v batohu. Solidní svit, dlouhá výdrž, na 3 AAA. Doporučuji navštívit místní hudy nebo tak něco a za 80 pořídit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      pochopitelně mi upadla jedna nula - 800 ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Já bych teda jenom s čelovkou nejela, jednak kdybys měl dodržet předpisy, potřebuješ mít světlo na kole (ale to není hlavní důvod), podle mě je lepší mít nějaký pořádný světlo na kole - to si nastavíš tak, aby svítilo jak potřebuješ, kdežto u čelovky trochu hejbneš hlavou a hned to svítí úplně jinam. čelovky sice používáme večer při táboření, ale nikdy mě nenapadlo, že bych ve tmě na kole jela jenom s ní. Možná jako pomocný druhý světlo, ale jako hlavní NIKDY.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    V celovkach se nevyznam, shanel jsem si nejake informace ale spousta z nich si protireci. Chtel bych taky nejakou univerzalnejsi, abych si moh prisvitit z kola, (a abych pritom taky neco videl), ale zakladem je prece jen vic bez kola- pri chuzi a praci ve tme bez kola. Nektere maji i vic rezimu sviceni. Zajimave jsou filtry, pokud by sly nasazovat,to je asi jen vyjimecne u celovek(?) To je normalni cena za celovku - cca kolem 1000 Kc (od 800-1200 Kc) ? diky za radu :)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2010
    Autor: Nosic
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      po tom co jsem už podruhé ztratil značkovou čelovku (první petzel, druhá led lenser) jsem šel z preventivních důvodu :o) asi před měsícem do této čelovky : http://www.ledbaterky.cz/e-shop/eshop/2-1-LED...

      zatím svítí super, uvidíme po delší době jaké budou zkušenosti :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2011
      Autor: patentik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou čelovku

             

        Vypadá zajímavě,ale neuvádí moc parametrů.Jak dlouho vydrží svítit?Jak daleko dosvítí?

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2011
        Autor: rambousek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Sice je mam na jiny ucel nez cyklistika, ale co uz ;))
    Na nekompromisni vykon, ale tezsi (4xAA aku)
    http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led...
    pro kompaktni rozmery, ale znatelne mensi vykon
    http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led...

    Obe zatim bez problemu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2010
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      O té první uvažuji, moc se mi líbí. Jen mě mrzí, že není hliníková, to by jí slušelo více (a nemuselo by tam pak být pitomé omezení doby svícení s maximálním výkonem).

      Od nich se mi líbí i Zebry, jsou takové krásně kompaktní a přitom stále dostatečně funkční.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.11.2010
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou čelovku

             

        Ta "routa" kolem diodoy kovova je
        Jinak tahle udajne to omezeni casu na max nema, ale je za skoro dvojnasobek
        http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2010
        Autor: E-Ryc
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou čelovku

               

          Měl jsem tu čelovku v ruce. Celé tělo se dělá kovové kvůli tomu, aby rozvedlo odpadní teplo a uchladilo elektroniku.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.11.2010
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou čelovku

           

      pokud chceš kvalitu běž jednoznačně do nějakého fenixe nebo petzela - pro ježdění do hospody a zpět, příp. pro děcka bych šel do něčeho takového : http://www.ledbaterky.cz/e-shop/eshop/2-1-LED...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2011
      Autor: patentik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Jakou čelovku

             

        Porad jsi to jeste nepochopil? Ten eshop, ktery tu vychvalujes ma jen smejdy a jeste navic zbytecne drahe. Zkus se podivat nekam, kde prodavaji kvalitu. Nebo nekam, kde tyhle cetky prodavaji levne. Ale radit tu predrazeny ausus je podraz na potencionalni kupce!

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou čelovku

         

    Doporučuji všem prostudovat toto - http://forum.fotonmag.cz/
    Tyto informace vám doslova otevřou oči. Zapomeňte na bludičky z Aukra a z českých obchodů.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2011
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024