reklama

Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

Zdravím,
potřebuji novou vidli a všude čtu tuny chvály na Epicona. Ale jako studenta mě samozřejmě limitují prachy. Když jsem se díval na Raidona, tak mi připadá že mezi těma dvěma je rozdíl pouze v materiálu (370 gramů rozdíl), což pro mě není problém. Nebo se mám poohlídnout ještě po jiné? Jezdím spíš lehčí terén a mám 80kg.
poraďte prosím.
Kubino

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2011
Autor: Kubino
  • Re: Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

         

    Raidon nemá regulaci tlumení, jen tuhost tlakem vzduchu. Je nastavený spíše na rychlejší jízdu (nemyslím zrovna sjezdy, ale minimálně tak 15-20 po cestě), než na nějaký trial. Na kamenité cestě, panelech nebo třeba trávníku se pěkně vrací, ale když jedu nějakou náročnější pasáž pomalu, tak občas mám dojem, že mi trochu odskakuje.
    Ale tak se chová na mých 85-90 kilo, při jiné váze nebo jiných zvyklostech jezdce může být subjektivní dojem jiný.
    Epicon je v tomto plně nastavitelný.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

         

    Podivej se na http://www.tuning-test.cz/
    Mam od Milana Slance uz treti upravenou vidli.
    Prvni dva byly Raidony, ted Epicon. Rozdil proti originalu nebetycny!
    A kdyz jsem se ted ptal po Raidonu, jednoznacne nedoporucil. Soucasny Raidon pry uz neni to, co byval a on ho uz neupravuje.
    Upraveny Epicon stoji jen malo vic nez neupraveny a tech par korun se vyplati. A na svoje upravene vidle poskytuje plnou zaruku a levny servis. Po jedne sezone se Ti priplatek za upravu vrati na cene servisu. No dobre, mozna za dva. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

           

      Murphymu věř, neb on je tím borcem, který dokáže zničit nezničitelné.
      (... to jen tak někdo neumí. I když ...)
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

           

      Na Tuning-test jsem se už díval. Už jsem pár diskuzí pročetl, ale ta cena je už mimo můj cenový strop. U nás v kamenném obchodě je Epicon RLD 100 za 3600 Kč (docela nová prodejna), což je tak zhruba můj cenový strop. Na Raidona jsem se zatím nedíval, ale tipuju, že jestli ho mají, tak půjde hluboko pod tři tisíce.
      Jinak už 7 let! jezdím starou pružinovou RST, která už je dlouho po smrti, tudíž nějak náročný nejsem :-D
      Jestli Joe je s Raidonem docela spokojen, tak já bych byl určitě.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2011
      Autor: Kubino
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Epicon nebo Raidon? Nebo jiná?

         

    Tak nakonec jsem koupil Epicona. Až bude čas tak ho hodím na kolo (pokud se mi podaří přehodit spodní misku hlavovky :-D) Kdybych se nemusel začít drtit na státnice, tak už má najetou první stovku. Díky moc za názory. Zdarec

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2011
    Autor: Kubino
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024