reklama

Názor na vybrané krosové kolo

http://www.kola-online.cz/Krosove-kolo-Merida...

Nazdárek, chtěl bych se zeptat, jak hodnotíte výše uvedený kolo. Plánuju na něm jezdit spíše po silnicích a sem tam nějaká polňačka a lehčí terén. Předpokládám, že tak max. 2000 km/rok. Já 180cm/80 kg a preferuji právě Meridy... Rád bych se vešel finančně do 15 000, pokud byste mohli navrhnout případně i nějakou alternativu.

Jen nevím, jak moc potřebuju odpruženou sedlovku a na krosu diskové brzdy... Neorientuju se v tom, mám starýho defakto nepojízdnýho treka, kterýho hodlám nahradit a začít pořádně jezdit...

Díky moc za reakce

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2011
Autor: Sheldon
  • Re: Názor na vybrané krosové kolo

         

    Na kotoučovky bych se v týhle cenový kategoriii... Teda pokud nebrodíš pravidelně v bahně, nebo ve sněhové břečce. A to moc nepředpokládám.
    Takže bych za tyhle peníze radši http://www.kola-online.cz/Merida-Crossway-TFS...
    9 qaltů, asi i lepší nába, vidli těžko posoudím, ale asi bych si taky na ni víc vsadil. A V brzdy s dobrými špalky stačí víc než bohatě. Tahle odpružená sedlovka je jen hračka. Když ale usoudíš, že se hodí, vždycky se dá vyměnit za funkční.
    Já mám taky trekovou Meridu a nedám na ni dopustit. Jezdím ale i ve sněhu, takže v zimě bych kotouče bral, v létě vůbec nechybí, ani v horách. Vyměnil jsem převodník za MTB, do kopců praktičtější převody. A sedlovku mám odpruženou SR.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Názor na vybrané krosové kolo

         

    Zkus třeba loňský model a za 15 tisíc máš už hodně dobrý kolo proti tomu co sis vybral.
    http://jizdni-kola.heureka.cz/merida-crossway...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Názor na vybrané krosové kolo

           

      Úsměvné aneb "klasika". Dáme tam XT šaltr, zbytek v SLX příp mix, a můžeme směle hlásat, že je to na ikstéčku... :))
      Ale jinak komponentově dobré...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Názor na vybrané krosové kolo

             

        Pokud bude přehazka XT a zbytek SLX tak je to ještě výborné. Třeba náby někde dají na úrovni Alivia - kdo by se o to zajímal co tam má.
        Ale takové označení je opravdu pro smích. -)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Názor na vybrané krosové kolo

               

          No vono na tom kole je pár věcí "jen" Deore... ;)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2011
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Názor na vybrané krosové kolo

             

        No co, letošní Kellys na kola i za původních 25tis cpe kombinaci XT + Altus, k tomu Acera kliky :-)

        Např. http://kellysbike.com/index.php?id=cz_product...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Názor na vybrané krosové kolo

               

          A na modelech 2012 budou vzadu torpedový brzdy Velamos...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Názor na vybrané krosové kolo

                 

            Zabít je, šetřílky :-/

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Názor na vybrané krosové kolo

           

      hm todle kolo se mi zda dosti zajímavé, jen vidím problém v tom, že je to lońský model a dle heureky je jenom v e-shopech, kde ho tezko vyzkousim...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2011
      Autor: Sheldon
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Názor na vybrané krosové kolo

             

        To problém je, ale podle toho jak jsi psal, že preferuješ Meridu, tak jsem myslel, že už máš s kolama Merida své dobré zkušenosti, takže jen vybereš svoji velikost a pak už není co zkoušet. Může být, že je někde v kamenných obchodech mají, ještě nedávno jsem u našeho prodejce Kulhánka viděl loňské modely také za velice dobrou cenu. Jinak když si změříš svoje proporce můžeš je porovnat s geometrií tohodle kola, Merida má zhruba stejnou geometrii na všech svých kolech obdobného typu.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

439 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024