reklama

Surviving skill

Jen pro srandu , jsem jen zkousel co se necha a co ne na dojeti domu . Pouzil jsem na svuj experiment vyslouzilej MTB , ujel jsem 30 km panove a damy a to 3 x . Desperat biker by si mel umet poradit za kazdy situace ....... Rozrezany gumy , nechaji podlozit kurou , nejlepsi je briza a vycpat travou , kdyz jde opravit duse tak pumpovat jen malo ..... Prasknuty retez , kus dratu , snerovadlo a i izolacka i kdyz za 30 kilaku si tu primitivni opravu zopakujete nekolikrat ..., prehazovacka , nechat na prostrednim kolecku a uvazat ji aby drzela v poloze .... zlamany sedlo , svazat a omotat hadrama , svetr tricko apod ... pedal , kdyz osa zustane pridratujte kus dreva , kdyz ne tak kus vetve z tvrdyho dreva narazit do diry v crank , Praskly brzdovy kabel se necha nahradit provazem . Praskly ram se necha zdratovat a vidlice taky , potrebujete jen pruty , drat a de to i bez klesti doporucuju jet pomalu a vyhybat se nerovnostem na ceste .....

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
  • Re: Surviving skill

         

    No to je perfekní!Supr. To by snad stálo za to udělat podle toho nějakou příručku. Kdo jezdí hodně divočinu tak by se mu to mohlo hodit. Se divim že to bylo ještě pohybuschopný.
    Mimochodem, to kolo pak muselo vypadat jako že prodělalo několik sovětských ofenziv.......:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      Taky ze jo , to kolo bylo prodany pred 15 lety a je ted vystaveny v bike shop kde bylo zakoupeny ve vyloze i s tou travou v plastich .......((.Ne ze se chlubim ale lidi by meli met jistou edukaci a pak ve zdejsi prodejne bicycles jsou znaly a ochotni zamestnanci . Mam od nich na testovani jedno novy Rocky Mountain limited series a stve me ze ne na leto )) . Pod tim krapem je cedule oramovanyma fotkama . Vlad ride this old bike for 50 miles . How good is your surviving skill ?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Surviving skill

             

        FOTKU!!! :)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Surviving skill

               

          Kterou , toho Junk nebo Rocky mountain .....

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Surviving skill

                 

            No ten Junk, to člověk přece musí vidět aby tomu věřil:-).

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Surviving skill

                 

            ten JUNK prece :)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Ano, člověk si musí umět poradit. Síla lidského ducha a umu je obdivuhodná.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Lidský důvtip překoná všechny nesnáze! Zavzpomínal jsem na svoje první kolo, na kterém jsem se vyučil drátenickému řemeslu...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      Mládenci, prosím vás, tohle nám (starším) nedělejte.
      Vlezdoprdelkovství všemu, co pochází ze SSSR nahraženo toutéž aktivitou ke všemu, co pochází z "Golden West".
      Brrrrr...
      Ještě že příspěvky zde se nesou v lehčím duchu.
      Se soudružským pozdravem Všest vpráci!

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Takovéhle "z nouze ctnosti" jsem poprvé viděl v nějaké obrázkové knize o kolech , stále je na pultech. Přetržené lanko tam nouzově pospojili plechovkou od piva.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Proč ne? Robinson byl přece první domácí kutil a to máme ještě co dohánět.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      Takže myslíš, že kdybych dal na záda bandasku se smetanou, tak bych z toho cestou utlouk máslo?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Surviving skill

             

        Da, da... vot maslostroj! ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Ahoj Vlad(o),jak jsem pochopil z Tvych ostatnich prispevku, tak zijes v Kanade. Momentalne jsem ve Vancouveru. Kdepak se prosimte nachazi tenhle bike shop? Az se vratim zpatky do Czech Republica of Banana, tak planuju koupit novej bajk.
    Celkem me tenhle prispevek zaujal, chtel bych videt tuhle kreaturu vycpanou travou a kurou na vlastni oci.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Belous ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      Skoda,ze se to neda koupit jako rarita je to obdivuhodne.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Surviving skill

             

        Je neuveritelny , jakej srot by se nechal zpenezit ....

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad (ptacibird@yahoo))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      For Belous . Neschazuj CZ , vsude chleba vo dvou kurkach ......., Tady to taky nekdy neni zadnej med . Bike bude do zejtra v Pentincton Okanagan , kde ho vystavi pak to nevim ale asi to hodej do srotu . Nechal jsem se vyhecovat kamosem protoze jeden zdejsi rekreacni biker nechtel verit na cem se necha dojet domu . Kde jses ve Vancouveru , jak tu budes dlouho a kde tam jezdis ? Grouse MTN , Cypress , North Vancouver , Horseshoe Bay , Soupni sem tel no. at ti muzu zavolat . Ja se vracim domu v nedeli , bydlim kousek od Hongcouver , pocasi v Okanaganu stoji za prd a prsi . Co si tak vyrazit na Squamish ? Je tam super trail pro MTB hned kousek u Chief . Nebo do Whistler ? Pemberton ? Tam to je taky OK . I na treka nebo cestaka .

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad (ptacibird@yahoo))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Surviving skill

             

        Jo, CZ neshazuju, uz jsem tady vic jak dva mesice, tak se celkem tesim domu. Za tri tydny bych mel zvednout krovky. Bohuzel s kolem je to tady horsi, pac jsem tu kvuli praci. Takze kediny kolecka mam na bruslich :) a na tech uz to taky na mokru moc nejde ;).
        Ve Whistleru i ve Squamishi jsem se byl podivat. Pro bajkery je to tady raj na zemi.
        A bydlim v "turbanove" :) SURREY v hotelu u King George. (BTW. Nikdy bych neveril, ze budu v Kanade jako "beloch" v mensine.)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Belous ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Surviving skill

               

          V Surrey to je samej raghead , ale pamatuju casy kdy sem nezamykal ani auto , dnes pred tou svoloci musis zamknout i kolo kdyz des do kramu a stejne nevis esi ho neukradnou . Myslis si ze kvalitni bicycle jsou v CZ levnejsi ? Kdyz by byli tak bych tam svuj vod tud pristi rok na tech 6 mesicu co tam budu ani netahal . Koupil bych si ho tam a bylo by vo starost min .

          [ Zpět ]
          Datum: 08.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Surviving skill

                 

            Ja se chystam koupit bajka az se vratim domu. Tak sem se dival na KONU a ten samej model je po prepoctu tady levnejsi cca o pet tisic kacen. Co je to 250 dolacu :) U nas tahle sranda kostuje 32k.
            Jedes si k "nam" odpocinout?
            Nejvesti sok tady pro me bylo videt typka s plinkou na palici za volantem 911ky anebo dalsiho podobne vyparadenyho na harleyi. Malem sem spadl z brusli :)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (belous ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Surviving skill

                   

              To ti verim . peknej sajrajt se sem sere do CDN . Kdyz je bike levnejsi tady proc si ho tu nekoupis ? Prece kazdej bike shop ti ho pripravi a da na nej krabici do ktery ti ho i ulozi na cestu letadlem . 250 $ je dost . Ja na ne musim kdyz zaplatim dan z prijmu asi 11 hodin tahat jako sroub . Kde mam to telefonni cislo abych ti domluvil !

              [ Zpět ]
              Datum: 08.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Surviving skill

         

    Zajímavější příspěvěk by byl, jak dojet, když si zlomím ruku nebo nohu a jsem sám. To jde o život.
    Na prasklý řetěz vozím nýtovačku, váží cca 20 deka, náhradní lanka váží nulanulanic a snimi potom můžu připevnit dlahu z větví na prasklý rám, protože v "divočině" se těžko bude nacházet drát. Pedál se ulomí těsně u kliky, takže klacek nefunguje (závit je ucpaný a není čím zbytek vyšroubovat) a jestliže mi upadne jen ten pedál a osa zůstane, je to hrubý nedostatek v údržbě.
    Na prasklém plášti jsem ujel asi 15 km a ráfek vydržel. A prasklou vidlici bych neopravoval, raději bych šel pěšky, abych si třeba dalším pádem nezlomil ruku.
    Základ je vozit sebou nářadí. Centrklíč, 2 konusáky, Asi 6 imbusáků, šroubováček, klíče 8,9,10,13 a14, kombinačky, trochu vazeliny, lanka, jeden drát, náhradní duši a lepení a nějakej ten šroubeček s matičkou. Mám sice na kole asi o dvě kila víc, ale jsem ušetřen v 99% závad nedojetí.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Surviving skill

           

      Za ! Ja navic vozim se sebou i kousek vazaciho dratu a krome tools o kterym tu pises mam i nuz , napsal sem co se necha a si to preber jak chces .... se zlamanou rukou se necha jet , mas este jednu a se zlamanou nohou sem to nezkousem a doufam ze ani zkouset nebudu .

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

451 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024