reklama

kotoucove brzdy

Zdravim lidi...
Vzhledem k tomu, ze uz jsem prakticky zoufalej tak pisu sem. Mam doma Authora versuse a zhruba od zacatku sezony resim piskani kotoucovek. Oba brzdice sem vycistil, desky sem vzal smirkovym papirem, na tvrde rovne podlozce kotouce odmastil, sesteloval brzdy a vysledek je takovy, ze predni brzda mi prestala piskat, ale ta zadni snad jeste posilila az to je hodne neprijemne :( Posledni co mi napada je vymena desticek, ale na 2 stranu na predku jsou ty same a nepiskaji, tak uz nevim kudy kam. Nemel by nekdo nejakou technickou radu jak to odstranit ???

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2011
Autor: xandy
  • Re: kotoucove brzdy

         

    Pokud jsi zamastil i desky tak Ti smirek nepomuze....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2011
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kotoucove brzdy

         

    Zajdi do mototechny a kup pripravek na odmasteni kotoucu a desek. Nekdy pomuze vycistit desky v perchloru, nekdy vypalit mastnotu v troube nebo nad plynem...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2011
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kotoucove brzdy

           

      Myslim ze autor dotazu resi piskani kotoucovek a ne jejich zamasteni, to by se potom ptal jak to udelat aby vubec brzdily.

      xandy:
      brzdy jinak brzdi normalne? To piskani se ozyva pri jizde i bez brzdeni? (= desticka skrta o kotouc, bude potreba bud jenom pootocit nabou patricneho kola, vystelovat brzdovy trmen nebo porovnat ev. pokrouceny brzdovy kotouc). Nebo se piskani ozyva jen pri brzdeni? Pak doporucuju zkusit jiny par brzdovych desticek, pro jistotu od jine firmy. Nemusi jit o stejnou firmu jako u brzd samotnych, existuje i rada druhovyrobcu.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2011
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kotoucove brzdy

             

        Ahoj desky neskrtaji o kotouc.Piskani se objevuje jen pri brzdeni a to jak pri jemnem dobrzdeni tak i silnem pri sjezdech. Desky jsem prave mel jako posledni moznost ale zda se mi divne ze mi predni brzdic pri stejnych komponentech brzdi normalne.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2011
        Autor: xandy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kotoucove brzdy

               

          Mne posledni dobou taky predni brzda zacala skoro troubit :o) , ale neresim to, neni to vzdycky, brzdi vyborne a snad ji to zas nekdy prejde ;o)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2011
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kotoucove brzdy

             

        Myslím že autor dotazu vůbec nemusí vědět že si při provozu kola desky zamastil (nemusí to být jeho vina), stačí projet louží kde na hladině plave nafta/olej... Proto jsem to zmínil.

        Zapečená mastnota případně desky (většinou oganické) zapečené do sklovitého povrchu způsobují někdy tyhle hnusný zvuky.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2011
        Autor: Radius
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kotoucove brzdy

               

          Tak zkusim jeste odmastit az bude cas, protoze dnes jsem jel dalsi sjezd a byl to zase operni vykon. Predek total v pohode, ale jak sem hrabl na zadek tak to rincelo hrozne :(. Tak zkusim koupit nejaky pripravek na odmasteni brzd a jestli uz ani to nepomuze asi utrhnu celej zadni trmen a budu brzdit jen prednim.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2011
          Autor: xandy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kotoucove brzdy

                 

            Kdybys mel brzdy opravdu mastne, tak by ti to nebrzdilo temer vubec a to bys myslim poznal docela bezpecne.
            Nektere brzdy proste muzou pri brzdeni pistet, jine za urcitych okolnosti jenom nekdy, jine skoro nikdy. Zalezi i na kombinaci kotoucu a desek, pokud je to u tebe vazne tak neprekonatelna krize tak zkus proste desky od jineho vyrobce (vhodne pro tvuj typ brzd).
            Jestli ti to vazne tak vadi tak to udelej a nechtej po mne abych ti to opakoval potreti :oD

            [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2011
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kotoucove brzdy

                   

              Kdyby mel brzdy opravdu mastne, tak by to poznal docela NEBEZPEČNĚ.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2011
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kotoucove brzdy

         

    Mně taky pískaly brzdy (Formula RX) a pomohlo nanést trošku měděné pasty (malinko) na destičku (pochopitelně na tu stranu k pístku) Zlepšení na přední 100% na zadní tak 70%.
    Prý se také dá ještě použít nějaká keramická pasta, ale to nevím kde se shání.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2011
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

428 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024