reklama

Dva dotazy-prosba o upřesnění

Potřebovala bych se poradit o následujícím - 1. co si myslíte o představci na horské kolo, na kterém se dají nastavovat různé úhly až do 60 stupňů? Vyplatí se připlatit a pořídit si ho? Slyšela jsem, že na horáku mají být správně pouze pevné představce a tenhle může dělat potíže, není tak vyvážený apod... Já ale potřebuji kvůli zádům hodně vzpřímený posez, takže asi do toho štelovatelného půjdu...
Nebo by mohl bohatě stačit ten s úhlem 35?, který asi nakonec koupím, protože na tom nastavitelném stejně sama nic nenašteluju. viz, prosím, obrázky.
2. Ráda bych nastavila vidlici RST - jde o pružinovou přední vidlici RST CT-COMII TL (40 mm) na krosovém kole Author Stratos 2003 tak, aby si více rozumělo s povrchem - teď jde příliš ztuha, potřebuji, aby byla měkčí. Asi bude lepší obrátit se na cykloservis, ale zkusím, jestli nepůjdou přeci jen povolit rukou ty štelovací knoflíky doleva, je to pružinová vidlice, kdysi jsem slyšela, že je snad prý jen symbolická a nemá moc smysl se pokoušet ji štelovat - nemáte s tím někdo víc zkušeností než já?, faktem je, že teď ji na kole skoro nepoznám..
Děkuju za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 05.07.2011
Autor: Aluška
  • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

         

    1. Představec - na crosse Stratos v pohodě, kterýkoli z těch dvou. Stavitelný má logicky výhodu v možnosti změny (je otázka jestli je přínosné to několikrát přestavovat). Ten s větším úhlem je OK, jen je dost krátký, je třeba počítat s tím, že řízení bude živější i drobný pohyb řidítky se víc projeví změnou směru, dá se na to zvyknout. A to, že je kratší se taky trochu promítne vzpřímenějším posezem.
    2. Vidlice - nemá cenu se v tom amatérsky vrtat, trochu znatelná změna by mohla nastat pokud by v servisu vyměnili pružinu za měkčí. I tak ale bude funkce pružení/tlumení limitována vlastnostmi této jednodušší vidlice. To bych možná nechal ještě nějakou dobu být a porozmýšlel časem o koupení sofistikovanější vidlice.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2011
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

           

      Děkuju za odezvu.
      Rozmýšlím mezi dvěma představci na fotce, pořídit si chci představec na horské kolo ne na krosové. Jeden z nich zamýšlím koupit na horáka, asi spíš ten pevný, štelovatelný na horské moc nedoporučují. Aspoň dle mých zkušeností.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2011
      Autor: Aluška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

             

        Pokud nejezdíš nějakou "hranu" tak je to OK i na horské.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2011
        Autor: Mirr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

             

        PROČ přesně štelovatelný nedoporučují na horské (zatímco na crosse zřejmě nevadí)?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

         

    Nevím co máš za prolém se zády ale pokud se hodláš někde drncat (špatná cesta, les) na MTB s hodně vzpřímeným posedem tak tomu moc nepomůžeš, spíš naopak. Ty otřesy Ti půjdou rovnou do páteře....

    Čistě technicky, štelovatelný představec nedoporučuji - málo tuhé.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2011
    Autor: Radius
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

         

    Ahoj,
    resil jsem podobny problem v jedne diskusi - viz odkaz - odsud dolu zacina diskuse, ktera me nakonec presvedcila nekupovat predstavec s 35 mm, ale poresit zvysenim riditek.
    Nicmene mozna u HT to je jinak... davam to sem jenom pro informaci, protoze jsem myslel na stejny typ predstavce.

    http://www.nakole.cz/diskuse/11268-vymena...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2011
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dva dotazy-prosba o upřesnění

         

    Pokud máš už představu, jaký představec potřebuješ, nemá stavitelný význam. Mám ho na treku od začátku, ale nějak jsem ho nastavil a od té doby s ním nehnul.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024