reklama

Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

Nemáte někdo zkusenosti s oběma těmito plášti a tudíž i jejich srovnání. Rozdíly v tloušťce a hmotnosti jsou jasné. Ale jak jsou na tom pláště s rychlostí, s životností, s defekty, s přilnavostí za horších podmínek a tak?

[ Zpět ]
Datum: 01.07.2011
Autor: snilard
  • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

         

    Já jezdím na MAXXIS Locust CX a nemůžu si je vynachválit :)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2011
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

           

      Ještě dodám že životnost super, jezdi se na nich i downhill, bez defektu. Maj za sebou asi 5 let hodně intenzivního ježdění a jsou pořád v pohodě, jen už mírně zpuchřelý, talže příští rok pojedu na nových.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2011
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

           

      Tak tohle jsem fakt slyšet nepotřeboval. Ptal jsem se na silniční pláště, které se vyrábí ve verzi pro 20" kola, takže mě vážně plášť s drapákem nezajímá na treka.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

         

    Srovnat nemuzu, mel jsem jen Racer (26 x 1.5"). Plaste jsem mel na lehokole od zacatku, defekty byly celkem dva (jednou predni, jednou zadni, oboji ve stejny den), tedka po najezdeni cca 17 tisic jsem vymenil zadni plast za Supreme (26 x 1.6" - bohuzel i me vyskove haze), predni Racer jezdi dal.
    Na asfaltu jsem s prilnavosti problemy nemel, na hline nebo blate je to horsi, projet kaluz na polni ceste byl problem, v tom supreme funguje lepe.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2011
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

           

      Jak drží ten ten racer na hodně mokrém asfaltu?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Marathon Racer vs. Durano

             

        To se da tezko kvantifikovat nebo srovnat, kdyz jsem na lehokole nic jineho nemel (ted mam tyden na zadnim Supreme) a srovnavat to s nejakou 25-630 Rubenou na favoritu je blbost.

        Na mokrym asfaltu s kopce, kdyz jsem vzal vic za zadni brzdu (V), tak slo kolo okamzite do smyku, zvlast ke konci zivotnosti plaste jsem musel pribrzdovat zadni fakt opatrne.
        Po asfaltu do kopce mi zadni trochu prokluzovalo jen, kdyz bylo okolo nuly a na silnici byly zbytky skoro roztateho snehu. Na silnici se snehovou breckou jsem se nedokazal vubec rozjet, takze jsem v zime nejezdil (na favoritu jsem driv zvladal i hlubsi snih).

        Nevim, co od plastu ocekavas a jak na kole jezdis, ale na asfaltu za normalnich teplot jsem zadny zasadni problem nemel ani v nejhustcim desti. Samozrejme na mokrem asfaltu jezdim opatrneji nez za sucha a nepatrim k lidem, kteri by hledali hranice moznosti, mne se zatim dari z lehokola vicemene nepadat.

        Ted me napada, ze na jare jsem narazil na fakt hodne mokry asfalt! Na cyklostezce stalo asi 15 cm vody a ja mel hloupej napad zkusit to projet. Dopadlo to dobre, ale docela jsem mel strach, protoze ten zatopeny usek mel nakonec asi 15m a mistama to bylo hlubsi nez jsem cekal (prehazka se vykoupala cela), takze jsem si daval hodne zalezet, abych slapal maximalne plynule, udrzel rychlost a neztratil rovnovahu. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2011
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (16 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024