reklama

Neviditelná lehokola

V kapse mi zazvonil telefon. „To ti musím říct," volá Kamil. Jako servisní technik za volantem tráví hodně času, skoro profesionální řidič. Kromě toho má už něco najeto také na kole.„Jedu po staré Berounské silnici v dodávce," pustí se do vyprávění. „Když se míjím s autobusem, najednou vidím těsně…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 28.06.2011
Autor: Jitka
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    jj
    i já se snažím ve dne blikat
    a praporek jsem si ušil z reflexní vesty - oranžové
    původní zelenožlutý nebyl tak nápadný - a mimo jiné jsem ho stejně někde ztratil :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: macikm
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Neviditelná lehokola

         

    Tipl bych si, že to nebyl ani tak stín jako nepozornost za volantem. Jinak vlaječku z vesty si chcu taky ušít, ale neumím ještě pracovat s jemnýma látkama. Blikám dopředu dvěma světly a vzadu mám blikačky taky dvě. Jinak na té ilustrační fotce jsem nesvítil, poněvadž jsem byl v peletonu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Nevím jak to v konkrétním místě vypadalo ale když vjíždíš z místa kde svítí slunce (nejlépe proti tobě) do stínu, tak první cca vteřinu toho v tom stínu moc nevidíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        V AŠ jsem se učil:"Je-li řidič oslněn, má zastavit."
        Za mých mladých let bývala auto vybavována slunečními clonami, kterými se řidič přoti oslnění chránil. V současných autech jsem si jich (zvenku, auto nemám) nevšiml. Je to tím, že řidiči nestojí ta chvíle oslnění zato zvedat ruku a manipulovat clonou, nebo se přestaly montovat?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: pavka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          je to možná tím, že většina modernějších aut má tónovaná skla a u horního okraje bývá tmavý pruh
          ale jinak, pokud vím, sluneční clony má snad každé auto :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: macikm
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Vidět a být viděn, je základní pravidlo jakéhokoliv pohybu na silnici. Zapínám blikačku vždy, jakmile projíždím třeba zalesněným úsekem, byť svítí slunce naplno. V nepřehledných zatáčkách se snažím jet co nejvíce po krajnici, v případě, že slyším za sebou náklaďák, raději zastavím. Je také dobré být oblečen v křiklavém oblečení. Nejbezpečněji jsou na tom cyklisté, kteří jezdí v reflexních vestách.
    Ale jednoduše - řidič dle zákona vždy musí přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a podmínkám a musí počítat se vším, předvídavost spoustě lidí chybí. Že někdo nedodržel pravidla a byl potrestán, vám ale bohužel život nevrátí... Nejlepší jsou cyklostezky mimo silnici, 60% řidičů jsou necyklisti a z nich takových 40% procent jsou hovada, kteří cyklisty přímo nesnášejí a dělají jim až naschvály - cyklista je zdržuje a omezuje...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Ale řeč je tu o lehokolech a to je opravdu specifický a navíc ještě moc nerozšířený dopravní prostředek. Je to nízké a úzké, opravdu špatně viditelné a řidiči na to nejsou zvyklí. Dát dozadu co nejreflexněji vědět - Pozor, jsem tady! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Pro srovnání, jak je vidět lehocyklista (já) na lehokole bez praporku ve srovnání s klasickým cyklistou ( myslím, že Fafejti??? = foto z podzimní projíždky tras 2008 před jarním srazem 2009 v Dole)z dálky...Tož tohle přehlídnout znamená si nechat odebrat řidičák. Chápu, že kdosi může mit problém přehlídnout tříkolku či nějaký lowracer - tam bych si praporek taky dal - třeba z každé strany.... Ale toto??? A blikat ve dne??? Tak leda vysoce svítivými diodami. Taková ta běžná blikátka nejsou ve dne vidět ani prd...Ostatně ve stínu je špatně vidět cokoli - nikoli jen lehocyklista. Jediné snad, co bych jako lehocyklista učinil, je, že bych si na rukávy dal reflexní proužky...Jinak pokud přehlídne toto kdosi na silnici, tak přehlídne i děcko nebo psa nebo srnu, zajíce nebo cokoli dalšího... Jestli ono by nebylo lepší předvídat a před každou zatáčkou raději ubrat plyn a spíše počítat s tím, že tam kdosi může jet.....než-li to furt kalit jako splašenej, jak já zase pozoruji často u vozů s číselným označením ;-)A1-10-.... a to nejen když jedu na kole ale i autem.;-((( ...Já fakt nevím, kam ty lidi pořád tak strašně chvátaj...;-()

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Pokud je v hlavě prázdno, tak ani blikání celého leháče ve stylu UFO z levných scfi béček nepomůže.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Na Azubu4 jsme měl hlavu ve stejné výši jako moje dcera jedoucí na normálním kole. A ta dle zákona už může jezdit po silnici sama, takže žádné mrně.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Nemusí to být ve stínu, ani proti slunci. Když jedu po vedlejší a čekám, abych se na hlavní dostal, často se mně stane, že mně dávají řidiči přednost. Naopak jedu-li po hlavní, občas se přihodí, že šofér, dokonce i na stopce! se ve chvíli, kdy už jsem u něho, najednou rozjede. Jezdím ve vestě, trojkolku mám docela vysokou. Prostě někteří řidiči, to, co nesvítí velkými světly, jednoduše nevnímají. Pokud by cyklista neměl namontované nějaké "dělo," které zase v noci oslňuje, nebude s běžným osvětlením nebo obyčejnou blikačkou pro některé mřidiče nikdy vidět. Např. v Německu je svícení ve dne pravděpodobně na rozhodnutí řidiče, protože když jsem tam byl, asi tak polovina jich nesvítila.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Ona to není chyba řidičů, ale vlastnost lidského oka. Oko je fixováno na svítící objekty, přirozeně na úkor neosvětlených (chodci, cyklisté, zvířata, dopravní značení).
      http://www.autoweb.cz/autonovinky-nova-auta...
      Proto v Rakousku povinné svícení zrušili, a v Německu ani nezavedli.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Používám blikačku "Super Flash". Je vidět i ve dne na kilometr daleko a minimálně zaujme a zbystří pozornost řidiče. Mnohokrát jsem si říkal ( a dost si na to dávám pozor) když jedu autem a střídá se stín a sluníčko, že by v těch místech případný cyklista nebyl vůbec vidět a jen mi potvrzuje, že ta blikačka se vyplatí být zapnutá i ve dne.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      http://www.biketunel.cz/svetla-celovky-95/smart...

      Máš kanon, ale tohle je houfnice ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Už prodávají blikačku 1W diodou, ale pořád jen s AAA.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        S pomocí týhle diody: http://www.cree.com/products/xlamp_xpe.asp by se dala postavit zadní blikačka, která by v noci oslepovala na 100 m. Ale kdo to má živit...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Tak uzivis to celkem snadno, kdyz pojedes treba s plnenim 1:50, tak to mas 20mA prumerny odber, na tri tuzky ti to vydrzi nejakych 100hodin...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: E-Ryc
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Akumulátor 12V/150Ah je sice trochu těžší, ale zato si posvítíš ...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: AV
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Proboha, ještě to tu rozmazávej a nějakého vola opravdu napadne, že maj ve dne svítit i cyklisti.;-)))) Když chceš svítit, tak svit´, ale abych blikal jak vánoční stromeček jenom proto, aby to automobilisti mohli kalit po okresce 120-150 km/h, tak to pak bude mít takový efekt, že já sice budu všude a furt blikat ale tlakové vlny uhánějících šílenců mě budou házet pokaždé do příkopu či pod kola dalšího šílence za volantem. Pak raději ani nevyjíždět na kole. ;-() Nejdřív helmy kvůli houstnoucímu provozu autáků, pak praporky, pak blikačky i ve dne a nakonec nás odsunou do rezervací i s kolama. Politika věčných ústupků nefunguje. Když někdo neumí jezdit s autem soudně a ohleduplně k ostatním účastníkům provozu, tak já kvůli němu rozhodně nezačnu blikat jako když stěhují nadměrný náklad,aby jsem měl vnitřně ale vlastně klamě lepší pocit, že mě možná nesrazí.;-()

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        120-150? Ted jsem se po dlouhe dobe dostal autem zase na okresky a neda se tam jet ani 70 km/h, totalne rozbite silnice ...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Ludek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Máš recht, ty totiž evedentně nejseš přislušník kasty šílenců. Na to musíš mít nějaký bytelný OFF Road. Pořádně velká kola a trubky kolem dokola na srážení cyklistů bez ujmy na laku svého plechového miláča;-). Já jel na Hlubokou resp. na Zliv po místní okresce 30 km/h a koukal jsem se vyhnout aspoň těm dírám, do nichž bych mohl spadnout celej. A cyklistům jedoucím jsem se vyhýbal s přehledem. Nešlo se s nimi střetnout - kličkovali mezi jámami jako já s autem...já pěkně krokem za nimi a ani jsme se moc nepředháněli - vešli jsem se mezi díry spolehlivě všici - každý si mohl vybrat tu svou šněrovačku silnicí.;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Ty jo, ujel sem v tématu němečtí cyklochuligáni na úplně stejné téma, tady ti politici řeší kolo jen z pohledu sportovního náčiní, které do dopravy nepatří, navíc ta alkoholická úlitba, kdy budou jezdit v podstatě s půl promile beztrestně, místo aby jim sbírali řidičáky.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Víš co Martisi, organizuj si výlety s dětma, to ti evidentně jde, ale příspěvkům, ze kterých čiší závist a nenávist se radějim vyhýbej.

        Já jsem napsal, co používám, abych se cítil bezpečněji a jak to vidím i z pohledu řidiče. Je mi úplně putna jestli kolem mě profrčí někdo v offroadu třeba stovkou, hlavně když to bude v patřičné vzdálenosti a bezpečně a jestli k tomu přispěla i ta blikačka, tím líp. S tím svým ublíženectvím se jdi vycpat.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Holfi
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          neštěťte se...
          Já tu blikačku taky časo používám i ve dne, když jsme na nějaký frekventovaný silnici, ale taky rozhodně nechci, aby uzákonili svícení ve dne i cyklistům a systém k tomu prostě směřuje, to má martis pravdu. Jsme krůček od povinných helem na kolo, Helmy na kolobrndu a brusle budou následovat a svícení na kole nejspíš taky. Jenže pak budem pancéřovaný a na silnici a ulici bude blikat už naprosto uplně všechno a neuvidíš v tom stejně nic.

          Já bych byl pro zákaz svícení aut ve dne. V řadě osvětlenejch aut při blbejch světelnejch podmínkách občas člověk přehlídne v první chvíli i auto. Natož cyklistu nebo chodce. Stačí bejt trošku unavenej a nevěnovat se řízení na 100% což je v týhle uspěchaný době tak 80% řidičů.

          Chápu proč blikáš a jak říkám, taky to na frekventovanejch silnicích často dělám, ale stejně jako Martise mě sere ten vzestupující tlak na to, že se musím čím dál víc chránit, místo aby se omezilo to nebezpečí...
          Chodeckých helem a podobných debilit se prostě dožít nechci a jdeme jako společnost tím směrem...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +21 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Neviditelná lehokola

                 

            Velká bodka ode mě. Si to vystih, jak když nití mamka gat´ky vyšije.;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2011
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Neviditelná lehokola

                   

              Tak tohle přirovnání jsem ještě neslyšela, to je dost dobrý :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Neviditelná lehokola

                     

                ....z domácí rodinné mluvy. Takových počeštělých poloslovenských hlodů mám více na skladě - bo moj ocko bol zo Slovenskej doliny.;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 01.07.2011
                Autor: Martis
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Neviditelná lehokola

                       

                  :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.07.2011
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Neviditelná lehokola

                 

            Zákaz svícení je imho stejná hloupost jako povinné svícení. TO bys nesměl svítit v mlze, za hustého sněžení nebo deště? A jak daleko od zamlženého dolíku nebo průtrže mračen by se svícení tolerovalo?
            A zakázal bys i provoz aut, kterým denní svícení nejde vypnout? Nebo motorek, které mají svícení napevno?
            Kdo chce na sebe upozornit (začátečník, spěchající), nechť si svítí, kdo si myslí, že svícení je pitomost, nechť má zhasnuto.

            Právě proto, že je technicky možné mít rozsvíceno i zhasnuto, tak se vždy budou vyskytovat vozidla z nějakého důvodu svítící i z nějakého důvodu nesvítící (třeba zapomněli rožnout nebo se jim nechce šlapat navíc 3W alternátor, nebo neuvědomělý kanec v lese nebývá osvětlen).
            A jediné správné řešení je pak nechat na úvaze každého řidiče, zda je správné, aby svítil. Účastník provozu pak bude muset akceptovat realitu, jaká je - někdo svítí, někdo ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Neviditelná lehokola

                   

              Tohle tady už bylo a není to tak dávno, pár lidí zašalo svítit, byli dobře vidět, další se postupně přidávali a bez nařízení začali svítit téměř všichni a pořád. No a když si naprostá většina řidičů přála svítit a stěžovbali si, že není vidět ty nesvítící, tak se svícení uzákonilo. Když by se zrušilo svpovinné svícení, stejně se bude dálk svítit, protože nesvítící ve šňůře svítících si koleduje o zabití.
              Jinak vše co svítí jde snadno vypnout :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2011
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Holfi, holfi, tys asi přehlédl toho obrovského smajlíka hned v úvodu mého příspěvku, že? Jinak nevím, co jsem psal ublíženeckého?Že mi přijde absurdní svítit ve dne na kole???Podívej, já jsem samozřejmě i řidič vozu a mám nalítáno dost desítek tisíc kilometrů za volantem i na kole, ale, jaktěživ mě nikdo nepřesvědčí právě ze zkušenosti, že bezohledná a agresivní jízda dnešních řidičů bude zmírněna blikajícím kolem ve dne. Zde musí být osvěta spíše na straně řidičů a rozum na straně jejich ohleduplnosti ke slabším členům dopravního řetězce - nikoli až absurdní snahy se zviditelnit ještě více na silnici ve dne blikačkou určenou primárně pro použití za snížené viditelnosti i z pohledu zdravého rozumu a zatím i zákona. Samozřejmě můžeme všichni svítit a blikat ve dne v noci, ale pak tato splet´ světel splyne v jednu souvislou světelnou vlnu, v níž se ti cyklisti ztratí a kvůli níž všichni postupně otupíme a budeme jezdit jako podle semaforu - bez vlastního uvažování a postřehu. A pak se nám může každému jednou stát, že pojede babka bez světla či s nějakou bludičkou a mi ji prostě přehlédnem. Svícení ve dne a ještě na kole mi přijde podobně absurdní jako když si zatáhnu žaluzie za bílého dne a pak si rozsvítím.;-() Chce to jezdit s hlavou na krku i za volantem a nemusím mít žádné blikající šlapací Lehoufo.;-) Možná, pokud se začnou řidiči spoléhat na stálé osvětlení lehocyklisty tak pak přehlédnou třeba toho neosvětleného klasického cyklistu. Ovšem to je jen má hypotéza.;-) Nic ve zlým jsem tím nemyslel ani před tím ani ted´. A co se týče těch dětských výletů, tak děkuji za poklonu.;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2011
          Autor: Martis
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Naprostý souhlas, tahle blikačka je fakt vidět, moc nestojí a moc nežere, tak proč ji nepoužít? Na to, aby oslněný (nebo střídáním slunce a stínu oslepený) řidič auta někoho sundal, to přece nemusí být žádnej debil, co to kalí 150, ale klidně taťka od rodiny, co jede pohodových 70. Ta změna může přijít nečekaně, než stáhne clonu nebo než přibrzdí, chvíli to trvá... Abych si z trucu a s výkřiky o zločincích v offroadech schválně nerozsvítil blikačku, to bych pokládal docela jednoduše za bezohlednost.

      Povinné svícení, to je něco jiného. Stejná hloupost, jako povinné přilby apod. Ale o tom tu řeč nebyla, jen o tom, že je to docela rozumné a normální, snažit se být dobře vidět...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: k.vl
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        "Abych si z trucu a s výkřiky o zločincích v offroadech schválně nerozsvítil blikačku, to bych pokládal docela jednoduše za bezohlednost." Prosím, bezohlednost vůči komu???;-() Vůči řidičům těch uspěchaných aut???Jsem já tedy bezohledným cyklistou, pokud nesvítím ve dne, abych byl čistě hypoteticky vidět lépe ve stínu? Nerozumím...;-()Rozumím reflexním vestám ve dne, rozumím praporkům i reflexním prvkům na kole ve dne, ale blikačce ve dne na kole prostě nemohu přijít na rozum.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Ne. Vůči docela normálním řidičům docela normálních neuspěchaných aut, kteří mě tím pádem mají větší šanci včas zaregistrovat i za mimořádně nevýhodných podmínek.

          Jestliže rozumíš reflexním vestám, praporkům a dalším reflexním prvkům, nechápu, co tě tak vytáčí na blikačce, která není ničím jiným, než dalším takovým prvkem? Tomu zase nerozumím já... :-)

          A slova "čistě hypoteticky" pokládám raději za pouhou bezmyšlenkovitou floskuli, protože jinak bych je musel pokládat za mimořádnou pitomost... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2011
          Autor: k.vl
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Neviditelná lehokola

                 

            Promiň, mně zase prostě přijde jako hrozná pitomost blikání ve dne blikačkou určené pro ježdění v noci nebo za snížené viditelnosti, abych se chránil před pitomostí možná i bezohledností jiných, přičemž tato ochrana je opravdu jen pocitová. Pokud někdo pojede příliš rychle, neubrzdí to ani když budu blikat jako vánoční stromeček. Jak psal Jurimír - ten to plně vystih. Za chvilku by mohl někdo vyžadovat na kole blinkry, mlhovku nebo nějaké další chrániče, co já vím... To už bych raději něž na tříkolce či lehokole jezdil rovnou na velomobilu a nejlépe ještě s ochranným rámem uvnitř :-(), abych měl pocit větší bezpečnosti. Navíc bych byl chráněn i proti větru a dešti.;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2011
            Autor: Martis
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Neviditelná lehokola

                   

              Za současného stavu je asi nejlepší na ty silnice na kole vůbec nevyjíždět ;-) Za prvé se ušetří peníze za všechny ty "zviditelňovací" serepetičky, a za druhé si člověk alespoň trochu sníží pravděpodobnost toho, že ho někdo jiný sejme...

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2011
              Autor: Jarda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Neviditelná lehokola

                     

                Přesunem se do cyklistických rezervací - nejlépe do ciziny. Tam je ještě cyklista pořád chráněn zákonem a povinně snad vrozenou ohleduplností řidičů.;-) Nemusí mít kila chráničů a svítící kolotoč místo kola.;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 30.06.2011
                Autor: Martis
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Neviditelná lehokola

                     

                Nedavno jsem to tu psal - malem nas asi pred dvema mesici prevalcoval pickup na polnacce. Kdybychom nahodou nestali uplne u strany, tak urcite nedokazal uhnout. Proti autum jsi v bezpeci jen tam, kam se kvuli terenu opravdu neda vjet. Jenze takova mista brzy vymizi, az vsechno srovname a polejeme asfaltem.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.06.2011
                Autor: Murphy
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Neviditelná lehokola

                   

              A informaci, že blikačka je určená pro ježdění v noci nebo za snížené viditelnosti, jsi našel přesně kde? IMHO je to jen tvůj pocit.

              A že je tato ochrana jen pocitová, je prostě v rozporu se skutečností. Ledaže by stejně pocitová byla ochrana reflexní vestou nebo odrazkami, které ovšem ty schvaluješ.

              Souhlasím, že Jurimír to vystih přesně. Píše ovšem něco jiného, než ty, a nadto jeho příspěvky neobsahují logické rozpory... ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2011
              Autor: k.vl
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Neviditelná lehokola

                     

                Zde kupříkladu:

                http://www.procyklo.cz/clanky/19-Pravidla...

                "Cyklista je povinen za snížené viditelnosti svítit světlometem s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnou se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Při dostatečném osvětlení vozovky je možné použít svítilnu bílé barvy s přerušovaným světlem."

                Přáním mým je, aby to takto zůstalo. Zdravým selským rozumem odvodím od slova osvětlení či světlo, že se jedná o prostředek k vytváření světla, který mi usnadňuje vidění. Nevidím důvodu svítit ve dne ani v autě ani na kole. Světlo je určeno k tomu, abych byl viděn za tmy a sám viděl tmou.Svítit ještě více ve dne jenom kvůli stínům na silnici je blázinec. Ano, když se sešeří je to přínosné, ale za bílého jasného dne si ještě přisvicovat??? Pokud je někdo přesvědčen, že mu to pomůže být viděn, prosím, at´svítí, ale já se domnívám, že do dne patří reflexní prvky viditelné za světla a do noci či šera zase ty, které jsou k tomuto účelu vytvořena a vynalezena.;-) Edison jistě nevynalézal žárovku proto, aby si s ní přisvicoval na dvorku při sekání trávy v poledne ale aby si přisvítil na cestu do tmavého sklepa.;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 01.07.2011
                Autor: Martis
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Neviditelná lehokola

                       

                  A co to brat tak, ze kdyz vjedes do stinu, jedna se o snizenou viditelnost (alespon vuci okolnimu nestinenemu prostredi)? Pak bys ovsem mel ze zakona svitit. 8-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.07.2011
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Neviditelná lehokola

                         

                    V tom případě budou muset začít vyrábět světla na dálkové ovládání z řídítek.;-) Pokud budu sesedat u každého stínu a rozsvěcet blikačku, tak musím notně dříve nebo později bud´ kolo zahodit nebo mě někdo urazí zadek.;-) Anebo dosáhnou manipulátoři skutečně toho, že si překroucením výkladu zákona vynutí celodenní svícení i na kole. Snížená viditelnost je dle výkadu silničních pravidel:

                    V českých pravidlech silničního provozu je snížená viditelnost definována jako situace, kdy „účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu“ (§ 2 zák. 361/2000 Sb.).

                    O stínech tady nic nikdo nepíše.;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 01.07.2011
                    Autor: Martis
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Neviditelná lehokola

                           

                      Jenze obcas je takovy tunel z vetvi stromu jen o trosku svetlejsi, nez kamenny. A presne to odpovida formulaci "účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci".
                      Ja vim, muzes kontrovat prizpusobenim rychlosti a stylu jizdy a tak, ale pravda bude stejne nekde mezi (pyt percentuelne spis blize Tvemu nazoru).

                      [ Zpět ]
                      Datum: 01.07.2011
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Neviditelná lehokola

                             

                        Na základě některých příspěvků jsem konečně pochopil snahu vykácet postupně všechny stromy kolem silnic. Zatímco za Marie Terezie se stromy podél cest povinně vysazovaly, aby se pocestný mohl ve stínu svlažit a odpočinout, tak novodobě nám stíny zřejmě začínají vadít. Je třeba pokácet stromy, aby bylo na silnicích zase jasno.;-()

                        [ Zpět ]
                        Datum: 01.07.2011
                        Autor: Martis
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Neviditelná lehokola

                               

                          Stovnáváš-li dobu koňských povozů a krajánků s dnešní dopravou, pak zcela určitě.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 01.07.2011
                          Autor: Zden42
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Neviditelná lehokola

                                 

                            Dnešní doprava už není dopravou ale honbou za věčným časovým skluzem. To je ten systém - vše po silinici a "on time".;-() A výsledek???? Budem snad blikat na kolech ve dne, aby nás tyto chvátající šílenci neporazili.;-( Už jsem to tu psal...

                            [ Zpět ]
                            Datum: 01.07.2011
                            Autor: Martis
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Neviditelná lehokola

                               

                          Hlavně ty ošklivé stromy skáčou řidičům do cesty a ti chudáci se o ně zabíjejí!

                          [ Zpět ]
                          Datum: 01.07.2011
                          Autor: Aviatik
                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Neviditelná lehokola

                               

                          Kdyz to vesis pod muj prispevek, tak musim zcela jasne vyjadrit nesouhlas s Tvoji interpretaci.
                          Ale kdyz nebudou cyklisti blikat, treba kvuli nim ty stromy nakonec vykaci.
                          "Zapni blikacku = zachran strom!" 8-)))

                          [ Zpět ]
                          Datum: 01.07.2011
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Neviditelná lehokola

                                 

                            Obávám se, že zde jde spíše o dříví než-li o bezpečnost...

                            [ Zpět ]
                            Datum: 01.07.2011
                            Autor: Martis
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Neviditelná lehokola

                                   

                              Ne, jde o těch 150Km/h.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 01.07.2011
                              Autor: Arnošt905
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Neviditelná lehokola

                                     

                                Tak to v zájmu plynulého provozu budou muset ještě ty silnice kromě jejich totálního vyholení taky ještě "narovnat"...aby těch 150 km/h mohli jezdit všici. A na takové rovné dálnici je cyklista zakázán.;-) Takže pak hajdy do rezervací.;-)

                                [ Zpět ]
                                Datum: 01.07.2011
                                Autor: Martis
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Neviditelná lehokola

                       

                  Z té citace ale vůbec nevyplývá, že by blikačka byla určená výhradně pro sníženou viditelnost. Nehledě k tomu, že taková jízda z boku nasvícenou alejí stromů jednoznačně sníženou viditelnost znamená.

                  Ty máš v blikačce edisonku? To bych ji chtěl teda vidět! ;-)

                  Ale hele, já už bych to ukončil. Ty prostě blikat za dne nechceš, a pro tuto svou nechuť hledáš argumenty, které mě zase naopak nepřesvědčují. To je celé, bylo to řečeno, už to stačí. Zítra (doufám) vyrážíme na cestu směrem západním, a jestli všechno dobře půjde, přes dva týdny budu offline. Nerad bych, aby ses tu na mě celou tu dobu zbytečně zlobil. :-)

                  P.S. A sladké tajemství: v Německu blikat nebudu. Slibuju! :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.07.2011
                  Autor: k.vl
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Neviditelná lehokola

                         

                    Blikací (samoblikací) edisonku mám ještě někde schovanou :o)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.07.2011
                    Autor: PepikW
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          Já osobně nechápu ani ty reflexní vesty ve dne, z mého pohledu to je stejné jako blikačka. Když jsou horší světlené podmínky, jedu do nízkého slunce, apod, tak si blikačku zapnu, ale ve dne a za běžných světlených podmínek vestu a blikačky a praporky a nevím co ještě, to už je opravdu moc a hlavně nebezpečné pro situaci až to jednou někdo nebude mít.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2011
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Tak už se přiznejte kdo to byl.Já ne páč nejezdim s praporkem.Možná ,že to byl praporek na kole synáčka,kterýho tahám na tyči za ležákem.Ale mladej má "zábradlí"a tady se píše o dvou ležácích.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: mech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Neverim tomu, ze by lehokolo bylo mene videt nez klasicke kolo a pominu-li lowracery, tak rozdil ve vysce neni zase tak drasticky. Porovnam-li vzdalenost pri predjizdeni, kdyz jedu na lehokole oproti klasice, vitezi lehokolo. Ja bych spis rekl, ze klasicke kolo berou ridici jako drobnou prekazku na silnici, kterou objizdi s minimalnim odstupem, asi jako znacku nebo diru na okraji silnice, aniz by si cyklistu uvedomovali, vsak kolik aut pri predjizdeni cyklisty blika, ze?

    Ja pres den blikatko zapnuty mam, myslim, ze patri k vykonnejsim, ale nema smysl si nalhavat, ze by to pres den bylo nejak dobre videt, na slunci se to prehledne snadno. Cyklista tezko muze svitit vykonem srovnatelnym s auty.

    Ja myslim, ze pricinou spatne viditelnosti cyklistu (bez ohledu na typ kola) je celodenni sviceni. Ridici se proste naucili vnimat jen objekty, ktere sviti. Mozna klesl pocet kolizi mezi auty, ale vsechno co nesviti, je pro ridice aut skoro neviditelne. Nerikam nic noveho, dost lidi pred timto problemem varovalo uz kdyz se celodenni sviceni zavadelo. Bude dost smutne, pokud to dopracujeme k tomu, ze chodec na silnici ve slunecne dny prezije, jen pokud bude svitit 10W svetlem...

    Druhy problem vidim v tom, ze vetsina aut jezdi stylem, kdy vubec neceka, ze by za zatackou mohla byt nejaka prekazka a setkani s vozidlem jedouci vyrazne odlisnou rychlosti predstavuje problem, na ktery nejsou pripraveni a ktery ovsem chteji resit bez ztraty rychlosti a predjizdeji podle toho...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2011
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      JOJOJOJO! Přesně tak!;-)Dávám bod!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Ve dne svítím jenom když je pod mrakem a mlhavo, na slunci to považuji za zbytečné stejně jako při dobré viditelnosti ve stínu. Od toho tu jsou odrazky a jestli se nemýlím, pokud do nich svítí auto mnohem vyšším výkonem světel než má i ta nejvýkonější blikačka, zákonitě musí být ta odrazka více vidět. Jestli nemám pravdu opravte mě.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2011
      Autor: Juras
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Čili místo vlastní aktivity spoléháš na výbavu někoho jiného, rozumím tomu správně?;-)

        Jen bych si dovolil upozornit, že potkávací světla svítí "do země" (aby neoslňovala okolí), takže nad cca 20m "nezasáhnou" odrazku, čímž efekt "být viděn zdaleka" poněkud utrpí. Smysl to tedy má jen tam, kde není příliš velký rozdíl v rychlostech, a je dobrá viditelnost odrazky, např. sjezd v lesíku.

        A se světlama pro denní svícení (kterýma je vybaveno stále více vozidel) to nefunguje vůbec.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Poradna blikacka za par supu je porad videt podstatne vic, nez odrazka.
        A k Joovu prispevku bych dodal, ze ten ridic, co za Tebou pojede taky muze zapomenout rozsvitit.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      V posledním odstavci píšeš o tom, jak jezdí většina aut. Mohl bys prosím uvést zdroj této informace?

      Naštěstí v autě bývá řidič, a tak, i když auto skutečně překážku nečeká (protože je jen hromadou kovu a plastu), řidič je schopen tuto situaci řešit.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Stoupni si nekdy na nejake opustenejsi silnicce s relativne pouzitelnym povrchem za zatacku a sleduj, jakou rychlosti prejizdeji auta tecnu k vnitrnimu oblouku vedenou od Tveho oka. Bez sance.

        A pak jsou taky chytraci, kteri si v takovem miste zastavi a zacnou potomkovi opravovat kolo. (Videno tento vikend mezi Tasovem a dalnici.)

        A kdyz se k tomu prida nejake to protijedouci auto, kazdy instinktivne strhne volant tam, kde bude pro nej naraz mene destruktivni, tedy na chodce, nebo cyklistu.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Neviditelná lehokola

               

          To samé na horizontech. A také jsou chytráci, kteří v houfu vyjedou na kopec a za horizontem čekají, až je ti poslední opozdilci dojedou.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2011
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Neviditelná lehokola

                 

            Mas na mysli bandu lehokolistu, kteri takhle cekali pri srazu v Nivnici v pulce stoupani na JAvorinu? 8-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Neviditelná lehokola

                   

              A sakra, já tam byl taky! :-) Kážu tady vodu a sám...

              [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2011
              Autor: Aviatik
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    U nás ve vsi jezdí mládenec (většina cyklistů je mladších než já 8-) ), který má k nosiči ´naštorc´ přidělané mávátko (papírové třásně nahradil stuhami) z jakési dětské akce (délka od nosiče 250 - 300 mm). Opticky ho to rozšiřuje. Teď si na tu tyčku čnící doleva přidělal na konec blikačku.
    Přijde mi to jako dobrý nápad.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2011
    Autor: pavka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neviditelná lehokola

         

    Nedá mi to. Kdyby ten známý v témže místě a čase měl dvě klasická kola, lekl by se úplně stejně. Na co by poukazoval potom? Taky by doporučoval vlaječky a jiné hovadiny co nemají žádný reálný efekt v takovéhle situaci? Příčinou leknutí je nepřizpůsobení jízdy okolnostem - jel rychle kam neviděl. Dopouští se toho aspoň občas každý řidič, i cyklisti, ale to neznamená, že je to v pořádku. Jenže dosáhnout toho, aby se nám po silnicích neproháněli nezodpovědní řidiči trpící dojmem, že ježdění často z nich dělá dobré řidiče, to se asi nepovede brzo. Takže se na to musí prozatím jít hlavně z druhé strany:
    Druhá věc, která mě na tomhle podání situace fakt irituje, je vzájemné se ujišťování lidí na klasických kolech, že oni jsou vždy a všude vidět, protože jsou vysocí. To je naprostá ptákovina. Při běžné jízdě ve městě musí mozek řidiče auta zaregistrovat desítky až stovky aut na jednoho cyklistu, chodce nebo motocyklistu. Mimo město je to ještě horší. Nesoustředěný řidič vidí například při rutinním dávání přednosti jen auta a nic jiného neregistruje. Je irelevantní, jestli sedíte na horáku, jdete pěšky nebo jedete na motorce. Neuvidí vás. Pokud na základě reportovaného incidentu chce někdo něco vylepšovat, netýká se to jen lehokol, ale veškeré neautomobilové dopravy. A podle mých osobních zkušeností vám v situacích kde se kolem vás hodně děje zachrání i zelená reflexní vesta slabých 70% všech skoro-nehod. Pořád se bude stávat, že vás někdo neviděl, jen méně často. Pokud se tomu chcete vyhnout, musíte svými světly přesvítit auta. Výkonem, charakterem blikání a podobně. Ne o moc, aby to zas neoslňovalo, ale musí to poutat pozornost víc než auta. Pak to funguje. Pořád jsou křižovatky s tak slepými úhly, že většina řidičů vůbec neotočí hlavu vaším směrem. A pořád budou jezdit lidi, kteří mají na autě blinkry a zrcátka jen namalované. O tohle se musí holt člověk na kole postarat sám. Dá se to naučit. Ale nikdy si nikdo nesmí myslet, že je vidět, protože je vysoko, protože má vlajku z reflexní vesty a podobně. To nefunguje.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2011
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neviditelná lehokola

           

      Jednu výhodu ale vzpřímeným kolům neupřeš. Jsou lépe vidět přes zaparkovaná auta. Na tříkolce mě zakryje i kapota nejen kabina auta.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neviditelná lehokola

             

        Myslim, ze tu nikdo nepopira, ze klasicka kola maji i vyhody. Nicmene situace, kterou popisujes, nema nic spolecneho s pribehem, ktery pred pul rokem popsala autorka tematu.

        Uprimne nechapu, proc Jirka tohle tema ozivil. Puvodne jsem k tematu chtel hodne napsat, pak jsem zjistil, ze uz jsem dokonce i vse podstatne napsal. :)

        To, ze je klasicke kolo vyssi, opravdu nezarucuje, ze ho ridic uvidi. Jak na klasickem kole, tak na lehokole jsem zazil situace, kdy se ridic mym smerem proste vubec nepodival a vjel do krizovatky. Myslim, ze by v ten moment nevidel ani motorku nebo osobak. Na silnici clovek obcas proste potrebuje stesti...

        [ Zpět ]
        Datum: 30.12.2011
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024