reklama

Nové kolo - poraďte prosím

Zdravím,
hodlám si v nejbližší době koupit nové krosové kolo a nemůžu se rozhodnout mezi:

http://www.famos-sport.cz/products/pells-demon/
http://www.kola-jakr.cz/detail/felt-qx80-2009...

Jezdím málo, převážně po asfaltkách, pokud máte někdo zkušenosti s těmito značkami kol, prosím poraďte. Nepište mi "vyber si podle vzhledu" :))

Díky moc!

[ Zpět ]
Datum: 24.06.2011
Autor: adrenaline
  • Re: Nové kolo - poraďte prosím

         

    Vyber si podle geometrie. Na kterém se ti líp sedí a šlape?

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové kolo - poraďte prosím

           

      Nemám kde, jsou to celkem staré modely a nikde v okolí (aspoň podle internetu) jsem je v žádném obchodě nenašel...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2011
      Autor: adrenaline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové kolo - poraďte prosím

             

        Vybral sis hodně odlišná kola.

        Pells je lehoučké kolo s pevnou vidlicí, pro sportovní jízdu po asfaltu či zpevněném povrchu. Geometrii si najdi zde (na konci dokumentu):
        http://www.pells.cz/download/katalog/Pells09...

        Felt je klasický komfortní kros pro pohodové výlety. Jeho geometrii jsem nikde nenašel, ale obecně krosy mají poměrně kolmý pohodlný posez.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové kolo - poraďte prosím

               

          Vím, že je tam rozdíl hlavně asi v té vidlici, podle toho, co jsem se tu dočetl, tak by mi víc asi vyhovovalo lehčí kolo s pevnou vidlicí, když hodlám jezdit převážně po asfaltu. Každopádně mi obě kola přijdou za ty prachy docela dobře vybavené.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2011
          Autor: adrenaline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové kolo - poraďte prosím

                 

            Na druhou stranu píšeš, že jezdíš málo, a asfaltky můžou být pěkně rozbité.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové kolo - poraďte prosím

                 

            Tady vítězí pevná vidle.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2011
            Autor: crow75
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové kolo - poraďte prosím

                 

            Já dávám přednost odpružený vidlici, na treku jezdím především po asfaltu, ale většina cest je tak rozbitá a záplatovaná, že jsem rád, že mám odpruženou vidlici a sedlovku, přece jenom dost tlumí nárazy do rukou a zad.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2011
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nové kolo - poraďte prosím

                   

              Jak píše mlok na několika místech, nejlepší silnička je full.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nové kolo - poraďte prosím

                     

                Na hodně rozbité úseky určitě, ale těch je zase menšina.
                Obecně na rychlejší trasy (včetně i nějakého terénu a dost šotoliny apod.) taky vozím jen pevnou (i když aspoň na 29tce, kde pohodlí přidají kola a na objemných pláštích na nízkém tlaku, což dělá hodně).

                [ Zpět ]
                Datum: 25.06.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024