reklama

Lesní CykloStezky pod Smrkem

Doufám že moje informace o rozšíření singltreků nevzbudí skryté emoce. Myslim, že třeba pár lidí zaujme, městské cyklisty asi ne, stejně tak jako tvrdé bajkry :o)
V sobotu se bude oficiálně "otvírat" krátký několikakilometrový okruh přes Polskou hranici a napojení současných tras na areál novoměstského koupaliště obousměrnou stezkou. Postup dalšího rozšiřování sítě okruhů najdete i s mapkami a termíny tady:
http://www.singltrekpodsmrkem.cz/cs/singltrek...
Minulý a předminulý víkend jsem se v místě "vyskytoval", tak to mám celé prozkoumané. Místní, kteří samozřejmě nové trasy už objevili, si je pochvalují. Alespoň ti, se kterými jsem mluvil. Přidám pár mobilních fotek, ten povalový "chodník" to je obousměrný dabltrek od koupaliště.

[ Zpět ]
Datum: 23.06.2011
Autor: PepikW
  • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

         

    Fakt jsem se své skryté emoce snažil ovládnout, ale marně: To jsou tak krááásný cééstišky :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2011
    Autor: heras
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

         

    Jestli to je vsude takhle upraveny, tak to je i pro moje trekovy kolo. Znami tam ted v sobotu jedou, ale ja nemuzu, tak snad jindy...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2011
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

           

      Na krosu/treku tam jezdí dost lidí (já taky), jen musíš na pár místech dát větší pozor (na původním okruhu).

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2011
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

             

        Co znamená "dát větší pozor"?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2011
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

               

          Pevně zatnout čelist, aby si našinec nepřekous jazyk:))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2011
          Autor: mira.l
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

               

          Na několika kříženích s lesními cestami (samozřejně trasovanými "po spádnici") vznikly po loňských přívalových povodních rygóly a ty jsou v trase singlu zaházené většími kameny - tam by se dalo "cvaknout". Pak v klesavých úsecích od Bártlovky a u Ztraceného potoka, kde se ten jinak tvrdý a pevný povrch přecejen za rok a půl už trochu ojel, vyčuhují tak 2cm ostré hrany kamenů (všiml jsem si jich tak na 3 místech). Já mám širší (a vyšší) pláště, ale s hodně tenkými už by to mohl být problém.
          No a musíš samozřejmě počítat s pořádnými houpáky a kličkami mezi stromy, občas nečekanými :o), takže na kochání je třeba zastavit - mimo trať!

          Jsem zvědavý, jak bude vypadat údržba, řekl bych, že než si stezky "sednou" a voda si najde vhodné cesty odtoku, bude na tom pár prvních let potřeba ještě zapracovat. I když bajkrům by to prý vyhovovalo ještě víc "rozbitý" :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2011
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

               

          Ještě bych doporučil (pokud o tom uvažuješ), návštěvu mino víkend, nebo alespoň ráno/navečer. Pak člověk nemusí furt hlídat, jestli ho nedojíždí nějakej "závodník". Ale vlastně i v neděli v poledne je tam míň cyklistů, než u Kneipy, nebo Hřebínku.

          Pěkný je tohle loňský video, okolo poloviny vidíš i další běžné neadrenalíňáky:
          http://www.youtube.com/user/jakubtruksa#p/a/u/1...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2011
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                 

            Hezké video! Jeden z těch bikerů vypadal, jako by ho jízda z kopce unavila. 8-))

            Čepuje se někde v blízkosti startu této trasy vícestupňové pivo? Tohle bych dala jedině "pod vlivem".

            [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2011
            Autor: Burajda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                   

              Dala bys to i bez vlivu, ale je fakt, že pod vlivem by se líp "kličkovalo", příště možná vyzkoušim :o)))

              Jinak samozřejmě jsou posilovny u Hubertky, Sudu, na koupališti a víkendová u Spálené Hospody.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2011
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                   

              Trochu mi to připomnělo cestičku u nás z letiště, když tam byla ještě hospoda, tak se mi do rokle a z rokle taky vždycky jelo lépe po "jednom", ale nesmělo jich být víc :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2011
              Autor: HMS
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                   

              Musim souhlasit, ze pod vlivem jedu obcas lip nez bez nej :-) Delaji mi problemy zatacky s malym polomerem a pravidelne musim objizdet v Roztokach na protipovodnovem valu zavoru, kde jsem nejprve kolobezkovala a az jednou cestou domu po 3 pivech se mi podarilo to projet poprve :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2011
              Autor: lucierut
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                     

                Zatím se mi jako nejlepší "antidepresivum" osvědčilo 14° pivo z pivovaru Modrá Hvězda v Dobřanech u Plzně. Jinak si na všech cestách vozím tekutá antidepresiva (slivovici nebo meruňkovici), která preventivně užívám, pokud hrozí cesta terénem.
                8-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 24.06.2011
                Autor: Burajda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                       

                  V Dobřanech mají proti depresi i ústav.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.06.2011
                  Autor: Radix
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                         

                    Nejsem si jistá, jestli tam černou 14° čepují.
                    8-)))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 24.06.2011
                    Autor: Burajda
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

                   

              Jen ftipkuj...
              Ty si asi nepamatuješ, že jsme to loni téměř jeli, což?!?
              Pro-pa se nás tam snažil zavléci již od časného rána a když jsme stáli proti Smrku dost to s pb zvažovali.
              Pak jsme ale zvolili vyhlídku na Hejenice a jeli jsme na borůvkové knedlíky na Jizeru...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

           

      Na crossu jde v pohodě jet i ta první etapa, která už tam nějaký čas je.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lesní CykloStezky pod Smrkem

         

    Výsledek se mi líbí i té nové etapy. Už se mi ale tolik nelíbí ta hutná vrstva materiálu toho nového úseku. To už mi připadá, že se do přírody moc nehodí.

    Singl z první etapy se mi moc líbil a letos jedem zase na 14 dní do Jizerek a určitě vyrazíme jak na původní, tak vyzkoušet i ten nový.

    A výsledek té nové etapy se mi líbí i z pohledu "fullaře", určitě je správné stavět různé obtížnosti, tedy i takhle lehoučké.
    A v tempu je tohle zajímavé i na fullu a osobně si to tak užiju více i přesto, že to v klidu jde projet naprosto na čemkoliv.
    Na fullu si to člově zpestří tím, že si na houpáčcích hezky skočí, atd.

    V Rychlebkách je teď také nový lehčí úsek i pro méně technicky zdatné. Takže jen tak dál ať to přibývá.

    Škoda, že nemám něco blíže. Tedy také tu máme u Plzně nový přímo postavený singltrek, ale je to superkratičké a ještě se to moc nehodí do zařazování do delších vyjížděk (kvůli tomu odkud kam vede).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024