reklama

Levné fully :-)

Ahoj :-), mám tu takový témátko pro fullíkáře. Vlastně ho sem dávám s přihlédnutím k tématu "Celoodpružené versus klasické MTB", co sem dala Aluška.
Ještě donedávna jsem zastával názor, že fully i nižší cenové úrovně jsou plně funkční a jízda na nich je prostě pohodová. Teď o víkendu jsem se ale dostal do těsného kontaktu se dvěma naprosto totožnými novými meridami Ninety - Six 1000 D, cena 30 990,-, vidlice RST First Air 100 mm, tlumič X - Fusion O2RC. Jednak jsem sledoval, jak pracují pod svými jezdci, jednak jsem měl možnost se povozit. Výsledek? Vidlice naprosto ok, pohodová, plně funkční... zato ten zadek! Tvrdý, schopný (zřejmě) zapracovat jen při přejezdu kořenů, balvanů = větších nerovností, menší nerovnosti to prostě nebralo. Byl u toho i Radek a Ane, tak jsme to zkoušeli různě nafoukávat - bezvýsledně. Tam záleželo snad na každém psi, přičemž buď to bylo tvrdé nebo naopak měkké, takže tlumič se dostal na konec pístnice hned po nasednutí jezdce. Zkoušeli jsme to i podle sagu - bezvýsledné. Pro majitele to je dost zklamání, protože chtěli měkké pohodlné kolo.
Nevím, jestli z této jediné osobní zkušenosti s "levnými" fully možno vyvodit nějaký závěr, ale tak nějak mi připadá, že přece jenom bude rozdíl v tomhle levném X - Fusionu a třeba v podstatně dražším foxu nebo manitou, protože když uvážím, jak se pohoupe můj fox, když si na něj sednu a jak vyžehlí i drobné nerovnosti...
Ještě mě napadá: ty X - Fusiony měly zatím najeto cca do 300 km, jejich jezdci nejsou žádní terénní jezdci, chtěli fully kvůli pohodlí, takže ty tlumiče dosud vlastně nebyly ani pořádně v akci - je možné, že by zatím nebyly rozpohybované? (a vlastně ani nikdy nebudou, jezdci prostě terény nemilují)
Takže - rád bych váš názor.
Díky, Ai :-)

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2011
Autor: Airline
  • Re: Levné fully :-)

         

    Problem bych videl spis ve spatne volbe ramu/systemu zadniho odpruzeni, nez ve volbe tlumice. Tohle jsou kola z kategorie "zavodnich" fullu, u tech nejde primarne o pohodli, ale aby pobraly az vetsi rany...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: pb
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levné fully :-)

           

      Tak přesně takhle jsem to taky viděla. Navrhovala jsem, že jim to zajedu, ale návrh zůstal bez odezvy. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: Ane
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Levné fully :-)

             

        Má nejdražší), Váš názor přece znám. Co ale zatím nevím, jestli na Blaník vyrazíte v tom novém žlutobílém jemném dresíčku... nebo snad zvolíte vášnivě červený ? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2011
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levné fully :-)

           

      Přesně tak. A ještě k tomu doplním, že ten levnější tlumič je naopak pro citlivost velké plus.

      Fox tlumiče mají často slušné kurvítko citlivosti od komprese a záleží na jejich interním nastavení. A pokud jsou nastavené na vyšší úroveň komprese, tak zcela zabijou citlivost sebelepší zadní stavby.
      Levné tlumiče taková kurvítka nemívají.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Levné fully :-)

             

        A ještě doplním, že spousta hodně drahých fullů jsou špatně žehlící mrchy a naopak je na trhu více i poměrně levných rámů, co žehlí dobře.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Levné fully :-)

             

        A od 100mm zdvihu v chrtím provedení nelze nikdy čekat žádné extra pohodlí.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024