reklama

Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

Ahoj,potřeboval bych vybrat kolo pro manželku (za odměnu,ne za trest).Moc toho nenajezdí,tak 500km/rok,ale aktualní kolo má asi 10 let a nové taky bude mít snad dlouho.
Původně jsem myslel tohle:
http://www.cykloworld.eu/cz/obchod/detail... (vím jsem nad limitem, ale ještě bych to dal...)

Otázka,není to zbytečný luxus? Příliš zlodějsky atraktivní? Má smysl pro muší váhu odpružená vidlice a odpružená sedlovka? Kotouče pro muší váhu? Jsem otevřený Vašim konstruktivním připomínkám a návrhům konkrétních modelů. Opravdu upřímné díky předem.
(Já mám 200cm/83kg Merida Esspresso 300D a nedám na kotouče a pevnou vidlici dopustit,je to podle mne krásné a lehké kolo, tak jsem vybral 300kovou řadu v dámském crossu, abyste věděli genezi mého výběru:)

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2011
Autor: PepCa1979
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 06.06.2011
    Autor: PepCa1979
  • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

         

    Na 500 kiláků ročně to luxus je, ale když peníze netlačí a udělá to radost :-) Zase jí bude sloužit téměř navěky a třeba i začne na fajnějším kole víc jezdit.
    Tahle sedlovka je jen hračka, ale při muší váze třeba něco ochytá. Vyměnit se dá vždycky. O těch trekových vidlích se tady psalo nedávno hodně v tématu o volbě nového treka, kdyžtak pohledej.
    Kotoučovky jsou na tomhle kole asi opravdu nadbytečný a budou dělat vyšší cenu, asi bych místo nich dokoupil jiné doplňky. Véčka brzdí jako čert.
    Já i brácha máme Meridy (s véčkama, obyč. vidlí) a nedám na ně dopustit. Dostávají pořádnou sodu převážně v horách a drží a jedou...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

           

      Díky, k pevné vidlici se pomalu dostávám taky, ale nabídka je dost omezená. Nejsou ty kotouče lehčí na váhu, nebo spíš moment setrvačnosti?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2011
      Autor: PepCa1979
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

             

        S kotouči je to naopak těžší a u levných kotoučů o dost.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

               

          Aha, tak to pak je jasné...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2011
          Autor: PepCa1979
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

         

    IMHO zbytečný luxus.
    S kotoučema to vysvětlil mlok, ty mají význam hlavně za horšího počasí (za mokra a namrzlé ráfky brzdí špatně, bláto ničí ráfky při brzdění). 500km ročně se dá klidně najezdit za hezkého počasí;-)
    Na kole této kategorie halt bude nějaká levná odpružená vidle. Ono to tady asi smysl má, nějaký největší rány to pochytá, při nevyhnutí se díře nebo nešikovném nájezdu na obrubník.
    Pokud trváš na dámském rámu (budiž, na 500km/rok), tak bych vybíral z tohoto:
    http://jizdni-kola.heureka.cz/srovnani-produktu...
    Za zbývající peníze bych jí dokoupil nějakou hezkou brašnu na svačinu a foťák, pořádné blikačky a každý rok nové baterky pro případ zatmění, tím pro ni uděláš víc než drahým kolem...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

           

      Díky moc, jsem rad, zes mne vratil do reality. (Tvoje panska doporuceni uz jsem ocihnul ve vedlejsim tematu) DIKY

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: PepCa1979
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

         

    Tvoja manželka je podľa zadaných parametrov troška subtílnejšia a nepíšeš nič o jej kondičke, ale keď som si krosa vyberala ja (160/65), jedným z kritérií (po predošlých skúsenostiach) bola aj "ľahkosť" najlahšieho prevodu (gašparka). Teraz mám 26:34 a vyhovuje, na starom 28:32 som do kopca tlačila oveľa častejšie.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: IvaM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

           

      Díky,pohlídám to.(vubec mne to nenapadlo:(((

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: PepCa1979
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

             

        A pokud by jí to nový kolo chytlo a zalíbilo se jí i ve skutečných kopcích, není špatný u treka nechat vyměnit kliky s převodníky za MTB. Slušný prodejce to udělá a dá nějakou slevu za odprodej nepoužitých trekových. Pak máš nejlehčí 22/34 nebo 22/32 podle kazety. A s tím už se dá šplhat :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

               

          Na velká kola jedině 22/36 :-)
          I když se přiznám, že jsem na 29 celopevňáka dal začátkem roku stejně cíleně radějí 9-tku, takže mám 22/34. Jak je to celopevňák, tak to stačí.
          A cross má ta kola pořád o chlup menší (vozím teď 29er RaR 2,25), tak ten převod bude o chlup lehčí.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

                 

            Necham tam vychozi od vyrobce.Pravdou je, ze jsem taky u sveho esspressa resil opacny extrem, jestli rychly prevod bude dost rychly. A zjistil jsem, ze fakt mi rychlejsi prevod nechybi a pomalejsi urcite ne.

            Myslet si, ze moje manzelka bude splhacka kopcu, kdyz misto po klidne III. tride jede po "statovce" jen diky tomu, ze je to mirnejsi kopec, tak to fakt nehrozi :D Takze tak. Kazdopadne dik za rady vypada to na ten Pells.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2011
            Autor: PepCa1979
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

                   

              Protože manželka není šplahací typ a zřejmě asi ani nebude, tak ji dá dost zabrat i mírnější kopec a bude podřazovat a nakonec bude hodně ráda kdy ji nedojdou převody a nebude muset ze sedla, tak bude nakonec ráda, když bude mít horský převod. Nejen moje zkušenosti z treka.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.06.2011
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

                 

            Souhlas. Přijde mi, že většina výrobců kol dává na treková kola zbytečně těžké převody.
            I na některých lehokolech mi přijde, že jsou zbytečně těžké převody.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2011
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

           

      Co znamenaji ta cisla u prevodu? A jak zjistim, jaky nejlehci prevod mam na svem kole? Mam nejakou skoro 7 let starou meridu crossway.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2011
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

             

        A už sis zkoušela spočítat kolik máš zubů? člověk by jich měl mít 32 a kolo, to je různý, tak zkus počítat :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

               

          Tak jo, spocitala jsem si zuby :-) Ja jich mam 25 a moje kolo vyrazne vic: 28:34. Diky, aspon mam nejakou zaminku na co se vymlouvat, ze radim casto nejlehci prevod a skoro nikdy nejtezsi :-)

          Asi je opravdu pro subtilni netrenovanou zenu lepsi poridit neco s lehcim nejlehcim prevodem.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2011
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámský cross (orientacne) 9-15tis.165cm/53kg

                 

            Určitě a nejen pro ni, já mám 22:34 a protože rád a co nejpohodlněni vyjedu na nějaký kopec, tak především v prudším stoupání vážně uvažuju o lehčím převodu a nadávám si, že ho ještě nemám.
            Na běžné treky dávají zbytečně těžké převody, které snad téměř nikdo normálně ani nevyužije.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2011
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024