reklama
Město: Praha

Branický viadukt (most inteligence)

Tak reviduju pražskou cyklomapu a narazil jsem na jedno místo, které je pro mne doposud naprostou záhadou: Most inteligence.

Že na něj vedou z obou stran schůdky a dá se po něm přejít, vím (i když jsem to nikdy nezkoušel, a na kolo to zjevně moc není pro ty schody a když je kousek vedle Barranďák). Ale co nevím, nakolik jsou na kole sjízdné i ty konce za schodama a zda ty pěšiny, co jsou na ortofotu přímo na mostě vidět, na obou koncích taky někam smysluplně vedou.

Jeli nebo šli jste ho někdo celý? Má to smysl třeba pro cesty Barrandov - Lhotka, která by se předpokládám dala po tomhle mostě projet kratší cestou a s menším převýšením, protože by člověk přejel dvacet nebo kolik metrů nad Vltavou?

Příkladně toto, je reálné pro kolo? http://www.mapy.cz/s/300

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2011
Autor: Vratislav
  • Re: Branický viadukt (most inteligence)

         

    No...to je místo, které mě na mapě zaujalo. Jezdím tamtudy do/z práce, ale podél trati na Smícháč. A tenhle přehup přes Vltavu mě zaujal, ale nikdy jsem to tamtudy nezkoušel.

    Takže bych to mohl někdy v týdnu zkusit a poreferovat....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Branický viadukt (most inteligence)

         

    Jó, ten most se dá přejet. Pokud budeš zvědavej, dej ho a poznáš, že jako skratka je nanic. Cyklisti ho vůbec nepoužívají, nevyplatí se to, ani kvůli schodům, ani kvůli času. To je dobré tak pro pěší, pokud si to přímo tudy chtějí zkrátit. Fakt je lepší dát Barranďák. Ale chceš-li běhat s kolem po schodech v rámci kondičky, proč ne, že?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Branický viadukt (most inteligence)

           

      Jo, že jsou na oficiální cestě mraky schodů a je tedy dobrá na trénink pro cyklokros, jsem věděl. Šlo mi o ta neoficiální prodloužení :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2011
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Branický viadukt (most inteligence)

         

    To neni spatny napad, zkusim to zmrknout v utery cestou z volejbalu.
    Po schodech to znam - kdyz mi ujel vlak, prechazel jsem tudy na stopa. 8-) Ale od schodu dal netusim...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Branický viadukt (most inteligence)

           

      Kam chodíte plácat volejbal???

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Branický viadukt (most inteligence)

             

        To mě taky zajímá, jen byl Michal rychlejší... :-)

        Tak kam?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2011
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Branický viadukt (most inteligence)

               

          Kousek proti proudu je lodenice na murich nozkach. Tak tam. Od podzima do jara jsme pak zalezli u Synkace v telocvicne. Chcete se pridat?

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Branický viadukt (most inteligence)

                 

            obálka... :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2011
            Autor: k.vl
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Branický viadukt (most inteligence)

         

    Znám to tam dobře, takže:

    A-B-C-D – most, to není sjízdné, ani průchozí, protože průchod mostem končí schody těsně před Strakonickou v místě E. Dále po trati není chodník, musel bys klopýtat pes kamení nebezpečně blízko trati, a potom před tunelem sejít dlouhým strmým náspem stezkou vyšlapanou v trávě, v prachu nebo v blátě, podle počasí. Ostatně, myslím že je tam vstup zakázán.

    Když sejdeš po schodech na barrandovské straně, lze pokračovat po chodníku proti proudu Vltavy asi 200m k autobusové zastávce, hned za ní projít vlevo k podchodu pro chodce, kde jsou dvě možnosti:
    1.Podjet podchodem a odbočit doprava, kde lze za dalším podjezdem dojet do místa C, nebo loučkou vlevo dojet přímo do místa B. Potom do místa A vede po žluté značce nedlouhý nesmírný krpál, značka vede Chuchelským lesem k lesní ZOO na náhorní plošinu.
    2.Místo do podchodu se dát vlevo, kde se po pár metrech člověk ocitne na levobřežní cyklostezce. Tou lze pokračovat proti proudu na Radotín, nebo se vrátit ku Praze.

    Analogicky na branícké straně úsek F - G... je naprosto neprůchozí. Je třeba v místě F sejít po schodech, tím se člověk octne u branické tramvajové smyčky, odkud lze pokračovat doprava přes trať kolem pivovaru nahoru ke Lhotce.

    Jinak naprosto souhlasím s názorem, který předemnou napsal Pepíček.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Branický viadukt (most inteligence)

           

      Aha, hm, tak to je škoda. Mi to podle ortofota přišlo, že pak po těch okrajových úsecích vedou vyšlapané pěšiny v poloze druhé (nepoložené) koleje, a doufal jsem, že budou sjízdné alespoň pro horské kolo.

      V OpenStreetMap je od východního konce mostu značená pěšina směrem k ulici Nad Údolím, takže předpokládám, že přinejmenším průchozí to být musí. Na západním konci jsem viděl cestu přímo v orotofotu z roku 2008. Chápu, že to je asi pro kolo nesjízdná pěšinka šikmo nahoru po náspu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2011
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Branický viadukt (most inteligence)

             

        Ještě před 6 lety jsem bydlel nedaleko. Když jsem se tam byl podívat (cca rok), tak to tam vypadalo skoro pořád stejně. Z ofic chodníčku uprostřed mostu (na branický straně) se musí vylíst ven a dále pak přejít až kousek za nízký most co je pod ním. Tam je nesjízdné místo nahoru do lesa. Poté je tam pro horské kolo celkem přijatelná pěšinka. Vyjede se nad bývalý lom nad nízký branický most. Tam jsou tři cesty všechny sjízdné pro kohokoliv. Kolmá cesta vede na křižovatku Nad údolím/ Nad lesem. Pěšina doleva vyůstí poblíž křižovatky Nad údolím / Mezi stráněmi. Poslední (pravá) vyustí pár desítek metrů na jih od té prostřední do ulice Nad údolím. Pěšiny tenkrát byly zarostlé, nicméně průjezdné.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2011
        Autor: Kolbaba71
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Branický viadukt (most inteligence)

               

          Tak to jsem tak nějak očekával. Takže jedině jako MTB, a spíš výletní nebo nouzovka v případě zavřené A1.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2011
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Branický viadukt (most inteligence)

             

        Z obou konců mostu je možné sestoupit po schodech a kromě toho: 1) na branické straně lze pokračovat (vpravo od schodů) cestou do kopce do Hodkoviček a na Novodvorskou. Cesta je vcelku široká, na MTB a crossu docela dobře sjízdná nahoru i dolů. 2) na chuchelské straně lze také pokračovat (vlevo od schodů) po mostu kamenitým terénem a pak vlevo snést kolo ze svahu cca 10 m (ano, lze to i sjet, ale je to už vyšší biking). Tím se dostanete přímo na stezku pod Barrandovem, která vede do Hlubočep anebo na druhou stranu do Radotína. Jakkoli by přejezd mostu inteligence mohl být lepší, přesto je cyklisty docela využíván.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2011
        Autor: Apophis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Branický viadukt (most inteligence)

               

          hm, to je slovo, které jsem chtěl slyšet, než jsem tu trasu v mapě zrušil ;-)

          Nicméně podstatná je ta MTB kvalita, takže až to budu znovu zavádět, vyznačím to tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2011
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Branický viadukt (most inteligence)

                 

            Potvrzuju Apophise. Ty pesinky jsou sice sjizdne ale vyhradne na horskem kole a to jeste specialni technikou. Za predpokladu, ze clovek ma dost sil a spravny prevod se do kopce neustale balancuje mezi nedostatkem zaberu na zadnim kole a neschopnosti udrzet predni kolo na zemi. To je branicka strana. Na druhem brehu (ulice Zbraslavska) je to jeste o chlup horsi a clovek musi sesednout protoze prilis prudke a zatacka.
            Z kopce je to fyzicky o neco jednodussi ale zase nebezpecnejsi.
            Tezky teren mi nevadi ale na tohle musim mit naladu.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.08.2011
            Autor: nythrix
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

437 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024