reklama

SHOK má další děti

Tak brány hradecké filiálky továrny na velocipedy SHOK opouští další přírůstek. Lowracer shokbike(kopie Albatrose) s náhonem předního kola.Podobné systemu Flevobike,řízené nohama.Rám je z oceli 25crmo4 na výšku postavy cca 180cm a 85kg.Výbava SH deore ,XT.

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2011
Autor: Noch
  • SHOK má další děti

         

    A aby tomu Albatrosu nebylo smutno, doprovází ho ještě bráška.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: Noch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SHOK má další děti

           

      A kolik kg? I jeden i druhy? Cruzbike se mi libí, rád bych zkusil, jestli bych uměl na to jezdit.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2011
      Autor: Tomassac
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SHOK má další děti

           

      Tohle je povedené, s tím už by se dalo jezdit. Je to vzadu navržené na pasivní pružení? Co velikosti kol? A vůbec nějaká další data? Docela by mě to zajímalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2011
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      •      

        Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

        Datum: 18.05.2011
        Autor: Noch
        • Re: SHOK má další děti

               

          Jo, já myslel, jestli vidím správně 20/26 u toho lowraceru a podobně obecně, nic víc. Tak jak vyřešili přední brzdu, to bývá zábavné u těchdle FWD a lowracerů obecně.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2011
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SHOK má další děti

                 

            JE TAM TROSICKU ZVYSENY TEN PREDOK A NACTAVEC NA BOVDEN TAKY OBLUK -PRI TOM HNEDOM A PRI BIELOM KLASIKA V-BRAKE MAJU TAM DOST MIESTA KEDZE NEZAVADZA SLAPACIA RUBKA

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2011
            Autor: colombo.ii
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: SHOK má další děti

                 

            tak lowracer je 20/26, váží 17,5 kg, ale je na tom nosič, blatníky, vzadu son. je dělaný na míru, chlapík není žádný čahoun, tak jsem se na to sotva vešel (respektive pod řidítka). kliky 170. jede to krásně lehce (a to to ještě nebylo seřízený), a oproti mému očekávání je to hrozně pohodlný. Nosič je také dělný na míru, dokonce má návarek na vlaječku. řidítka jsou super, asi s nimi začnu experimentovat na svém shoku. (i když se mi nelíbí - dobře se to kolo ovládá)

            Ten bílej flevocruz je 26/26, váží 15 kg, a je to studie.Je na tom potřeba se naučit jezdit, asi jako na flevo (můj osobní názor) Zas to bylo moc malý, tak jsem se na to nevešel s nohama, budou se muset předělat řidítka, pak to zkusím znovu. možná by nebyl od věci silentblok, který pomáhá vrátit kolo do přímého směru(jako na flevu), ale nejsem stavitel, tak nevím.

            Jinak pokud se nebude opakovat ta lápálie s meteoritem z roku 1908, tak karel přijede přijede na SVČ sraz a asi i na ten velký na podzim, tak z něj nadšenci mohou u piva lámat informace.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2011
            Autor: Noch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: SHOK má další děti

                   

              Ok, dík za zprávy.
              Ta váha se opravdu na první pohled jeví na FWD lowracer docela vysoká. Ale z obrázku bych hádal, že na vině budou primárně komponenty. Má to evidentně celkem těžká kola, plus to dynamo. Těžko říct, kolik by se dalo získat odlehčením třeba sedačky. Pokud je tam těžká, tak by to mohlo být třeba půl kila.
              Pro srovnání Oceláč mk2 když jsem ho koupil měl 18kg s levnými komponenty a to je RWD, čili má o půl kila řetězu víc. Když jsem z něho kuchnul nepotřebné části (150g hliníku z úchytů sedačky, 200g na výměnou samotné sedačky za mou velikost, asi 300g z řídítek co tam bylo navíc) a vyměnil hodně komponent za výrazně lehčí a lepší (a dražší), tak jsem ho srazil na 16kg. Jo a předtím měl SON, už nemá. Dvě kila už jsou celkem cítit. Dál bylo cítit vylepšení řetězové linky (typ kladky a poloha kladky) a správná délka klik. Navíc většina té úspory byla na rotujících částech. Šlo by asi získat ještě kilo, ale to už by bylo směšně drahé, třeba o 1500Kč dražší osmikolečko váží o 150g méně...
              Je možné, že s tím Shokem by si šlo podobně pohrát, ale podle mě to nejde udělat dřív, než na něm člověk něco najezdí, aby věděl, co chce mít jak. Každopádně na to vybavení a jako první stav po stavbě je 17,5kg v klidu.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2011
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: SHOK má další děti

                   

              Jo a ten nosič je fakt pěkný.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2011
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SHOK má další děti

           

      Také jsem tohle kolo vyzkoušel, jen pár metrů na chodníku v ulici. Přestože jsem stejně vysoký jako majitel, škrtal jsem holeněmi o řidítka. Možná by to bylo s SPDéčky jiné.
      Na těch pár metrech mi přišlo, že to jede celkem pěkně.
      Zadní kolo pruží doopravdy slušně. Což dle mého názoru způsobuje nevyváženost kola, protože člověk cítí nerovnosti z předního kola. Pravděpodobně to je jen otázka zvyku.
      Ale co se týče estetiky a zpracování, moc pěkné kolo. Má to úžasně vychytané detaily, jako třeba napojování trubek zadní stavby pro lepší pružení.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SHOK má další děti

         

    Hele, ať mě Karloss neštve. To chodí opisovat ke mě do sklepa, ne ? Akorát je teda trochu rychlejší. :o))))

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SHOK má další děti

           

      Tak čekáme na fotku toho co tvoříš ve sklepě. :)
      Ono ale to bylo napsané z čeho Karel opisoval.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2011
      Autor: Tomassac
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SHOK má další děti

         

    Až na ta divná řidítka docela pěkné kolo. Jen bych tam dal jiné pláště, nějaké silniční.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SHOK má další děti

         

    Pěkně zpracovaná kola.
    Jen mi u toho prvního přijde zvláštní přirovnat to k Flevu, s ním to má společné málo. Je to v podstatě Cruzbike.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2011
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SHOK má další děti

         

    Pěkné.. to bílé se dívám že je na prodej v sekci bazar...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2011
    Autor: waqw
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (11 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024