reklama

Veggie Parade

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha...

Byl někdo z Vás v průvodu?

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2011
Autor: heras
  • Re: Veggie Parade

         

    ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Veggie Parade

         

    Ještě někdo z přítomných tam nebyl?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: heras
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Veggie Parade

         

    Zběžně jsem pročetl diskuzi pod článkem, jsou to tam ale někteří pořádní sprosťáci!!

    Avšak nepodařilo se mi najít jediného vegetariána či vegana, který by se od demonstrace rozhořčeně distancoval z odůvodněním, že demonstrující aktivisté bezohledně blokovali motoristy.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: heras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Veggie Parade

           

      Neni to spis tak, ze by si meli vsezravci stezovat, ze bylozravci blokovali masozravce?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Veggie Parade

             

        Správně by to snad mělo být tak, že všežravci by měli kritizovat jiné všežravce, kteří jedí maso pouze příležitostně? Případně nadávat na pokrytecké masožravce za to že nechtějí pořád jíst jenom maso. Ale zeleninu nejedí častěji, protože dobrá zelenina se špatně shání a v restauracích ji také moc často nepřipavují?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Veggie Parade

               

          Mne vzdycky prisla kombinatorika nudna. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Veggie Parade

           

      Herasi, a ty si se tam byl podívat?
      A byli tam taky takoví chlápci v civilu, kteří stáli rozkročeni ve vchodu do Mekáče, v rukou ceduli "Neblokujeme!"

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Veggie Parade

             

        Jen jsem se snažil některým zdejším cyklo-nadšencům jemně naznačit, že v diskuzi pod článkem se dost ostře diskutovalo nad problémem, na který se demonstrace snažila upozornit. A pozor, diskutovalo se, aniž by někdo z diskutujících zpochybňoval samotné právo demonstrovat. Toto právo bylo diskutujícími celkem bez problémů akceptováno. Prakticky nikdo vegetariánům nevyčítal samotný fakt, že tohoto práva využili. Nikdo se nesnažil zpochybnit cíl, či účastníky demonstrace, na základě negativních dopadů demonstrace na dopravu apod.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: heras
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Veggie Parade

               

          Jen jsem se snažila jemně naznačit, že právo demonstrovat je zaručeno ústavou a demonstrovat může každý (výjimky existují u vysloveně militantních a xenofóbních hnutí).
          Takové demonstrace jsou povoleny, sice při nich dochází k omezovaní jedněch druhými, ale asistují u nich pověřené osoby a policie.
          A takto je dokážu akceptovat, i když nejsem vegetarián.
          Pokud by se ale z průvodu vyloupl neidentifikovatelný jedinec a chtěl by mi zabránit vstoupit nebo odejít třeba z restaurace a přitom by mával cedulí, že mě vůbec neblokuje, tak bych byla dost proti a myslím, že i právo by bylo na mé straně.
          Ale nic, necháme toho, stejně jste založením tohoto tématu pouze provokoval, že:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2011
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Veggie Parade

                 

            Ano, využil jsem své právo demonstrovat nedemokratické tendence některých zdejších cyklonadšenců za pomoci srovnání s plebejci z obyčejných diskuzí :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2011
            Autor: heras
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Veggie Parade

                   

              Jako obyčejný člověk mám snad právo říct na danou věc svůj názor. Občas mi tu přijde, že cyklojízda je svatá a nikdo NESMÍ mít jaké koliv připomínky. Nedej Bože ji kritizovat. Tak to tu diskuzi pak můžeme zabalit.

              Mimochodem většina těch cyklonadšenců co tu "rejpou" do cyklojízdy s jejim principem většinou souhlasí. To už tu meleme několik let. Vadí nám jen určité detaily. Chceme diskutovat o možných změnách. Ale ihned jsme napadáni. Prostě páni a paní demonstranti mají tu svou cyklojízdu a nic na ní měnit nechtějí. Pak ale nemůžou očekávat, že bude všem vyhovovat a že ji budou všici podporovat. Už několikrát jsem tu psal, že se jí rád zúčastním. Ale muselo by se pár detailů změnit.

              Mimochodem máme své právo demonstrovat proti demonstraci, nemyslíš?

              A končím. Opravdu si asi musím zvyknout, že CJ je svatá a nesmím na ní říct ani prd. Přijde mi to dost úsměvné. Odedneška ji budu chválit a před Hraboshem se klanět a děkovat mu, kolik toho pro nás udělal. A budu mu na náplavce leštit proužky.... Amen.

              A strkám to na hnůj. Stejně ti šlo jen o provokaci a vyvolání sporu.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2011
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Veggie Parade

                 

            Pletete se, nevím o žádném povoleném shromáždění za cokoliv za posledních x-let.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2011
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Veggie Parade

                   

              Máte pravdu, pletu se, odvolávám slovo povolené a nahrazuji slovem oznámené.

              Správně je asi takto?
              http://www.epravo.cz/top/clanky/jak-se-spravne...

              [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2011
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Veggie Parade

                     

                Děkuji za změnu formulace. Změna myšlení a přístupu ke shromážděním a pochodům je na dlouhou dobu.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2011
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Veggie Parade

           

      Vždycky se v nějaké větší skupině najdou jedinci, kteří nebudou souhlasit jen z principu nesouhlasu. Prostě proto, že mají od všeho klíče, všude byli a někde dvakrát...
      Tady jich taky pár je :-(
      K tomu se v každé skupině, kterou spojuje nějaký prvek najdou lidé i se zcela protichůdnými názory na něco jiného.
      A i to, co jedince dané skupiny navenek spojuje mohou a děšlají (či tak smýšlejí) z rozdílných důvodů.

      Tedy to, že někdo bude nesouhlasit je jasné a mě osobně to ani tak moc nevadí. Dost často mi ale vadí způsob prezentace toho nesouhlasu tady :-(


      podle mne srovnáváš nesrovnatelné.

      tady jsou všichni cyklisté, tedy není divné, že nikdo neprotestuje proti jízdě na kole jako takové. Pod tím článkem ale mají potřebu prohlášení nesouhlasu jen lidé, kteří maso jedí. Diskuse na čistě vegetariánském webu by pypadala uplně jinak! Podle mne. A nejspíš asi dost podobně jako ta tady pod cyklojízdou :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Veggie Parade

             

        Nejsi hoden. Pozřels mléko. Že bylo od krávy z Tvého vlastního biochovu není relevantní. Budiž proklet do sedmého kolene!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Veggie Parade

               

          jistě a pozřel jsem i maso a dokonce mnohokrát z vlastnoručně zabitého zvířete...
          Nedostal jsme vegetariánství do vínku, narodil jsme se mezi masožrouty a teprve k němu dospěl. Sice jsme to měl těžší než jiní, na druhou stranu mě to pomáhá chápat masožrouty, neohrnovat nad nima nos a nemít je za méněcené, což upřímně řečeno vegetariáni často mají a chápu proč. Prost ějsme díky tomu schopen nadhledu a ani tobě ani nikomu jinému nic necpu a nepřesvědčuju ho aby přestal jíst maso nebo třeba pít mlíko nebo třeba chlastat nebo jíst cukr, přestože já ani jedno nedělám...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Veggie Parade

             

        Jj, jen nechápu, proč někteří místní cyklonadšenci považují právo jízdy na kole za samozřejmost, zatímco právo shromažďovací zpochybňují.
        Jeho tradici jest třeba si hýčkati a při životě držeti, neboť žádný z nás tušiti nemůže, kdy mu jeho zapotřebí bude.. :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: heras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Veggie Parade

               

          tomu také nerozumím. Pro mne je shromažďovací právo důležité a je pro mne součástí svobody projevu. Osatatně, že je opravdu důležité je vidět i z přístupu k němu ve všech totalitních společnostech.
          Podle mne je to zhejčkaností. Myslím, že si už většina prostě nedokáže představit dobu, kdy by jakýkoli shromáždění nebylo možný, protože ho okamžitě rozháněli policajti a nedokáží pochopit pocity, se kterýma jsem šel na demonstraci 17.11.1989 (nebo před a nebo po), kdy jsme sice chtěl jít a řvát na svět svou nespokojenost, ale počítal jsem minimálně s nocí v cele a vyhazovem ze školy...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

388 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024