reklama

Vymena trubic na retez?

Ahojky
Jen jednoduchy dotaz. Konecne se dostavam k vymene retezu a soucasne chci menit trubice na retez, precijen uz jsem na dvojnasobku Azubem uvedene zivotnosti a konecne mi je z Azubu poslali.

Akorat nevim, zda staci trubky nainstalovat a protahnout novy retez nebo je nutne predem trubky nejak vytvarovat? Spodni trubka na kole je prohnuta docela dost, to co poslal Azub je prakticky rovne.

Predpokladam, ze retez si trubku sam prizpusobi, ale chci se ujistit, ze v tom neni nejaka zrada.
Stejnou otazku jsem polozil i Azubu, ale asi to v mailu prehledli a resili jen objednavku trubek.

[ Zpět ]
Datum: 13.05.2011
Autor: Jrr
  • Re: Vymena trubic na retez?

         

    Nahřej to horkovzdušnou pisrolí a vytvaruj si to jak potřebuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vymena trubic na retez?

         

    Já bych to nainstaloval a vyzkoušel, jak moc se to tomu přirozenému směru řetězu brání. Podle mě bude problém prakticky jen na předním konci spodní trubky. Pak obvykle vezmu horkovzdušnou pistoli nebo stačí i fén a od toho úchytu směrem dopředu to trochu natvaruju. S horkovzduškou se musí lehce opatrněji, ale s fénem to nejde přehnat, ta trubka snese i jeho maximální výkon a musí se foukat celkem dlouho.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vymena trubic na retez?

           

      S trochou sikovnosti staci zapalovac.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vymena trubic na retez?

             

        Věřím, ale nezkoušel jsem.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vymena trubic na retez?

             

        ... co liščí ohon?
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vymena trubic na retez?

           

      Diky.
      No kdyz tu tak dlouho nikdo nereagoval, tak jsem tvarovani proste neresil a vypada to, ze se trubka celkem rozumne ohnula silou retezu. :)
      Trochu me prekvapilo, ze puvodni trubky mely asi o 1 mm vetsi prumer nez to co mi poslal Azub, ale zrejme to nevadi.

      Horsi je, ze vymena retezu (a osmikolecka) prisla asi dost pozde, retez divne sedi na prostrednim prevodniku, tak nejak se na nej lepi. Nevim, zda si to nakonec sedne nebo budu muset sehnat novy prevodnik...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vymena trubic na retez?

             

        to chce pilnik na to strene kolecko :-D ale ne skor retaz treba menit.

        Ak nemenis vcas retaz nez sa vytaha potom vacsinou ked uz nieco musiis vymenit tak musi ist secko sajba aj ganok + kladky na prehazke vlastne cele hnacie ustrojenstvo bo kolecka su vydrane vytahanou retazou. a ked vymenis tu retaz nesedi do vydranych zubou

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2011
        Autor: colombo.ii
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vymena trubic na retez?

         

    Na prvním lehu jsem měl vodovodní trubky (plastové) a super hlavně vzadu přehazku Shimano Tioga která napínala řetěz a bez problému :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: Alban
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vymena trubic na retez?

           

      ty blaho sak to ma stenu dobre 3 az 4 mm nebolo to kusek neohrabane?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: colombo.ii
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vymena trubic na retez?

             

        Nee bylo to super.Chodilo to bezvadně nyní jezdí novej majitel a také spokenost.Mrkni na foto to je ještě před pár lety.Dal jsem na to černou folii a spokojenost.Žádné drhnutí a jiné nesmysle.Prostě pohoda a za pár kaček :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2011
        Autor: Alban
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vymena trubic na retez?

               

          n j a ked bude kratka napoji normalne mufnou a polyfuznou zvarackou

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2011
          Autor: colombo.ii
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vymena trubic na retez?

                 

            Tyhle trubky dělají dlouhé a kdyby nee tak jak povídáš napojíš a svaříš

            [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2011
            Autor: Alban
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024