reklama

jaké převody??

Děkuji za reakce k dotazu "horem,dole". To je bezva, když člověk narazí na podobně chycené fandy. Já už se na ležáčku už prostě vidím a doufám, že dožiju jara/končí mi stavební spoření- finanční injekce/. Napadá mně - jakej převod jede takovej typickej lehocipedista? Jasně podle terénu, větru atd. Ale přece jenom by mě to zajímalo z pohledu výběru zadní kazety. Já třeba na MTB /zatím, přátelé/ jezdím po rovině nejčastěji kombinaci 44-15. Těžší převod řadím spíš z mírného kopečka nebo s podporou větru. Největší pastorek mám 25 zubů/ používám silniční osmikolo/. Tak by mě zajímalo, co na ležáčka - stačila by kazeta 11-28 nebo nasadit nějakej vyprošťovák s 32 zuby? Dopředu bych to viděl na klasickej MTB trojpřevodník 44-34-22. A propos - jakou máte zkušenost s trojrychlostním nábojem SRAM/SACHS/? Má to nějaký plusy, kromě toho, že se dá řadit na místě? Opět děkuji, praktický zkušenosti totiž mají opravdu cenu zlata a ušetří člověku různá překvápka, neřkuli zklamání, když je nucen třeba tlačit stroj do kopečka, kde dřív vyjížděl v sedle.

[ Zpět ]
Datum: 27.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (ladik)
  • Re: jaké převody??

         

    Na Azubu je standard 26-38-48 vpředu a 11-32 vzadu. Obecně je na lehokole obvyklé (a zároveň zdravější) jezdit spíš lehčí převod vyšší frekvencí. Pokud šlapeš silou, můžeš (nemusíš, jen vzniká riziko) si poškodit kolena a podobně, pokud se potká víc špatných nastavení současně (poloha nohy na pedálu, vzdálenost od sedla atd.). Vyšší frekvence to riziko eliminují. Převody Azubu mi připadají dobré. Dávají velký rozsah rychlostí, 26-32 stačí i na dost prudké kopce, 48-11 řadím až od 45km/h. Při jízdě cestovní rychlostí používám třetí převodník a pastorek 4,5,6, podle únavy a vzdálenosti a tak. Na 36km/h po rovině na šestikilometrové trase do školy řadím nejčastěji 48/15 nebo 48/18.
    Horské převodníky dopředu jdou, ale počítej s tím, že ty menší dva moc nevyužiješ. Jak se jednou naučíš na tom jezdit, a soudě podle entusiasmu se naučíš rychle a dobře, budeš jezdit rychleji než si teď myslíš a na šlapání z kopce ti budou chybět převody. Pokud tě ovšem styl jízdy kdy se šlape i z kopce (protože život začíná v 60km/h, že:-)) neláká, a hledáš lehokolo pro velmi pohodlné ježdění pomalu a seš si tím jistej, mohly by ti sedět i ty 44-34-22. V tom případě nebudeš vzadu potřebovat těch 32 a kazeta 11-28 umožní jemnější odstupňování.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké převody??

         

    jaké převody?? Hlavně co největší rozsah, těžké i lehké, obojí využiješ. Mám Azub "standard" (jak píše Jirka) a využil bych těžší i lehčí převody.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024