reklama

Pomoc s výběrem nového kros. kola

Zdravím,

ráda bych vás poprosila o pomoc při koupi nového krosového kola. Rozhoduji se mezi těmito dvěma.

http://www.rockmachine.us/archive/cz/crossride-500

http://www.bikeprodejna.cz/32888-matto.html


Děkuji za pomoc

[ Zpět ]
Datum: 21.04.2011
Autor: werad
  • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

         

    A na kterém se ti líp sedí a šlape?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

         

    to si radši vem buď http://www.jizdni-kola.eu/leaderfox-paradox-2010 nebo http://shop.vksport.cz/index.php?option=com... kdybych nechtěl mtb, určitě bych šel do tohoto

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2011
    Autor: dalinv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

           

      Děkuji za návrhy, ale já bych potřebovala pomoc s volbou mezi těmito koly. Která vybrat při stejné ceně?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2011
      Autor: werad
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

             

        To, na kterém se ti líp jezdí. Základem je, aby Ti vyhovovala jeho geometrie.
        Pokud si vybíráš věc za několik mnoho tisíc bez vyzkoušení, vyber si podle barvy. Aspoň se ti bude líbit, když už se ti na něm bude blbě jezdit.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

               

          Geometrie obou je téměř stejná. Jízdou pár metrů před prodejnou se stejně nic nepozná a nemám možnost pořádného vyzkoušení všech kol.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.04.2011
          Autor: werad
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

                 

            Pokud stojí otázka takhle, tak jsou hodně stejný.
            Zadní náboj (nenápadná a namáhaná součástka na HT kolech) je o řadu vyšší na Rock Machine (RM).
            RM má i nepatrně větší rozsah převodů (oba mají stejné převodníky, devítikolečko, RM 11-34, Apač 11-32).
            Vidlice stejná, na rámu prd poznám z webu, brzdy na obou odpovídající kategorii kola, zbytek součástek jsou v této kategorii kola marginální rozdíly.
            Takže u mě maličko vede RM.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.04.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

                   

              a RM má navíc i odpruženou sedlovku
              třeba i to by mohlo pomoct s výběrem

              [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2011
              Autor: macikm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

                 

            Tak to asi NE!
            Co si pamatuju, když jsem vybíral před pár roky svoje kolo, tak RM byly hodně krátký - pro vzpřímený posez (pro někoho pohodlnější). Jak koukám na tvůj odkaz, nic se od té doby nezměnilo. Já hledal naopak delší rám (ve stejné velikosti) a pořídil právě Apače (Wakitu). Taky jsem kupoval bez vyzkoušení, ale přesně jsem věděl, jakou délku chci (podle starého kola). Okótovaný výkres rámu mi dovozce bez problémů poslal.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.04.2011
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

                   

              Některý výrobce má relativně dlouhé mtb a krátké crossy, jiný má všecko tak nějak stejné. Takže skutečně nemohu vyloučit, že mají podobnou geometrii.
              Jestliže tazatel píše, že geometrie obou je skoro stejná, předpokládám, že si je sehnal a porovnal, a současně ví, jakou geometrii a velikost potřebuje, když kupuje přes web a nechá si radit přes fórum.
              Jestli ne, jeho problém, nemá fabulovat, a má si zajít do normálního krámu, a zaplatit litr navíc za pár dobrejch rad.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.04.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pomoc s výběrem nového kros. kola

                     

                Kdybych si nechal poradit v krámě, jezdil bych na úplně jiným kole - MTB. Já si taky nechal poradit na fóru a jsem spokojený, zvlášť když vím, že bikerem být nechci, ani až budu velký :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 24.04.2011
                Autor: PepikW
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024