reklama

duša

poradte mi , manželke predali dušu 26x1,5-2,10 ako náhradu za 26x1,9/2,125.
mne sa to nezdá. čo vlastne tie čísla znamenajú? aké sú to rozmery?

poradte tu alebo na [email protected]

ďakujem

[ Zpět ]
Datum: 11.04.2011
Autor: pepe64
  • Re: duša

         

    Je to zcela v pořádku. Je to rozsah šířky plášťů pro který je duše vhodná.

    V reálu naopak snese i mnohem větší rozsah, zvlášť pokud to není ultralightka.

    Do 2,25-2,4 plášťů jsem nikdy nekupoval těžší širší duši a používal 26x1,5-2,1 i 26x1,9-2,125.

    V extrému to snese fakt hodně. Třeba jsem měl chvíli nahozený 2,25 29tkový plášť s ultralight 26tkovou duší 26x1,5-2,1 (0,6mm stěna).
    Takže nejen, že jsem použil širší plášť než je oficiálně určená, ale ještě navíc větší průměr kol s rozdílem 10% a ještě to byla ultralightka (takže o to měla po nafouknutí na ten větší rozměr tenčí stěnu).
    Tohle je extrém, který bych už běžně nedoporučil, to jsem jen zkoušel než mi přišly vhodnější duše.

    Ty dva rozměry v dotazu jsou ale zcela záměnné, tam není vůbec co řešit.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duša

           

      A když už bývá někdy problém s rozměrem duše, tak většinou opačný.

      Tedy cpát třeba duši 26x1,9-2,1 do superúzkých plášťů typu 1,2". To už může jít dost blbě.
      Nebo 29tková duše se do 26tky biku cpe taky hodně blbě.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duša

           

      Ještě jsem zapomněl obvyklé doporučení, že nejlepší je jezdit stejně bez duší úplně.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duša

             

        Obdobné doporučení dával Cimrman Marconimu :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: duša

               

          No vida, tak díky Cimrmanovi si dnes užíváme komfortu bez duší :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duša

             

        Anebo neřekla na jakou barvu kola to chce :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duša

           

      To je podobné jako s prezervativem. Prý se do něj vejde 25l, ale kdo to využije?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duša

             

        A kdyby jo, pak je to strašně nebezpečný. Určitě by přinejmenším prasklo břicho.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: duša

         

    26 je prumer kola v palcich, takze jde o dusi pro MTB. Ta cisla za pomlckou znamenaji doporucenou sirku plaste pro ktere je konkretni duse urcena, ale neni zadna katastrofa kdyz ji clovek pouzije treba i na lehce rozdilnou sirku nez tu uvedenou.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2011
    Autor: vasek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024