reklama

Odrazka + blikačka

Hele, natěžkisté, jak řešíte zadní odrazku + blikačku? K čemu máte co přidělané?
Byl by obrázek, abych to mohl ´opálit´?
Dík!

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2011
Autor: AV
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    http://mur.rajce.idnes.cz/2009-07-10_UB-Azub/...
    Novy uchyt blikacek: http://mur.rajce.idnes.cz/2010-03-20_Bahnem_na...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    odrazka a blikačka nic neváží, jen se někdy může hodit ,když se zpozdíš z túry.Jsem pro obé.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: evža
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    jednu na nosiči a dvě na prutu ze sedla.
    Nikdy jsme to asi speciál nefotil...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Hromada brašen má na své zadní straně přímo poutko na blikačku ;-) Některé nosiče nějaký takový úchyt také.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Odrazku ve předu i vzadu natrvalo namontovanou.Blikačku v případě jízdy v noci připnu za nějaký popruh na brašnách.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    No, odrazka je vidět i přes náklad.
    http://ifca-nakole.rajce.idnes.cz/Balt_2010/...
    Blikačku taky přichycuji nějak k popruhům brašny.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Odrazky na zadní straně dětského vozíku, blikačka na madlu téhož vozíku... Ale tohle řešení jsi asi slyšet nechtěl, co? ;-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odrazka + blikačka

           

      Už zase jo.
      (Dědovské povinnosti)
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Odrazka aj blikačka vzadu na nosiči (tak to ma aj Ivča). Niektore nosiče majú na odrazku aj dierky.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Jako natěžkista mám odrazky a blikačky (+ směrovky) normálně na úchytech na nosiči k tomu určených.
    Název tématu mi ale připomněl jistou odrazko-blikačku, co jsem stvořil pro zimního univerzála. Kdo pozná starou Cateyku, má postřeh. Měl jsem jednu bez krytu, který jsem potřeboval místo jiného ztraceného. Tak jsem teď udělal kryt z velké odrazky a kousku plastu z CD obalu. Dá se sundávat jako ten původní. Pak už jenom zbývalo nahradit LED o nějakou tu generaci novějšími, asi 5x silnějšími, upravit zapojení tak, aby byl i při dobíjecích bateriích 2 x 1,2 V maximální výkon a dodělat vstup pro dobíjení z dynama.

    Pak mi někdo v kolárně na nádraží ukradl ten plastový držák. Neváhal kvůli tomu demontovat sedlovku, kterou ke vší cti i s novým sedlem nechal na místě. Nový držák mě pak stál 75 Kč. Ani nevím, kolik by za to bylo blikaček na tržnici. Tím použití kola pro daný účel skončilo, už ani takovýhle vrak nikde nenechám. To jenom tak mimo téma.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Co říkáte na toto:
    http://www.tacx.cz/dily-prislusenstvi/foto/?id...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2011
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    Tak já mám silničku a bohužel, čemuž jsem se divil tak nikde nic k uchycení odrazky ani vpředu ani vzadu (myslím standart), takže leda bych musel volit nějaky odrazky s upínáním jako mají "blikačky" a na to sem nenarazil, nevím jestli jsou či ne. Takže sem to vyřešil koupí odrazných polepů a nalepil je na kostru jak dopředu(bílá) tak dozadu(červená). Světlo do předu prozatim neřeším, za tmy stejně nejezdím. A při zhoršené viditelnosti mám blikačku kterou zašunu za poutku u podsedlovky (tudíž mi opět odpadá instalace držáku). A k tomu mám do kol reflexní trubičky a v sedlovce reflexní pásek na nohu či ruku. Myslím že ačkoliv to barevně moc nesedí s vyhláškou tak viditelnej za zhoršených podmínek bych měl být solidně.
    PS: a to ještě uvažuju o koupi černých polepů na zadní stranu helmy

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2012
    Autor: Maty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odrazka + blikačka

           

      Jistěže jsou...

      přední http://www.bikeway.cz/katalog/zbozi...

      zadní http://www.bikeway.cz/katalog/zbozi...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Odrazka + blikačka

             

        hups... asi budu muset vážně doplnit své cyklovzdělání :D nicméně, co už... už sou tam polepy ktery plní stejnakou funkci stejně dobře, a navíc to líp vypadá, nehyzdí to silničku :)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2012
        Autor: Maty
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odrazka + blikačka

               

          Neboj, takovouhle hrůzu, ještě k tomu kdykoli ulomitelnou, na svém kole také nemám :-) Zatím si vystačím jenom se zadní blikačkou, celkem slušnou přední lampou, a reflexníma tyčkama ve výpletu.
          No a pak samozřejmě nějaké ty reflexky, které jsou na batohu, na oblečení i na botách.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odrazka + blikačka

               

          Kdybys o ne mel zajem, tak se poptej v cykloservisech. Treba v Radotine a v prazske prodejne bike-estore maji bednu, kam tyhle veci hazeji z novych kol a jsou volne k odberu. Stejne tak i oranzove odrazky do vypletu.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2012
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odrazka + blikačka

                 

            ..tos mě připomněl že bych si mohl někde na profilu dát že sem z Prostějova :D není tu ještě někdo z tohoto města? asi ne...
            jinak myslim že nebudou potřeba, jak sem napsal výše... nějakej polep menší tam mám, blikačku dozadu v kapse, stejně tak reflexní pásek na nohu(ruku) a tyčinky do výpletů, to by snad mělo v pohodě stačit za nějaky šera

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2012
            Autor: Maty
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odrazka + blikačka

                   

              Jo, ja jen, ze ty objimky od blikacek se daji vyuzit i jinak a treba by se nekomu hodily.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odrazka + blikačka

         

    V prvni rade mam dlouhe nohy :), takze i sedlo vysoko. Pokud tedy mam na zadnim nosici jen postranni brasny a pripadne tu horni jen plochou/nizkou, porad jeste je videt blikna na sedlovce. Jako druhou a v nejhorsim pripade (kdyz pridelam dozadu nahoru neco velkeho, treba karimatku) jakoby "zalozni" pak mam blikacku pridelanou na zadni strane nosice - vubec jsem se s tim neparal, pouzil jsem objimku urcenou puvodne na vidlici (trochu mensi obvod, nez ta na sedlovku, k vetsine blikacek se prodavaji rovnou obe), a to, ze trubka nosice je porad jeste uzsi, jsem vyresil podlozkou ze zahradni hadice. Nejdriv jen zkusmo, ale kdyz to ani po par set km nehodlalo upadnout ani zmenit pozici, nechal jsem to jako trvale reseni. Trci kousek za nosic, nad konec zadniho kola, takze ani pri maximalne nalozenych brasnach neni zakryta ani zezadu, ani z boku.
    Odrazky neresim, protoze na brasnach mam uz z vyroby nasite docela velke. A kdybych si snad prece jen nebyl jist, ze jsem dost videt, mam v zaloze jeste vestu zlutojedovate barvy s reflexnimi pruhy.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odrazka + blikačka

           

      já mám blikačku upevněnou na přilbě. Jednak je lepe videt, když je vysoko, jednak ji nezapomenu, když strídám vice kol... A v sitových kapsach batohu nebo brašen, vozím blikačku, ktera má ulomený uchyt.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2012
      Autor: šerpa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024